Прокурор не зміг вручити обвинувальний акт директору школи

07.02.2017 | Filed under: Публікації

Сьогодні, 7 лютого, в Дрогобицькому суді відбулося слухання цивільної справи за позовом директора СЗШ № 17 міста Дрогобича Ігоря Степановича Кузана до журналістки Ніни Федько та ГО «Трускавець-Онлайн». Директор школи звернувся до суду з позовом про захист честі, гідності та ділової репутації. Справу слухає суддя Хомик.

Мова йде про статтю журналістки Ніни Федько, опубліковану на сайті «Трускавець-Онлайн» (посилання: http://truskavets-online.com.ua/?p=4331). В статті мова йде про те, що директора школи звинувачують «у кримінальному правопорушенні – розкраданні бюджетних коштів» та зловживанням службовим становищем. У статті 17 абзаців, написана вона, на нашу думку, в досить стриманому стилі, без жодних наклепів чи особистих образ.

Проте Ігор Кузан думає інакше – у своїй позовній заяві він стверджує, що стаття завдала йому душевних страждань та моральної шкоди, яку він оцінює у 6 тисяч гривень.

Судове засідання 7 лютого розпочалося без участі позивача, директора СЗШ №17 міста Дрогобича Кузана Ігоря Степановича. Тому присутній представник Дрогобицької місцевої прокуратури Юрій Кріцак не зміг вручити пану Ігорю обвинувальний акт. Не може він вручити цей обвинувальний акт і на робочому місці директора, адже той перебуває на лікарняному. Як сказав прокурор, на його телефонні дзвінки директор школи не відповідає.

Інтереси директора Кузана в суді представляв адвокат Андрій Навроцький. Підтримати журналістку Ніну Федько прийшло багато людей, в тому числі колеги-журналісти, депутат Львівської обласної ради Юрій Нестор, депутати Дрогобицької міської ради Олена Бичков`як, Тарас Гордиський, Юрій Кушлик, депутат Трускавецької міської ради Святослав Грабовський, громадські діячі Тарас Остап`юк та Олег Дукас (всі – представники партії «Народний контроль»). Депутат Трускавецької міської ради Руслан Цехмейстер у суді представляв громадську організацію «Журналістська агенція Трускавець-Онлайн».

Попереднє судове засідання тривало трохи більше години часу. Відповідачі подали заперечення проти позову, в якому пояснили свою позицію. Вони стверджують, що жодних образ особистого характеру у статті не було, а подані дані відповідають дійсності. На підтвердження своїх слів сторона відповідачів подала ряд документів – відповідь на запит народного депутата Богдана Матківського до державної фінансової інспекції, інформацію з департаменту освіти Львівської ОДА про відшкодування Ігорем Кузаном завданих фінансових збитків та інше.

Історія з директором СЗШ №17 тягнеться вже більше року – дрогобичани напевно пам’ятають історію про гардеробниць у штаті школи, де гардеробу немає як такого. Тема стала відомою після скарги вчителя школи Надії Паньків, яка, до речі, була присутня на судовому засіданні 7 лютого. Було відкрито кримінальне провадження, справу скерували до суду, але суд повернув прокуратурі обвинувальний акт на доопрацювання.

Слід зазначити, що на суді відповідачі поводили себе достойно та задали ряд запитань представнику позивача, на які так і не почули конкретної відповіді. Так, зокрема Руслан Цехмейстер запитав: «Які наслідки душевних страждань Вашого клієнта?», але відповіді так і не почув. Руслан Цехмейстер висловив припущення, що цей суд – намагання тиску на журналістів. Адвокат обвинувачених журналістів Ярослав Смолинець у своєму слові звернув увагу на практику Європейського суду і висловив подив, що ця справа взагалі розглядається, адже в статті немає і жодного натяку на наклеп чи посягання на честь чи гідність пана Ігоря Кузана. Що ж до озвученої інформації про розкрадання бюджетних коштів, то вона не висмоктана з пальця, а має своє підтвердження у порушеному кримінальному провадженні, судовому процесі, у офіційних відповідях ряду державних органів на подані запити.

Сторона позивача попросила час для ознайомлення з аргументами відповідачів. Суддя Хомик оголосив перерву в судовому засіданні до 14.00 16 березня 2017 року.

Володимир Ключак

(Переглядів 534 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви