У середу, 22 червня, в приміщенні залу засідань ТМР відбулася зустріч влади Трускавця із представником групи компаній ТКС Орестом Сарахманом, на якій було обговорено ряд проблем. Перша частина цієї зустрічі проходила за участі ГО “Захист прав пайовиків”, створеної в інтересах власників помешкань у будинках 3, 7 та 9 по вулиці Скоропадського, які будувала компанія “Делакс-Житлобуд”. Від власників квартир були присутні, між іншим, громадяни Герльовський, Квітковська, Яремчук та інші, вони вказали на ряд недоліків, які варто усунути. Серед цих недоліків – відсутність утеплення будинку № 3 (порушено проект – замість пінопласту використано газобетон), потреба розширення сходової клітки на першому поверсі, бо неможливо внести чи винести не те що труну, а навіть шафу чи диван, освітлення, потрібно теж пошпаклювати та пофарбувати стіни. А крім того – сирість у підвалах, некошена трава, якість покриття біля будинків теж не задовольняє мешканців. І це ще не всі претензії, що їх висловлювали мешканці. Про те, що мешканці мають підтримку у своїх домаганнях і що вони не самі зі своїми бідами, говорили і секретар ТМР Петро Шумин, заступник мера Петро Нестерівський, депутат облради Петро Іванишин, головний архітектор міста Олександр Грищенко.
Будівництво погоджувалося в районній архітектурі і місто не має технічної документації, тому Ореста Сарахмана просили як влада, так і мешканці квартир, надати документацію. Розмова часто із русла конструктивної переходила на емоційний рівень і можна зрозуміти всі сторони. Нова влада мусить продовжувати виступати у ролі миротворця між забудівником та пайовиками, ця роль їй перейшла у спадок від влади попередньої. Нагадаємо, що перші зустрічі керівників “Делакс-Житлобуду” із представниками ГО “Захист прав пайовиків” відбулися ще в 2009 році. Від того часу значно багато недоліків було усунуто, зазначив Орест Сарахман, зокрема і щодо газопостачання, благоустрою прибудинкової території, проте і мешканці мають розуміти, що на все потрібні кошти. Люди ж кажуть, що вони вже сповна заплатили за все. Депутат ЛОР Петро Іванишин нагадав, що ситуація є на контролі у заступника голови ЛОДА Володимира Губицького, моніторять ситуацію і відповідні комісії облради. У п’ятницю саме з цього приводу відбудеться чергова нарада у Львові, повідомив Петро Кирилович.
Друга частина зустрічі була присвячена питанню співпраці влади та забудівника комплексу “Лісова пісня”, що на Сагайдачного, 14а. Компанію “Інвестиції-Консалтінг” представляв знову-таки Орест Сарахман. У представників влади майже нема претензій щодо схеми підключення водопостачання цього будинку – воду на вулицю Сагайдачного тягнутимуть з вулиці Мазепи. Зате по каналізуванні трускавецькі керманичі категорично не погоджуються, щоб стоки йшли по вулиці Лисенка чи навіть по Бориславській на трубу, яка йде по Річках і згодом по Стебницькій. Як зазначив депутат облради Петро Іванишин, якщо введуть в експлуатацію об’єкт при в’їзді з Борислава плюс новий “Каштан”, то Річки реально стануть річкою, по якій тектимуть відходи. Про це ж Петро Кирилович говорив ще на сесії ТМР 15 березня. “”Ми розглядаємо концептуально нову схему водорозділу міста Трускавця”, зауважив по даному питанні міський голова Руслан Козир.
Не змогли знайти порозуміння влада та ТКС і стосовно питання проекту даного будівництва, яке спочатку звершувалося як житлове, а тепер його планують перевести у статус готелю. Як зазначив Олександр Грищенко, нещодавно в дію вступили нові законодавчі нормативні акти, які просто зобов’язують забудівника за свій кошт виробляти такі проекти. В даному випадку існують теж суттєві відхилення від проекту початкового, зокрема вийшла фірма-забудівник за межі будови, порушила навантаження на інфраструктуру даного мікрорайону. Замість дев’яти поверхів споруджено 11 чи 12, замість 216 квартир – 288. “Я добре знаю ТКС і методи, якими вони працюють”, зазначив Петро Іванишин і зажадав від забудівника шукати шляхів виходу із ситуацію. “Мені пан Торський сказав – Ви мене не страште. Я страшити не буду, я буду діяти”, зазначив пан Іванишин.
Водночас варто відмітити, що в компанії ТКС завжди сильною була юридична служба, натомість у мерії вона, м’яко кажучи, бажає бути кращою. Тож чи не тому так впевнено почуває себе забудівник, що може вирішити спірні питання на свою користь власне за допомогою юристів? Зустрічі, подібні до тієї, що мала місце 22 червня, звичайно ж, потрібні, бо влада та забудівник можуть висловити власну думку, послухати одне одного. Та слухати вони слухають, а от чи чують? І чи знову крайніми не виявляться мешканці?
Насамкінець варто зазначити, що день 22 червня був у мерії достатньо насиченим, бо відбулося ще ряд зустрічей, зокрема і стосовно підготовки міста до Євро, до Дня молоді та інші.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень