25 жовтня 2013р між Приватним підприємством «Гарантбуд – 2012» та управлінням комунальної власності Трускавецької міської ради було укладено договір оренди міського майна, що належить до комунальної власності м. Трускавця за № 36.
В оренду, строком на 2 роки 11 місяців (з 25.10.2013 по 25.09.2016р.) передано нежитлове приміщення загальною площею 660,5 м.кв. за адресою: пр.Тихий буд. 1, більш відоме в місті, як приміщення санстанції. Право власності на даний об’єкт нерухомості належить територіальній громаді м. Трускавець. Орендодавцем виступало управління комунальної власності ТМР. Відповідно до пункту 1.2 цього договору нерухоме майно передається в користування Орендарю за цільовим призначенням для облаштування оздоровчого закладу для дітей та молоді!!.
Примітка: основними видами діяльності ПП «Гарантбуд-2012» за даними Мінюсту є «інші роботи із завершення будівництва; оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням; роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах; основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. А розмір статутного капіталу 0,00 грн.
Затвердження договору оренди було узгоджене з відділом охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської обласної державної адміністрації, оскільки це приміщення є пам’яткою архітектури місцевого значення (за часів Польщі тут був розташований пансіонат «Вавель»).
За договором Орендар брав на себе зобов’язання щодо відновлення приміщення.
У 2014 році стан приміщення був визначений як задовільний ззовні та незадовільний всередині.
Того ж року, ( лютий – серпень ) із дозволу управління комунальної власності ТМР та відділу охорони культурної спадщини ЛОДА, орендар провів заміну систем водопостачання, опалення та електропостачання. За його словами, вартість робіт склала 402 тис 288 грн 44 коп., що підтверджується актами виконаних робіт та актами комісії за участю представників управління комунальної власності ТМР та прокуратури м. Трускавця. Тоді ж орендарю надали дозвіл на проведення робіт пов’язаних із укріпленням конструктивних елементів, ремонту покрівлі та заміні вікон та дверей.
Згідно «Закону України про приватизацію невеликих державних підприємств» (ст.3 ч.3, ст.7, п.1ч.1 ст. 18.2) якщо орендар здійснив поліпшення нерухомого майна на суму 25% від ринкової вартості майна, за якою воно було оцінено на момент підписання договору оренди він отримує першочергове право на приватизацію частини цього майна шляхом укладення договору купівлі-продажу між власником майна і орендарем.
Поки що ПП «Гарантбуд – 2012» витратило на ремонт приміщення 33,7% від встановленої вартості, яка при оформлені оренди становила 1млн. 192 тис 970 грн.
Протягом 2014 року орендар додатково проводить монтажні, оздоблювальні та інші роботи на 733 тис. 915 грн 01 коп.
Уже в квітні 2015 року озвучується ще одна сума витрачена ПП «Гарантбуд-2012» – 66 тис. грн. 54 коп., на всі виконані роботи є відповідні акти. У підсумку отримуємо – 1млн 205 тис 257 грн 55 коп.
15 червня 2015 року бюро технічної інвентаризації констатує зміну загальної площі приміщення, а саме зменшення на 51,3 м.кв., а 18 червня вартість орендованого майна становить уже 2 млн. 992 тис.520 грн.
Але орендар попри це не поспішає приступати до приватизації шляхом викупу. Натомість 7 серпня 2015 року ПП «Гарантбуд – 2012» звертається в Господарський суд Львівської області з проханням порушити провадження у справі про визнання права спільної часткової власності на приміщення колишньої санстанції. Платить судовий збір у розмірі 24 тис грн. (порівняйте викупну ціну у розмірі понад 2 млн.грн.) і сподівається на позитивне вирішення справи.
Відповідач- Трускавецька міська рада, треті особи, що не заявляють самостійних вимог у позові: Управління комунальної власності Трускавецької міської ради та Відділ охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської обласної державної адміністрації.
Провадження відкрили, сторони зобов’язали долучити на наступне засідання документи, що складають доказову базу.
Проте, на наступному засіданні, яке відбулось 13 серпня 2015 року з’явилась лише довірена особа позивача, та вимог ухвали суду про порушення провадження у справі від 07.08.2015 року виконано не було.
Слухання перенесли на 20 серпня. Сторони знов зобов’язали виконати умови ухвали.
Цього разу були представники позивача, відповідача та Управління комунальної власності м. Трускавець. Відділ охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської обласної державної адміністрації свого представника не надав.
На перенесеному засіданні 25 серпня позивач подав клопотання про залишення позову без розгляду, в зв’язку з нібито неможливістю виконати вимоги суду щодо надання доказів, що витребовуються. Закрадається думка, що позивач вже передбачив рішення досвідченого судді.
26 серпня ухвалою судді Пазичева В.М. було винесено рішення про повернення позивачеві мита у розмірі 24 тис 45 грн., а справу залишено без розгляду!
Ніби можна зітхнути з полегшенням. Але вже через п’ять днів!!! (надзвичайно швидко як для судової машини) – 31 серпня було порушене нове провадження про визнання спільної власності між тими ж позивачем та відповідачем, щоправда без третіх осіб. Це виглядає щонайменше дивно. Звичайно призначений інший суддя – Іванчук С.В., вона приймає рішення долучити треті сторони, які були в попередньому проваджені, так само вимагає оригінали документів і переносить слухання на 22 вересня.
На засідання з’явились: Сегер Ольга Ярославівна-начальник управління комунальної власності Трускавецької міської ради, Петренко Олег Васильович-завідуючий юридичного відділу Трускавецької міської ради, представники громадських організацій та преси м. Трускавець. Позивач не з’явився, хоча, як кажуть джерела, його представник був присутній у приміщенні суду, але чомусь до судової зали не потрапив.
Суддя прискіпливо допитує представників відповідача і третьої особи, чи визнають вони позов і робить перерву до 13 жовтня. Далі буде…
Тетяна Вінницька
ТОП коментованих за тиждень