РЕФОРМА ТЕПЛОВОГО ГОСПОДАРСТВА МІСТА

06.10.2010 | Filed under: Вибори 2010

Руслан Крамар

Однією з найбільш вагомою та проблемною комунальною послугою в Трускавці є послуга з централізованого опалення та гарячого водопостачання. Крім цього згадані послуги при низькій якості  мають надзвичайно високу вартість. Ситуація склалася катастрофічною.

Найголовніші причини такого становища в тепловому господарстві наступні:

 1. 1. Неефективне управління. В Трускавці підприємство, яке виробляє теплову енергію є структурним підрозділом КП „Наше місто”. Кошти, які перераховуються за спожите тепло адміністрація КП „Наше місто” спрямовує не за призначенням і в результаті цього не впроваджуються енергозберігаючі технології, а працівники місяцями не отримують зарплат і відповідно не мають стимулу до роботи.
 2. 2. Великі втрати теплової енергії при виробництві, транспортуванні та в місцях загального користування будинку. Втрати теплової енергії від котельні до квартири становлять близько 74% (дані з  Схеми теплопостачання міста Трускавця).
 3. 3. Хаотичний і не контрольований, зі сторони влади, процес встановлення автономного опалення. Це призведе до перебою в газопостачанні багатоквартирного будинку, оскільки не всі газові стояки з діаметром 15 мм замінені на 25 чи 32 мм. При неконтрольованому процесі встановлення автономного опалення велика вірогідність, що стояки централізованого опалення будуть зашлаковані і відповідно не всі кімнати з централізованим опалення обігріватимуться належним чином.
 4. 4. В житлових багатоквартирних будинках не проводяться роботи з їх підготовки до опалювального періоду. Кожного року до 15 вересня комунальними службами складається паспорт готовності будинку до опалювального періоду. В ньому зазначається, що теплові траси мають теплову ізоляцію, засувки у справному стані, віконні рами в підвалах і подвійні віконні рами на сходових клітинах засклені, вхідні двері обладнані пружиною тощо. Насправді таких робіт ніхто не проводив (кошти на їх виконання закладені у вартості тепла і квартплати), а необґрунтовані втрати тепла закладають у рахунки споживачам.
 5. 5. Нарахування за централізоване опалення проводиться з порушенням нормативної бази, а саме відповідно до п. 12 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, споживачі не повинні платити за втрати тепла в підвалах, на сходових клітинах тощо, якщо не проведено заходів з утеплення місць загального користування. Таким чином власники квартир, які сплачують за теплову енергію згідно показів теплового лічильника переплачують за тепло орієнтовно на 30% більше ніж повинні фактично сплачувати.
 6. 6. КП „Наше місто” не в змозі подати трускавчанам гаряче водопостачання. Це зумовлено тим, що відсутня циркуляція гарячого водопостачання, велика частина мешканців використовує електричні бойлера (що в свою чергу приводить до перенавантаження систем електропостачання будинку), близько 50% трускавчан встановили автономне опалення, мережі гарячого водопостачання зношені і потребують заміни. Економічні втрати КП „Наше місто” від гарячого водопостачання за минулий опалювальний період становили близько 1 млн. грн.

Виходячи із вищесказаного очевидним стає факт, неминучості проведення системних реформ в галузі теплового господарства. В 2009 році мною було завершено роботу над концепцією теплопостачання міста Трускавця. (Повний текст концепції теплопостачання Трускавця)

Детально проаналізувавши шляхи розвитку теплопостачання міста Трускавця приходимо до висновку, що єдино правильний напрямок розвитку теплового господарства – це оптимальне поєднання систем централізованого та автономного теплопостачання.

Термін реалізації даної концепції становить три роки. При її реалізації досягається:

–          забезпечення збереження робочих місць працівникам філії з теплопостачання;

–          безпечна експлуатація котлів з автономним опаленням, а власники квартир, за сприянням нової влади, отримають дозвіл на їх експлуатацію. Зараз вони отримують листи про розірвання угоди з КП „Наше місто”, а за моєю концепцією їм буде надано акт про прийом в експлуатацію автономного опалення;

–          зменшення шкідливих викидів в атмосферу, буде встановлено димовивідні труби;

–          отримання власниками житлових приміщень якісного тепла та гарячої води;

–          зменшення споживання газу і електроенергії та відповідно, матеріальних витрат за тепло і гарячу воду;

–          зменшення навантаження на електромережі житлових будинків;

–          здешевлення орієнтовно на 30% вартості теплової енергії від централізованого опалення;

–          отримання безвідсоткового кредиту терміном на 5 років та повне сприяння і документальний супровід нової влади для тих власників квартир, які вирішать встановити автономне опалення.

В форматі PDF Повний текст концепції теплопостачання Трускавця

(Переглядів 44 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви