«Трускавецький вісник» вже писав про так звану «оптимізацію» шкіл у Стебнику. Стаття викликала чималий резонанс, адже тема «оптимізації» у Стебнику зараз стала топовою, її обговорюють всі – вчителі, батьки, прості стебничани. Багато коментарів є в соцмережах, статтю передрукував популярний сайт «Стебницькі вісті». Тішить, що люди розуміють важливість цієї проблеми і потребу стати на захист шкіл, дітей, громади.
Якщо влада розписується у власній недолугості і не може утримати школу в селі Солець (мікрорайон Стебника), то гріш ціна такій владі. Цікаво, а що ж буде у селах Сколівського, Турківського чи Старосамбірського району, де набрати клас у 20 учнів в більшості сіл є нереально? Що, залишиться по одній школі на десять сіл? Село і так не було пріоритетом за всі часи незалежності України, а зараз наступ на нього ще більше посилився. Сільськогосподарську продукцію виробник змушений продавати за заниженими цінами, люди з сіл втікають, бо нема роботи, земля пустіє, а тепер ще й школи хочуть закрити. Село без школи – не село…
Та повернімося до Стебника. Почувши про чергову плановану так звану «оптимізацію», першими на сполох забили депутати Стебницької міської ради з Депутатської групи «Майбутнє Стебника». Ще 11 травня, тобто за тиждень до так званих «громадських слухань», відбулося розширене засідання Громадсько-політичної ініціативи розвитку місцевого самоврядування «Майбутнє Стебника». Окрім самих членів об’єднання, депутатів та громадських активістів, участь в засіданні взяли представники педагогічних колективів та батьківських комітетів стебницьких шкіл № 6, 11 та 13. Саме вчителі разом з небайдужими батьками учнів звернулись за допомогою у вирішенні критичної ситуації з «оптимізацією» освітніх закладів Стебника.
Після тривалого та емоційного обговорення, враховуючи гостру необхідність реформ в освітній галузі міста й зважаючи на незворотні негативні наслідки для громади зі зволіканням їх проведення, Депутатською групою «Майбутнє Стебника» було прийнято рішення ініціювати позачергову сесію Стебницької міської ради з цього питання.
Впродовж наступного дня, 12 травня, шкільні громади надали депутатам понад півтори сотні зібраних ними підписів у підтримку рідних шкіл. А вже зранку, 13 травня, депутат та вчитель Іванна Дідошак зареєструвала в канцелярії Стебницької мерії колективне звернення дев’яти депутатів групи до міського голови Петра Старосольського з вимогою без зволікань зібрати місцеву раду, тобто скликати сесію. Але міський голова чомусь не поспішив цього зробити…
Виникає логічне запитання: чому влада Стебника пішла на нав’язаний Дрогобичем формат незрозумілих в юридичному плані слухань? Попередньо Стебницька мерія анонсувала спільне засідання депутатського корпусу з виконавчим комітетом, але його так і не дочекалися депутати та і громада Стебника в цілому…
Якими є наслідки стебницьких «громадських слухань» 17 травня і що вони означають для сесії Дрогобицької міської ради, яка відбудеться 7 червня і на якій вирішуватимуть питання «оптимізації» шкіл? Питання видаються риторичними.
Інша справа – термінове засідання депутатського корпусу. Як вважає депутат Стебницької міської ради Павло Побережний (Депутатська група «Майбутнє Стебника»), на сесії доцільно прийняти рішення, звернення до Дрогобицької влади з чіткою позицією місцевої громади щодо пропонованої «оптимізації». Логічним було б також вимагати від Дрогобича, як розпорядника освітянських фінансів Стебника, конкретні та справжні реформи наших шкіл та й освіти взагалі, і добитись їх проведення спершу державним коштом, а вже потім із залученням грантів, навіть, міжнародних. Такі є. Галузь дійсно потребує реформ, але не банальної ліквідації шкіл, вважає депутат.
Наразі в Стебнику відбулися тільки слухання, а от офіційної позиції влада міста калійників чомусь не виробила. Нема ні рішення ради, ні рішення виконкому, ні, врешті-решт, публічної офіційної заяви міського голови, оприлюдненої хоча б на сайті міськради. Таких документів нема, а мали б бути, бо час іде. Стебнику потрібна позиція офіційна…
Від п’ятниці, 13 травня, коли була зареєстрована ініціатива дев’яти депутатів з групи «Майбутнє Стебника» про позачергову сесію щодо освітньої кризи, міський голова Стебника має два тижні на проведення її засідання. Перший тиждень спливає завтра, а Петро Старосольський мовчить. До 27 травня стебницькі школи ще мають шанс на офіційне представлення владою міста своїх інтересів перед «оптимізаторами» з Дрогобича, а сама влада ще може встигнути послужити громаді, якою обрана, та грамотно її захистити…
Підготував Володимир Ключак
P.S. Подяка депутатам Стебницької міської ради з ДГ «Майбутнє Стебника» за інформацію і за їхню принципову позицію щодо недопущення закриття шкіл у Стебнику.
P.P.S. Нижче вміщено відео Стебницького телебачення – репортаж із “громадських слухань” по оптимізації шкіл у Стебнику.
ТОП коментованих за тиждень