Родина – Церква – Держава

16.05.2012 | Filed under: Духовність, Публікації

В рамках Міжнародного Тижня Родини, який проходить з 13 по 20 травня, парафія святого Миколая у Трускавці провела і продовжує проводити ряд заходів. І один з них – круглий стіл на тему «Міцна сім’я – міцна Церква – міцна держава», який пройшов 15 травня в НВК «СЗШ № 2-гімназія» м. Трускавця. Мета заходу: утвердження родинних цінностей та християнського виховання в українському суспільстві. І хоча наприкінці зустрічі директор школи Роман Гудзеляк і зазначив, що круглий стіл виглядав швидше як звіт школи № 2 перед батьками, та ми не погоджуємося з таким твердженням. Адже структура цього своєрідного відкритого уроку за участі представників батьків, вчителів, духовенства, продумана та вміло проведена вчителем християнської етики Ларисою Григорівною Рой, була скомпонована так, що було цікаво та повчально від початку до кінця, від виступу та слів молитви отця Василя Нестера, голови Комісії у справах родини Самбірсько-Дрогобицької єпархії аж до зворушливих слів вдячності методиста відділу освіти Інни Форемної.

А поміж цими виступами – цікаві заняття для батьків, котрі мали наповнити символічні глечики (дитячі душі) вірою, любов’ю, добром та мудрістю, розповіді вчителів про співпрацю родини та школи, виступ завуча з виховної роботи Руслани Болюк на цю ж тематику (три нові гілки співпраці – туристичний фестиваль «Золота осінь», Свято вишиванки та гаївки, Родинне свято коляди), гарні слайд-шоу, відеопрезентації, свідчення пані Лариси Рой про велику сили Біблії, в тому числі у вирішенні сімейних конфліктів та проблем.

«Батьки, пам’ятайте, що Ви перед Богом і народом строго зобов’язані дбати і працювати над вихованням своїх дітей. Пам’ятайте також, що Ваша хата є першою і найважливішою школою». Ці слова великого митрополита Андрея Шептицького залишаються актуальними, як і слова Заповіту його наступника на митрополичій кафедрі, Блаженнішого Йосифа Сліпого: «Християнська родина – це основа здорового суспільства, народу, нації. Це запорука їх росту і сили! І тому заповітую Вам: Збережіть, а де її розхитано, оновіть в Українському народові справжню християнську родину, як невгасаюче вогнище життя і здоров’я Церкви і Народу! Християнська Родина і Рідна Українська школа – це передумови здорового виховання прийдешніх поколінь! Отож, заповітую вам: Відроджуйте їх і рятуйте їх в Україні і в усіх країнах поселення нашого Українського народу!»

Без міцної сім’ї нема міцної Церкви, не буде і міцної держави. Це розуміє Диявол – ворог роду людського. Це добре розуміють і вороги нашого народу, які під благими видами пропагують вседозволеність, розпусту, непослух, перевагу матеріального над духовним. Пригадуємо слова одного з кандидатів на мера Трускавця та лідера партійного осередку, котрий на зустрічі з виборцями у «Златі» сказав, що духовні потреби – другорядні, а головне – економіка, матеріальне. І в цьому біда, що такі люди отримують владу, навіть якщо більшість їх і не підтримує, як в цьому конкретному випадку. Звичайно, фінансовий стан сім’ї впливає на її міцність, як і забезпеченість помешканням, оплачуваною роботою тощо. Але головне в родині – любов, взаєморозуміння, вміння вибачити та вміння працювати над собою. Стосунки в сім’ї повинні бути побудовані на відкритості, щирості, правді, а не на лицемірстві, брехні, обмані. І це стосується таким самим чином і Церкви, і держави, незалежно від того, як ця Церква чи держава називається. У протилежному випадку маємо те, чого не хочемо, але на що заслуговуємо. Як у випадку із словами, що «маємо таку владу, на яку заслуговуємо», так і в сім’ї – маємо тих дітей, яких ми виростили, як ми їх виховали. І повчальний приклад навела вчителька християнської етики, коли семилітній дитині батько казав «хочеш літак – я куплю тобі й літак» і дитина мала французьку косметику та наймодніший у Трускавці одяг, та вже в 12 років дівчина пішла хибним шляхом і лише навернення до Бога, віра та сльози відчаю та прохання до Всевишнього про допомогу змогли відкоригувати зламану долю.

Тиждень Християнської Родини триває. Так, вже пройшли дні молитви за українські подружжя, 20 травня пройде концертна програма «Подяка батькам за життя», в неділю ввечері в парафії святого Миколая буде відслужено молебень до Богородиці за християнські родини парафії, у неформальній обстановці пройде ще зустріч із подружніми парами. Дуже добре, що Церква звертає особливу увагу на роль родини, сім’ї, яку навіть комуністи називали «коміркою суспільства» (ячейкой общества). Роль родини важко переоцінити. Родина – як здоров’я, цінуємо лише тоді, коли втрачаємо. А втратити її ой як легко – іноді вистачить одного необачного слова, одного кроку, брехні, зради, лицемірства, віроломства. Сімейне, родинне виховання – це основа виховання національного, патріотичного, духовного і просто морального. Тому слова молитви за українську родину, яку на завершення разом з отцем Василем Нестером щиро промовляли всі присутні учасники круглого столу в трускавецькій СШ № 2, повинні бути вплетені в наші щоденні молитви.

«Боже великий, Боже отців наших! Дай нашому народові якнайбільше добрих, святих християнських родин. Дай нам таких батьків, які голосно й відверто признавалися б до божественної Твоєї Євангелії і до Твоєї служби. Дай нам батьків, які для своїх дітей були б прикладом християнського життя, правдивими опікунами та добрими провідниками в житті. Дай нам таких матерів, що вміли б добре, по-християнськи виховувати своїх дітей, а для своїх чоловіків були б поміччю, потіхою та доброю радою. Дай нам таких дітей, які були б потіхою та славою батьків і красою свого народу. Благослови, всемогутній Боже, український нарід. Даруй йому ласку вірно Тобі служити і доступити колись вічної нагороди в небі, бо Тобі, Боже, у Святій Тройці єдиний, Отче, Сину і Духу Святий, належиться вся слава, честь і поклін на віки вічні. Амінь».

Володимир Ключак

(Переглядів 123 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви