Руслан Кошулинський: “Беззахисних тварин має бути убезпечено законом від жорстоких дій людей”

29.03.2013 | Filed under: Акценти

Публікується  для Трускавецької міської організації ВО “Свобода”

Реагуючи на звернення Західноукраїнського товариства захисту тварин за співавторством народних депутатів від фракції Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Іриною Фаріон, Юрієм Михальчишином, Анатолієм Вітівим та Андрієм Тягнибоком у парламенті зареєстровано проект закону “Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо відповідальності за жорстоке поводження з тваринами та порушення правил їх утримання). Про це 22 березня 2013 року повідомив один із авторів законопроекту, заступник Голови Верховної Ради України свободівець Руслан Кошулинський.

Націоналіст звернув увагу на те, що останнім часом в Україні почастішали випадки жорстокого поводження не лише з безпритульними, а й з домашніми тваринами. Свободівець також нагадав про активізацію через соціальні мережі діяльності груп так званих “догхантерів”. “Найгірше, що це страшне і неприпустиме явище сьогодні поширюють серед молодих людей, дітей”, – підкреслив політик.

За словами авторів законопроекту, документ покликаний удосконалити правові механізми регулювання захисту тварин від жорстокого поводження та дотримання правил їхнього утримання. Народні депутати-свободівці зауважують, що необхідність внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення зумовлена насамперед складністю розмежування жорстокого поводження з тваринами, що кваліфікується як злочин, передбачений ст. 299 КК України, від адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 89 КУпАП. У чинних редакціях ст. 299 КК України та ст. 89 КУпАП, які мають однакову назву “Жорстоке поводження з тваринами” відсутні істотні ознаки для їхнього розмежування.

“Це зумовлює різну судову практику під час кваліфікації відповідних дій, а отже порушує принцип справедливості. Норми чинного законодавства створюють ситуацію, за якої особа за одну й ту ж дію може нести два різних види відповідальності”, – наголосив один зі співавторів документа Руслан Кошулинський.

Свободівець пояснив, що законопроект пропонує чітко розмежувати: кримінальній відповідальності підлягає жорстоке поводження з тваринами, їхнє катування та умертвіння, а адміністративній – порушення правил утримання та поводження з тваринами. Водночас жорстокими методами визначаються “заподіяння побоїв, позбавлення їжі або води, вплив термічних факторів або хімічних речовин”.

“Нагальність ухвалення цього документу є очевидною. Питання відповідальності за нелюдське ставлення до беззахисних тварин якнайшвидше мають бути вдосконалені Верховною Радою та приведено до європейських стандартів”, – підсумував Руслан Кошулинський.

Політик також закликав громадські тваринозахисні організації надавати свої пропозиції стосовно вдосконалення українського законодавства, яке регулює відносини людини із тваринним світом.

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання “Свобода”
http://www.svoboda.org.ua
(Переглядів 80 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви