Влада дала «добро» на відключення від централізованої системи теплопостачання. Щоправда, з певними застереженнями, найголовніше з яких – відключення можливе тільки за умови згоди власників квартир усього будинку або принаймні – стояка. Наскільки контрольованою є ситуація із встановлення автономного опалення, розповідає заступник міського голови з питань ЖКГ Петро Нестерівський.
Порядок відключення від централізованої системи і встановлення автономного опалення визначений рішенням сесії, затверджений виконкомом. Ще раз нагадаю: треба створити ініціативну групу, скласти список, додати протокол, написати спільну заяву і віднести в одне з комунальних підприємств – «Трускавецьжитло» або «Трускавецьтепло». Міжвідомча комісія оперативно, буквально на місці, приймає рішення.
З закінченням опалювального сезону була проведена відповідна роз’яснювальна робота серед мешканців про порядок відключення. Кількість бажаючих від’єднатися від централізованої системи збільшилася. Вже навіть розпочалися роботи в кількох будинках.
Проблема в тому, що є багато порожніх квартир, у яких ніхто не мешкає. Тому важко людей зорганізувати. Але ми знаходимо однодумців, активістів, які виявляють розуміння та ініціативу.
Переважно люди укладають угоди на встановлення автономного опалення власним коштом. Є й такі, що готові зробити це за кредитні кошти через банк за запропонованою нами програмою, при цьому самі вибирають банк, підрядника, обладнання. Багато хто розраховує на нашу допомогу і підтримку. КП «Трускавецьтепло» і «Трускавецьжитло» виробили ліцензії, вони контролюють цей ринок надання послуг. Для нас дуже важливо не пустити ситуацію на самоплив. Ми робимо, ми відповідаємо – такий принцип.
Звичайно ж, дехто захоче зробити власними силами, звернувшись до фірми, яка не має ліцензії на виконання робіт. Мушу застерегти від таких кроків. Фірми, які не мають ліцензій, гарантійного обслуговування не здійснюють. Наші підприємства готові виконати роботу від проекту до введення в експлуатацію і подальшого обслуговування, що називається – під ключ. Люди не повинні звертатися в Борислав в газову контору чи їхати в Дрогобицьку газотехнічну інспекцію. Ми, встановивши автономне опалення, від початку опалювального сезону і До його закінчення, як сімейний лікар, будемо пильнувати обладнання, здійснювати сервісне обслуговування, а в міжсезоння – профілактичний нагляд.
Ми маємо великий вибір обладнання – дешевше й дорожче. Вибираємо його на конкурсній основі. Люди іноді надають перевагу дешевшому, доводиться пояснювати, що дешевше буде тяжче обслуговувати.
Єдина проблема – стереотип мислення старших людей, переважно тих, які мають пільги, субсидії. Доводиться пояснювати, що в хаті буде дешеве тепло і його кількість кожен сам собі зможе регулювати. До того ж буде гаряча вода.
Також треба враховувати, що ціни на енергоносії і газ ростуть. На сьогодні наші тарифи є збиткові. І люди повинні знати, що до наступного опалювального сезону ми змушені будемо привести тарифи у відповідність до цін. Якщо наш тариф збалансований на 70%, а 30% – це збитки, то підприємство піде тією ж стежкою, що й КП «Наше місто». Штучних тарифів бути не може. Всюди мають працювати економічні закони. Тому треба пам’ятати, що автономне опалення дає можливість здешевити тепло більше як у три рази.
Також наші комунальні підприємства надають інформацію про альтернативні енергозберігаючі джерела, зокрема електричне опалення. Кожен може отримати консультацію. До речі, у Трускавці, за підтримки керівників облдержадміністрації, розпочався експеримент з енергозберігаючих систем. Це – малопотужні (2,5 кВ.) електричні батареї. Але ці системи використовуються тільки для потреб опалення, підігрів води електрикою є неефективним. Навіть найкращі бойлера не є економічними.
Бюлетень “Голос ради”
ТОП коментованих за тиждень