Такими словами оцінив роботу медичного реабілітаційного центру «Перлина Прикарпаття» заступник Міністра внутрішніх справ України – керівник апарату Сергій Лекарь, перебуваючи з робочою поїздкою у Львівській області.
Заступник Міністра внутрішніх справ також зміг оцінити роботу львівських медиків, які працюють у системі органів внутрішніх справ. Так, 16 та 17 квітня у місті Трускавці на базі медичного реабілітаційного центру «Перлина Прикарпаття» відбулася міжнародна науково-практична конференція, на якій зокрема обговорили питання про організацію медичної реабілітації працівників ОВС, які брали професійну участь та постраждали під час виникнення надзвичайних ситуацій.
На конференції були присутні більше 70 представників медичних закладів силових відомств та наукових установ різного рівня з України, Республіки Білорусь та Республіки Молдова.
У перший день заходу для учасників було організовано практичні навчання з екстреної медичної допомоги в умовах виникнення надзвичайних ситуацій, заслухано чимало доповідачів – представників практичних медичних установ та проведено обговорення доповідей.
Другий день міжнародної конференції було орієнтовано більш на теоретичну роботу учасників.
До участі у заході долучилися заступник Міністра внутрішніх справ України – керівник апарату, генерал-полковник міліції Сергій Лекарь, радник Міністерства внутрішніх справ України генерал внутрішньої служби Андрій Василишин, начальник управління медичного забезпечення та реабілітації МВС України Олег Петраш, ректор Львівського державного університету внутрішніх справ генерал-лейтенант міліції Михайло Цимбалюк.
Вітаючи учасників конференції, Сергій Лекарь зазначив, що не дивлячись на обмежене фінансування відомчої медицини, керівництво МВС України завжди підтримує наших працівників у різноманітних ініціативах, адже специфіка повсякденної служби співробітників органів внутрішніх справ проходить в умовах, які пов`язані з підвищеними емоційними та фізичними навантаженнями, і саме представники відомчої медицини стоять на сторожі здоров`я правоохоронців, виявляють хвороби на початкових стадіях, що дозволяє зберігати постійну готовність особового складу до виконання завдань.
За статистикою саме правоохоронці першими прибувають до місць надзвичайних подій, катастроф тощо і найчастіше мають кілька «зайвих» хвилин, що стають визначальними у збереженні життя громадян. Тому у рамках теми конференції, Сергій Іванович звернувся до представників відомчих медичних установ із пропозицією щодо організації, так би мовити, спеціальних початкових курсів, де б діючі правоохоронці могли опановувати ази екстреної медичної допомоги. Звичайно ж, медики одноголосно підтримали цю ініціативу.
У подальшій роботі представники медичних установ та закладів розглянули актуальні проблеми екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, основні досягнення та напрямки розвитку організації реабілітації правоохоронців, можливість застосування природних факторів в етапній реабілітації потерпілих тощо.
Високо оцінив роботу дводенної міжнародно-практичної конференції Сергій Іванович Лекарь. За його словами, під час таких зустрічей за участю представників міжнародних делегацій та різних правоохоронних структур є можливість здобути неабиякий досвід і поділитися ним, отримати знання про новітні технології тощо.
«Думаю, що учасники цієї конференції отримали для себе надзвичайно велику кількість знань та досвід. Що приємно, то конференція відбувається у ювілейні для цього медичного закладу дні – МРЦ «Перлина Прикарпаття» виповнилося 20 років», – сказав заступник Міністра внутрішніх справ, а також додав, що МРЦ «Перлина Прикарпаття» – це один з провідних і базових медичних закладів у системі ОВС України.
Варто відзначити, що окрім наукових доповідей учасників заходу, медичні працівники системи органів внутрішніх справ продемонстрували свої навики та вміння з надання допомоги потребуючим на практиці. Зокрема, 16 квітня за легендою на одному з поверхів МРЦ «Перлина Прикарпаття» зайнялася пожежа. У будівлі на момент виникнення надзвичайної ситуації знаходилися люди, яких у якнайкоротші терміни треба було врятувати і надати їм усю необхідну медичну допомогу. Зі свого боку працівники медицини впоралися з цим завданням на відмінно: вони продемонстрували всю злагодженість та послідовність дій, що дало змогу врятувати людські життя!
Відділ зв’язків з громадськістю ГУ МВС України у Львівській області
ТОП коментованих за тиждень