ЗУНР підтримувала вогонь волі

02.11.2012 | Filed under: Публікації

Тематичний вечір «ЗУНР – провісниця української держави» зібрав 31 жовтня в Народному домі Трускавця не те що повний, переповнений зал. Аншлаг добровільно-примусово забезпечили працівники освіти та культури, учні шкіл. 

Захід розпочався з демонстрації короткої історичної довідки про події кінця жовтня-початку листопада 1918 року, коли Львів побачив українську владу. Цього дня згадували подію радісну – утворення Західно-Української Народної Республіки, яка включала українські етнічні землі та охоплювала Галичину, Буковину та Закарпаття. Територія ЗУНР становила 70 тис. кв. км, населення — 6 млн. осіб. 22 січня 1919 року ЗУНР проголосила Акт Злуки з УНР (Наддніпрянською Україною) у єдину соборну Українську державу. Та тоді ще не судилося цій державі зайняти достойне місце серед агресивних сусідів. Польські війська витісняють уряд ЗУНР спершу до Тернополя, пізніше до Станіслава, а згодом в еміграцію до Відня… Та справді якби не було навіть не зовсім вдалих спроб проголошення Української держави 1918, пізніше 1941 року, боротьби УПА та шестидесятників, які чогось та вчили як не учасників, то нащадків, демонстрували, що в складі імперій є потужний народ, який прагне волі, то невідомо, як би розгорталися події в 1991 році.

Тож далі свято продовжилося концертом. Від початку бадьорий настрій задала літературно-музична композиція ансамблю «Дударик» дитячої бібліотеки (керівник Леся Цісінська). Пісню «Там на горі на Маківці» разом з голосистим «Дудариком» та їх невтомним керівником підхопив весь зал. Програму продовжили вихованці Народного дому та дитячої школи мистецтв, переможці міського конкурсу «Сурми звитяги». Були тут запальний танець, українська пісня та авторська поезія.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

(Переглядів 64 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви