31 липня відбулося друге пленарне засідання XLI сесії Трускавецької міської ради. На ньому прийнято рішення по двох ключових питаннях для трускавецької громади: 1) статуя Христа у Трускавці все ж буде попри намагання деяких недоброзичливців у будь-який спосіб перешкодити її спорудженню, 2) інвестиційний проект із реконструкції приміщення колишньої дитячої лікарні під соціальне житло не затверджено. Якщо по першому питанні сумнівів щодо правильності рішення міської ради ні в кого не виникає, то по другому далеко не все так однозначно…
Отже, друге пленарне засідання розпочалося із відгуку першого засідання. В депутатських запитах першим слово взяв депутат Ігор Пілько, який зачитав текст заяви профспілок міста Трускавця. Нагадаємо, що «Трускавецький вісник» цю заяву опублікував напередодні сесії.
В депутатських запитах порушувалися такі питання: вільного курсування містом авто швидкої медичної допомоги (депутат Андрій Кульчинський), навігація по Трускавці та впорядкування дорожніх знаків (депутат Євген Юник), створення з числа депутатів ТМР депутатської роти для участі у бойових діях в зоні АТО (депутат Михайло Хомич), електроживлення ОСББ на вул. Мазепи, 19-Б та проблема моторів в ОСББ на вул. Данилишиних, 5 (депутат Володимир Симович), про потребу розробки програми розвитку футболу у Трускавці (депутат Наталія Пономаренко, ініціатива ФК «Зоря»), звернення до ЖЕКу від мешканців ІІ під`їзду будинку № 19 на вул. Сагайдачного (депутат Олена Пилат). Секретар ради Петро Шумин зачитав звернення Самбірської міської ради щодо святкування в с. Сприня 70-ї річниці створення УГВР.
У швидкому темпі та практично без обговорення депутати заслухали та проголосували питання, які їм доповіли завідувач планово-економічним відділом ТМР Марія Заверюха та начальник фінансового управління міської ради Микола Федоричак. І відповідно після внесення змін до показників бюджету депутати взялися за розгляд питання, яке тягнеться вже не одне сесійне засідання – по статуї Ісуса Христа на Гошівській горі. Містобудівну документацію депутати затверджували в поіменному режимі голосування. Цікаво, що після тривалої дискусії, після запитань головному архітектору проекту та обговорення ніхто не відважився подати свій голос «проти» Христа. Можливо, причиною цьому був повен зал людей, які прийшли, щоб наочно побачити, як депутати вирішують проблеми міста.
Таким чином всі неутрясені питання як під`їзд до скульптури та оглядового майданчика, будівництво підпірних стінок, висота скульптури, геологічна складова, укріплення території, місцезнаходження Хресної дороги, узгодження з залізницею, фінансування та інше будуть вирішуватися в процесі роботи, до якої ініціатори спорудження копії Спасителя з Ріо-де-Жанейро ніяк не могли приступити через штучне затримування, яке дуже вже нагадувало блокування. «За» подано 31 голос з 31 присутніх народних обранців.
Найдовше депутати затрималися при розгляді питання затвердження протоколу інвестиційного договору – щодо реконструкції приміщення дитячої лікарні під соціальне житло. Пройшов конкурс, документи на участь в ньому подав тільки один інвестор і це викликало зауваження в депутатів. Інвестор конкурс виграв і обіцяв після реконструкції надати місту 12 квартир, тобто 33% від їхньої загальної кількості. Будівля не стара по часі, але ветха по реальному стані…
Питання обговорюється та «висить» фактично вже три роки. І виглядає на те, що «висітиме» ще – після палких дискусій та перепалок, після залізних аргументів тих, хто «за», та тих, хто «утримався», кожен і надалі залишився при своїй думці. Участь в дискусії взяли депутати Р. Крамар, Ю. Беднарчук, Б. Стасишин, М. Хомич, І. Пілько, А. Стародуб, Б. Габшій, Б. Процишин та голова ГО «Майдан-Трускавець» Анатолій Томашівський. Емоції виступаючих навіть не намагаємося передати, наскільки кожен з них вболіває за громаду. З певними роз`ясненнями юридичного характеру виступив юрист міської ради, надали слово і інвестору, до якого претензій ніхто не мав.
«За» проект рішення подано 21 голос (повна підтримка фракції «Батьківщина» та депутатів-сателітів), 10 депутатів утрималося («Свобода» та «УДАР» в повному складі та по 1 депутату від КУН, «Народної Самооборони», ХДС та «Нашої України»).
Подаємо результати поіменного голосування щодо затвердження протоколу інвестиційного договору по об’єкту на Данилишиних, 62.
«За»: Ю. Беднарчук, О. Біліченко, В. Вовчанський, М. Гладкий, Р. Калічак, Р. Крамар, А. Кульчинський, С. Мицик, С. Мойсеєв, В. Наконечний, О. Пилат, Н. Пономаренко, В. Симович, І. Спурза, І. Стасик, Б. Стасишин, П. Шумин, А. Юник, Є. Юник, О. Ярема та міський голова.
«Утрималися»: Б. Габшій, М. Кіселичник, І. Ластовецький, Л. Нєлєпін, І. Пілько, Б. Процишин, С. Саліженко, А. Стародуб, І. Струбіцький, М. Хомич.
Після розгляду цього питання більшість присутніх на сесії трускавчан покинули зал засідань. Депутати також почали виходити на перекур, хоча перерви секретар ради не оголошував. З огляду на те, що в порядку денному сесії ще немало важливих питань, депутатам можливо прийдеться збиратися і на третє пленарне засідання.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень