Сміттєвий бізнес дрогобицької влади

16.03.2015 | Filed under: Публікації

Рішенням виконавчого комітету Дрогобицької міської ради №210 від 21.11.2013р. було затверджено норми утворення побутових відходів для м. Дрогобич, згідно якого на одного мешканця багатоквартирних будинків збільшено норму нагромадження відходів на 11%. У результаті цього і збільшилась вартість оплати за послугу з вивезенням сміття.

А що ж насторожує? По перше, існують правила визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджені наказом Міністерства з питань ЖКГ України №259 від 30.07.2010 р. і які є обов’язковими для виконання. Шкода, що для дрогобицьких чиновників державні нормативно-правові акти не указ.

По друге, згідно з офіційними даними, КП «КМГ» щорічно вивозить на утилізацію в Броницю меншу кількість побутових відходів (за 2012 р. – 99 т.м3, 2013 р. – 97 т.м3, 2014 р. – 87 т.м3). Абсурдна ситуація: мешканці Дрогобича сплачують за вивіз сміття за «марсіан», або, ще гірше, за трускавчан, які вже підсунули нам «порося» у вигляді проблем з водою.

Зважаючи на таке свавілля влади, ГО “Дрогобицька громада” звернулася до міського голови з вимогою відмінити незаконне і абсурдне рішення. Реакція, як завжди: я – начальник, ти – дурень. Тому, ми були вимушені звернутись в Антимонопольний комітет України, який визначив, що норми утворення побутових відходів встановлено з порушенням нормативно-правових актів.

Але дрогобицька влада не хоче визнати свою глупоту і готує черговий проект рішення виконкому, який не тільки не виправить ситуацію, але ще більше її погіршить! Як наслідок, громадська організація повторно звернулася до міського голови з вимогою відмінити рішення виконкому від 2013 р., оскільки воно незаконне та мешканці міста майже півтора року переплачують кошти за невивезені обсяги сміття. Так влада міста спричинила до корупційних діянь КП «КМГ».

Тож ми очікуємо конкретних дій від правоохоронних органів міста щодо фінансових зловживань унаслідок прийняття таких рішень Дрогобицького виконавчого комітету.

Ще не закінчивши епопею з вище викладеним, влада міста підготувала ще один сміттєвий акт! 27.02.2015 р. в «Галицькій зорі» оприлюднено проект рішення виконкому про підвищення тарифів на послугу з вивезення побутових відходів, згідно якого вартість вивезення 1 м3 збільшується на 23%. Як би там не було, але сам проект оприлюднений без відповідних додатків та потребує конкретного аналізу і обговорення на громадських слуханнях, адже крім обрахунку своїх затрат, надавач послуг повинен забезпечити дотримання порядку надання послуги, визначених Правилами благоустрою і утримання території Дрогобича. І зовсім не зрозумілою є позиція, коли у КП «КМГ» важкий фінансовий стан і у той же час проводяться євроремонти в адміністративних приміщеннях.

І для порівняння. Вартість вивозу сміття, затверджена виконкомом Стрийської міської ради з 1.01.2015 р. для населення міста 34.09 грн. (без ПДВ) за 1 м3.

Напевно, не той вміст сміттєвих баків у м. Дрогобич?

Прес-служба ГО «Дрогобицька громада»

(Переглядів 106 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви