Історія становлення української національної державності складна і трагічна. Вона багата на славні традиції, сповнена героїчної боротьби багатьох поколінь і видатних особистостей за волю і незалежність рідної землі. В умовах постійної боротьби з нападами зовнішніх ворогів, внутрішніми конфронтація ми і негараздами виникла і розвивалась могутня українська держава – Київська Русь, історію якої згодом присвоїла собі Російська держава та наука, далі – Українська козацька республіка, а пізніше новітні українські держави початку ХХ ст. – Українська Народна Республіка та Західно- Українська Народна Республіка.
Без них усіх, без їх трагічного, але цінного історичного досвіду не змогла б виникнути сучасна незалежна соборна українська держава. Бо саме вони увесь час нагадували українському народові, який віками був розділений, а його землі пошматовані агресивними сусідами, – що він є одним з найбільших народів у Європі, що він є одним з найбільших народів у Європі, що він має природне, невід’ємне право, як і інші народи, на свою державу, на вільний національний, культурний, релігійний розвиток. Постійна боротьба українського народу проти поневолювачів, за відновлення своєї держави обумовлювала й ту обставину, що українське питання у міжнародних відносинах у східному регіоні Європи постійно було на одному з чільних місць.
Ми чекали вірили, творили в ім’я цього дня. На олтар Незалежності поклали життя кращі наші побратими. Україна стала незалежною, над нашою столицею гордо сяє синьо-жовтий стяг. Таким чином, початок розбудови незалежності України характеризувався її політичним утвердженням як соборної, суверенної і демократичної країни.
Тож будь благословенна, моя рідна земле! Ніколи не покидають тебе твої діти кращої долі. Нехай завжди повертаються до тебе з далеких країн на тихі води і ясні зорі, під зелені смереки, до твоїх золотих ланів, налитих добірним колосом. Нехай у тебе шукають захисту і наснаги і хай бережуть тебе, єдину і неповторну, предвічну нашу землю з гордим і прекрасним іменем – Україна…
Пройшовши тернистий шлях героїчної боротьби, суворих випробувань і великих здійснень, український народ завоював довгоочікувану волю і незалежність. З моменту проголошення в 1991 році державного суверенітету України почався новий етап її історії – етап відродження української нації та держави. Національне і державне відродження України спирається на принцип «соборності». У чому ж його суть? Насамперед – у збереженні духовної єдності українських земель, при цьому регіони повинні мати повну економічну й адміністративну самостійність. Інакше й не можна – адже захід і схід, північ і південь нашої країни відрізняється не лише природно-кліматичними умовами, але й історичними традиціями, етнічним і релігійним складом населення. Це різноманіття – багатство нашої країни, яке необхідно зберегти за будь-яку ціну.
До цієї теми у бібліотеках міста були оформлені тематичні полиці.
Книги на цю тематику ви можете знайти в міських бібліотеках за адресами: Центральна міська бібліотека (вул. Дрогобицька, 12), міська бібліотека – філія №1 (вул. Бориславська, 36), міська бібліотека – філія №2 (вул. Стебницька, 76), міська бібліотека для дітей (вул. Стебницька, 70).
Колектив Трускавецької МЦБС
ТОП коментованих за тиждень