Станьмо господарями свого будинку

28.03.2011 | Filed under: Некатегоризовано

/Актуальне інтерв’ю із заступником міського голови Борислава Русланом Зелінським/

До редакції “Нафтовика Борислава” кілька разів телефонували мешканці міста із одним і тим же запитанням: “Для чого ми платимо ЖЕКам, коли вони не обслуговують належно наші квартири?” Звичайно, дзвінки були від власників квартир у багатоповерхових будинках. Як їм бути і як зробити, щоб багатоповерхівки обслуговували належним чином? Із цим запитанням ми звернулися до першого заступника міського голови Руслана Зелінського. Тож йому слово.

– Із подібними запитаннями чимало мешканців зверталося й у виконком міської ради. Що тут скажеш, єдиним виходом є створення (Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків). Що це дає мешканцям? Найголовніше – мешканці стають власниками майна, а також приміщень загального користування, тобто сходових кліток, підвалів, інших вбудованих приміщень. Вони мають можливість створити власну управлінську структуру для вирішення проблем утримання будинку та прибудинкової території, поліпшити фізичний стан будинку та умови проживання в ньому.

– Тобто, нарешті, самі стають повноправними господарями?

– Саме так. Самі обирають, хто має надавати послуги з обслуговування будівлі, реально контролюють використання квартирної плати. Коли зібрали певну суму з квартирної плати, знають, що у першу чергу потребує ремонту, то вирішують, на що ті кошти використати, і обирають, хто зможе ті роботи виконати щоб дешевше і якісніше. Окрім того, можуть здавати в оренду місця загального користування. Якщо є такі приміщення, орендовані під магазини чи то офіси, орендна плата – це додаткові надходження. За рахунок всього переліченого вище зменшують витрати на обслуговування будинку. Тобто все залежить уже від самих мешканців.

– Так, але часто говорять, що є багато складнощів на самому початку, що не так легко, навіть при бажанні, створити ОСББ?

– Насправді, нічого складного. Потрібно почати із того, що має бути створена ініціативна група, не менше трьох осіб. Якщо серед мешканців «багатоквартирки» знайшлося троє людей, які хочуть щось змінити на краще, то це вже перший крок. Звичайно, треба, щоб ініціатори провели певну роботу серед мешканців і роз’яснили переваги створення Об’єднання співвласників. Адже те, що жеківське обслуговування має багато недоліків, роз’яснювати нікому не потрібно.

А далі – установчі збори. Не пізніш як за 14 днів кожен власник має бути попереджений про порядок денний зборів, про місце і час їх проведення. Закон вимагає, щоб таке повідомлення здійснювалося у письмовій формі, оскільки надалі, коли буде виявлено, що цієї вимоги не дотримано, що людей не попередили, то рішення зборів може бути причиною для визнання таких зборів неправочинними.

– Пане Руслане, ось, зібралися мешканці будинку на ці збори, але ж знаєте, що всіх не збереш. Хтось у далеких краях на заробітках, комусь просто байдуже, який стан оцього багатоквартирного будинку…

– Але ж справа в тому, що для прийняття законного рішення достатньо 51 відсотка від кількості співвласників будинку. Якщо це стоквартирний будинок, то достатньо 51 представника, щоб збори відбулися. На установчих зборах кожен власник квартири має лише один голос, незалежно від розмірів квартири. Рішення приймають поіменним голосуванням. Рекомендовано, щоб після голосування кожен поставив свій підпис. І якщо за рішення проголосувало дві, третини присутніх, воно вважається прийнятим. Тобто, від кількості тих, хто є на зборах, достатньо дві третини голосів, щоб рішення було правочинним.

– І це все?

– Ні, потрібно, щоб було прийнято два рішення. Перше – про створення ОСББ і друге – про затвердження його Статуту. До речі, у міській раді можуть надати всю детальнішу інформацію. І щодо створення ОСББ, і щодо створення Статуту об’єднання. Займається цим працівник житлово-комунального відділу Валентина Ружило; є підготовлений типовий Статут і бланки всіх документів, необхідних для створення Об’єднання співвласників.

– Отже треба звертатися саме до пані Валентини?

– Так. До речі, перелік документів, які потрібні для реєстрації ОСББ, невеликий. І їх допоможуть оформити тут, у нас. Потрібна реєстраційна картка на проведення державної реєстрації, рішення замовників про створення юридичної особи, два примірники Статуту, список членів об’єднання. А сама реєстрація відбувається у виконавчому комітеті міської ради. Документи, звичайно, мають бути подані державною мовою. Після отримання свідоцтва про реєстрацію доцільно повести загальні збори і вибрати постійно діючі органи, тобто правління. Після цього треба виготовити печатку і штамп, зареєструватися у Пенсійному фонді та фонді зайнятості й відкрити розрахунковий рахунок у банку.

Сама реєстрація – безплатна. Але якісь мінімальні кошти потрібні на виготовлення печатки, штампу тощо. Ми зараз розглядаємо можливість, щоб компенсувати ті витрати, десь у межах до тисячі гривень.

Але найголовніше, що після створення ОСББ держава зобов’язується провести капітальний ремонт цих будинків. Це дуже важливо, бо зараз чимало мешканців ставлять саме такі запитання: «Ось ми створимо ОСББ, а як назбираємо кошти, щоб зробити дах, який коштуватиме десятки тисяч; як зробимо утеплення будинку?». Тож держава бере зобов’язання, що після створення ОСББ проведе капітальний ремонт за свій кошт. Оцей перший після приватизації ремонт будинку повинен мати комплексний характер, тобто включати виконання необхідних робіт для усунення всіх недоліків, виявлених у процесі обстеження будинку. Сюди входять і роботи з підвищення рівня благоустрою будинку та прибудинкової території, заміна покрівель на шатрові, утеплення окремих ділянок стін тощо. Але сюди не входять роботи з ремонту окремих квартир.

– Добре, пане Руслане, але кошти на отой перший капітальний ремонт уже є?

– Так. У відділі житлово-комунального господарства обласної держадміністрації уже закладено кошти близько 800 тисяч гривень на оцей перший капітальний ремонт будинків, де створено ОСББ. Цим шляхом у нас уже пішли мешканці будинку по вул. Коваліва, 58 (колишній будинок нашого хімзаводу). Вони уже утворюють об’єднання співвласників і зараз за державні кошти там будуть зроблені всі роботи. Зроблено буде шатровий дах, утеплено стіни будинку, поміняють вікна. Все це за рахунок держави.

– Виходить, вигода є абсолютно реальна?

– Так. Держава віддає будинок, що був її власністю, повністю його відремонтувавши капітально. А далі утримувати цей будинок, після, повторюся, капітального ремонту, уже справа співвласників цієї багатоповерхівки. І для того цілком вистачить отієї квартплати, що раніше ішла невідомо куди. Звичайно, ще краще, коли таких будинків у ОСББ є кілька. Більше коштів –  більше можливостей. Зрештою, це єдиний шлях, щоб бути справді господарями свого житла, свого будинку. До нас уже зверталися мешканці будинків на вул. Шкільній, 1, 4, 5, 7, які хочуть створити таке об’єднання на базі цих чотирьох будинків. Думаємо, найближчим часом, коли люди виявлять таке бажання, там задіємо оту всю процедуру створення ОСББ. Певен, що бори-славці відчують переваги. Просто треба зрозуміти, що альтернативи для багатоквартирних будинків не існує. Або ЖЕК, роботою якого всі незадоволені, або Об’єднання співвласників, де все вирішують і контролюють самі мешканці. Що із цих двох варіантів краще для людей – запитання риторичне.

Розмову вів Ігор Юринець, газета “Нафтовик Борислава”

(Переглядів 19 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви