«Стебник має шанс отримати нове життя завдяки технопарку», – Роман Ілик

16.07.2019 | Filed under: Публікації

У м. Стебник є калійний завод, який зараз перебуває у приватних руках. Ним зацікавився інвестор з Канади, який не проти розвивати на цій території технопарк. Завдяки цьому проекту містечко могло б отримати нові робочі місця, нові інфраструктурні об’єкти та нове дихання. Про це розповів кандидат у народні депутати у 121-му окрузі (Дрогобич, Борислав, Трускавець та Дрогобицький район), Заступник Міністра охорони здоров’я у 2016-2019 роках Роман Ілик.

«Якщо нинішній власник матиме намір передати цей завод у власність іншої компанії, що сьогодні має зацікавленість з Канади, то на цій території можна було б розвивати технопарк. Це дало б можливість працевлаштувати чимало людей, а найголовніше – надати для Стебника нове життя, бо місто нині в доволі депресивному стані», – розповідає Роман Ілик. З його слів, без створення ОТГ досягнути результату буде дуже складно. «Такі містечка повинні гарно і динамічно розвиватися. Підсиливши цю справу технопарком чи розвитком такого індустріального комплексу тут, поряд зі Стебником, місто та люди, які тут проживають, отримали би друге дихання», – переконаний Роман Ілик.

Індустріальні парки – це проекти, які реалізовуються передусім за підтримки держави, Кабінету Міністрів та Міністерства економіки. «Я дуже добре знаю і розумію, як це зробити, бо працював у виконавчій гілці влади і доволі часто були подібні ініціативи щодо входження в Україну різних інвестпроектів, в т.ч в рамках державно-приватного партнерства. За цей напрямок у Міністерстві відповідав я. Ми створили потужну робочу групу, яку власне й очолював, яка давала можливість приватним інвесторам, які мають намір працювати за правилами державно-приватного партнерства інвестувати в Україну під певні державні гарантії», – розповідає він.

Роман Ілик зауважує, що індустріальні парки – це нова, цікава і непроста справа, але якщо є конкретний проект, пропозиція та інвестор, тоді це абсолютно реально.«На сьогодні є зацікавленість інвесторів із Туреччини, Китаю, Південної Кореї та Канади, які готові розмовляти в рамках нашого округу і мають зацікавленість реалізовувати проекти, в тому числі у форматі технопарку», – розповідає Роман Ілик. І хоча це тривалий процес, чітко контрольований державою, державною гарантією. Можна розвивати все, що стосується не лише системи охорони здоров’я, а й освіти, економічно-технологічних питань і т. п. Водночас, все має бути сформоване на рівні міжсекторальної співпраці. Залучаються як мінімум 4-5 міністерств, які консолідують зусилля у форматі спільної роботи задля реалізації проекту на конкретній території. «Створюється міжвідомча комісія та міжвідомча група, яка спільно реалізовує такий проект, такий технопарк, який на виході дає хороший результат», – підсумовує він.

Валерія Ворончук

(Переглядів 15 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

Оголошення ТВ

 • Спортивні анонси
  18.10.2019 | 10:31

  (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеАфіша. Міжнародний турнір з боксу (0)У четвер 22 грудня 2016 р. о 16:00 Благодійний фонд «Спортовець» запрошує на загальні збори (0)Футбольна школа проводить набір дітей (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)

 • Оголошення для студентів та абітурієнтів
  17.10.2019 | 15:48

  Запрошуємо студентів і абітурієнтів Трускавця взяти участь у соціальній програмі Scholarship. Головний приз – гранти (стипендія) на сплату року навчання в українському ВНЗ. Наразі відкрито 2 номінації: – 30 000 грн. –  https://gym-training.com/ru/scholarship-ua (запитання та роботи надсилати на пошту: scholarship@gym-training.com) – 17 000 грн. –  https://kyiv.repair/soczialnaya-programma-scolarship-ot-scz-kiev-remont.html (запитання та роботи надсилати на пошту: scholarship – scholarship@kyiv.repair) […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви