«Стебник має шанс отримати нове життя завдяки технопарку», – Роман Ілик

16.07.2019 | Filed under: Публікації

У м. Стебник є калійний завод, який зараз перебуває у приватних руках. Ним зацікавився інвестор з Канади, який не проти розвивати на цій території технопарк. Завдяки цьому проекту містечко могло б отримати нові робочі місця, нові інфраструктурні об’єкти та нове дихання. Про це розповів кандидат у народні депутати у 121-му окрузі (Дрогобич, Борислав, Трускавець та Дрогобицький район), Заступник Міністра охорони здоров’я у 2016-2019 роках Роман Ілик.

«Якщо нинішній власник матиме намір передати цей завод у власність іншої компанії, що сьогодні має зацікавленість з Канади, то на цій території можна було б розвивати технопарк. Це дало б можливість працевлаштувати чимало людей, а найголовніше – надати для Стебника нове життя, бо місто нині в доволі депресивному стані», – розповідає Роман Ілик. З його слів, без створення ОТГ досягнути результату буде дуже складно. «Такі містечка повинні гарно і динамічно розвиватися. Підсиливши цю справу технопарком чи розвитком такого індустріального комплексу тут, поряд зі Стебником, місто та люди, які тут проживають, отримали би друге дихання», – переконаний Роман Ілик.

Індустріальні парки – це проекти, які реалізовуються передусім за підтримки держави, Кабінету Міністрів та Міністерства економіки. «Я дуже добре знаю і розумію, як це зробити, бо працював у виконавчій гілці влади і доволі часто були подібні ініціативи щодо входження в Україну різних інвестпроектів, в т.ч в рамках державно-приватного партнерства. За цей напрямок у Міністерстві відповідав я. Ми створили потужну робочу групу, яку власне й очолював, яка давала можливість приватним інвесторам, які мають намір працювати за правилами державно-приватного партнерства інвестувати в Україну під певні державні гарантії», – розповідає він.

Роман Ілик зауважує, що індустріальні парки – це нова, цікава і непроста справа, але якщо є конкретний проект, пропозиція та інвестор, тоді це абсолютно реально.«На сьогодні є зацікавленість інвесторів із Туреччини, Китаю, Південної Кореї та Канади, які готові розмовляти в рамках нашого округу і мають зацікавленість реалізовувати проекти, в тому числі у форматі технопарку», – розповідає Роман Ілик. І хоча це тривалий процес, чітко контрольований державою, державною гарантією. Можна розвивати все, що стосується не лише системи охорони здоров’я, а й освіти, економічно-технологічних питань і т. п. Водночас, все має бути сформоване на рівні міжсекторальної співпраці. Залучаються як мінімум 4-5 міністерств, які консолідують зусилля у форматі спільної роботи задля реалізації проекту на конкретній території. «Створюється міжвідомча комісія та міжвідомча група, яка спільно реалізовує такий проект, такий технопарк, який на виході дає хороший результат», – підсумовує він.

Валерія Ворончук

(Переглядів 15 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви