Стебник відвідав депутат Верховної Ради Любомир Зубач

16.10.2015 | Filed under: Публікації

15 жовтня у приміщенні ЗОШ № 18 відбулася цікава зустріч жителів міста Стебника з депутатом Верховної Ради України Любомиром Зубачем. Темою зустрічі стала майбутня адміністративна реформа, яка незабаром торкнеться кожного з нас. Вона так і звучала: «Механізми здійснення народовладдя на місцевому рівні в сучасних умовах, та в умовах майбутньої адміністративної реформи». Персоналія пана Любомира була надзвичайно актуальною, адже він є членом Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Хоча візит пана Любомира в наш край був пов’язаний з підтримкою своєї політичної сили на місцевих виборах (Громадське об’єднання «Самопоміч»), проте тема зустріч виявилася достатньо цікавою і непередбачуваною. Насамперед пан Зубач розповів про усі нюанси майбутньої реформи, а також розвіяв легенди та побоювання, які уже склалися довкола майбутньої реформи. Звісно, реформа ще сира і потребує доопрацювання, а також адаптації під неї інших законів і навіть цілих кодексів. Зокрема, для працездатності реформи покладають надії на новий податковий кодекс, який має стати одним з нових елементів регіональної незалежності.

Проте залишається фактом, що реформа уже поступово впроваджується в життя у деяких регіонах України. Стебник у світлі адміністративної реформи є надзвичайно цікавим випадком, оскільки його «нестандартне» адміністративне становище» у поєднанні з реформою викличне в житті міста революційні зміни. Але в яку сторону – все буде залежати від дій місцевих органів влади.

Як не дивно, але усі присутні на зустрічі стебничани (хоча їх було і небагато) активно включилися в дискусію. Прозвучало багато думок «за» і думок «проти». Зокрема, Володимир Ільницький, відомий у Дрогобичі як директор ПАТ Машинобудівного заводу попросив поділитися правовим і практичним досвідом як пройти цей етап максимально ефективно. Його дана тема цікавила не випадково, адже він є одним із кандидатів в депутати до Дрогобицької міської Ради. Любомир Зубач відповідаючи на запитання зазначив, що відтепер все у руках громад. Як вирішать, так і буде. Для цього він рекомендував ще раз уважно зважити усі «за» і «проти», вирахувати за яким сценарієм громаді буде найкомфортніше. Лише тоді варто приймати остаточне рішення. І цьому рішенню не буде ніяких пересторог та перепон, адже відповідно до останніх змін в законодавстві рішення громад з даного питання є первинним. Тож вищі інстанції на кшталт обласних рад і ін. не зможуть впливати (забороняти чи підтримувати) рішення громади де і з ким бути.

Ще один з кандидатів в депутати до Стебницької міської Ради Ярослав Баран попросив поради, як у процесі освітнього укрупнення створити запобіжник для чиновників відмовитися від регулярних спроб закриття ЗОШ № 18, у якій саме і відбувалася зустріч. Така постановка питання і для пана Любомира виявилася нелогічною. Він зазначив, що процес укрупнення та оптимізація є справою невідворотною, але її треба робити з розумом.

Також під час зустрічі підіймалося багато насущних проблем міста: екологічна ситуація довкола річки Солониця, стану доріг тощо. Оскільки пан Любомир є правник за фахом, він поділився цікавими правовими рецептами вирішення деяких з проблем. Загалом зустріч відбувалась достатньо динамічно. Кожен з присутніх мав змогу задати запитання, і, судячи з післязустрічних дискусій, незадоволених в залі не залишилось. На завершення хотілося б побажати, щоб депутати Верховної Ради України частіше навідувалися у наш край. І не лише в передвиборчий період.

Майкл Річчі

(Переглядів 172 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви