Стебник відвідав депутат Верховної Ради Любомир Зубач

16.10.2015 | Filed under: Публікації

15 жовтня у приміщенні ЗОШ № 18 відбулася цікава зустріч жителів міста Стебника з депутатом Верховної Ради України Любомиром Зубачем. Темою зустрічі стала майбутня адміністративна реформа, яка незабаром торкнеться кожного з нас. Вона так і звучала: «Механізми здійснення народовладдя на місцевому рівні в сучасних умовах, та в умовах майбутньої адміністративної реформи». Персоналія пана Любомира була надзвичайно актуальною, адже він є членом Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Хоча візит пана Любомира в наш край був пов’язаний з підтримкою своєї політичної сили на місцевих виборах (Громадське об’єднання «Самопоміч»), проте тема зустріч виявилася достатньо цікавою і непередбачуваною. Насамперед пан Зубач розповів про усі нюанси майбутньої реформи, а також розвіяв легенди та побоювання, які уже склалися довкола майбутньої реформи. Звісно, реформа ще сира і потребує доопрацювання, а також адаптації під неї інших законів і навіть цілих кодексів. Зокрема, для працездатності реформи покладають надії на новий податковий кодекс, який має стати одним з нових елементів регіональної незалежності.

Проте залишається фактом, що реформа уже поступово впроваджується в життя у деяких регіонах України. Стебник у світлі адміністративної реформи є надзвичайно цікавим випадком, оскільки його «нестандартне» адміністративне становище» у поєднанні з реформою викличне в житті міста революційні зміни. Але в яку сторону – все буде залежати від дій місцевих органів влади.

Як не дивно, але усі присутні на зустрічі стебничани (хоча їх було і небагато) активно включилися в дискусію. Прозвучало багато думок «за» і думок «проти». Зокрема, Володимир Ільницький, відомий у Дрогобичі як директор ПАТ Машинобудівного заводу попросив поділитися правовим і практичним досвідом як пройти цей етап максимально ефективно. Його дана тема цікавила не випадково, адже він є одним із кандидатів в депутати до Дрогобицької міської Ради. Любомир Зубач відповідаючи на запитання зазначив, що відтепер все у руках громад. Як вирішать, так і буде. Для цього він рекомендував ще раз уважно зважити усі «за» і «проти», вирахувати за яким сценарієм громаді буде найкомфортніше. Лише тоді варто приймати остаточне рішення. І цьому рішенню не буде ніяких пересторог та перепон, адже відповідно до останніх змін в законодавстві рішення громад з даного питання є первинним. Тож вищі інстанції на кшталт обласних рад і ін. не зможуть впливати (забороняти чи підтримувати) рішення громади де і з ким бути.

Ще один з кандидатів в депутати до Стебницької міської Ради Ярослав Баран попросив поради, як у процесі освітнього укрупнення створити запобіжник для чиновників відмовитися від регулярних спроб закриття ЗОШ № 18, у якій саме і відбувалася зустріч. Така постановка питання і для пана Любомира виявилася нелогічною. Він зазначив, що процес укрупнення та оптимізація є справою невідворотною, але її треба робити з розумом.

Також під час зустрічі підіймалося багато насущних проблем міста: екологічна ситуація довкола річки Солониця, стану доріг тощо. Оскільки пан Любомир є правник за фахом, він поділився цікавими правовими рецептами вирішення деяких з проблем. Загалом зустріч відбувалась достатньо динамічно. Кожен з присутніх мав змогу задати запитання, і, судячи з післязустрічних дискусій, незадоволених в залі не залишилось. На завершення хотілося б побажати, щоб депутати Верховної Ради України частіше навідувалися у наш край. І не лише в передвиборчий період.

Майкл Річчі

(Переглядів 172 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину
  01.11.2019 | 09:27

  У неділю, 3 листопада, у Трускавці в музеї історії міста-курорту відбудеться відкриття фотовиставки  кримських митців «Палац в саду. Перлина Кримського ханства». Проєкт реалізується за підтримки кримськотатарської громади м. Львова. Початок заходу о 16.00.  Запрошуємо! (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Музей міста-курорту Трускавець запрошує на виставку (0)У Трускавці […]

 • Спортивні анонси
  18.10.2019 | 10:31

  (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеАфіша. Міжнародний турнір з боксу (0)У четвер 22 грудня 2016 р. о 16:00 Благодійний фонд «Спортовець» запрошує на загальні збори (0)Футбольна школа проводить набір дітей (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви