Стебник зробив перший крок до того, аби стати європейським містом

04.07.2010 | Filed under: Некатегоризовано

У неділю, 20 червня, в Стебнику відбулася подія, про яку мало хто знав, а якщо й знав, то не звернув на це належної уваги, – перший етап Другого форуму громадських організацій міста.

Як зазначив голова ініціативної групи з проведення цього зібрання Павло Побережний, Перший форум, який відбувся 2008 року, вирішив створити в Стебнику потужну єдину силу, яка би об’єднала громадські організації міста. За цей час була проведена велика чорнова робота, якої, можливо, й не було видно неозброєним оком. Головне, що в міру своїх можливостей громадські організації, незважаючи на труднощі, все-таки працювали, а деякі навіть відновили свою діяльність.

Павло Побережний зазначив, що потреба об’єднати зусилля громадських організацій є необхідною. На жаль, громада в багатьох випадках є байдужою, але не треба нарікати на стан справ, а слід щоденно працювати, аби подолати наслідки тієї кризи, яка нині є у Стебнику.

На Другому форумі громадських організацій Стебника виступив голова Дрогобицького об’єднання громадських організацій «Дрогобицька громада» Богдан Юзефів. Насамперед він наголосив на тому, що не треба прагнути до масовості, головне, щоб представники громадських організацій діяли свідомо на користь громади. У «Дрогобицькій громаді» об’єдналося шість громадських організацій міста. Богдан Юзефів сказав, що, скажімо, в «Нашій Україні» чи БЮТі є не більше членів цих партій, ніж у громадських організаціях, але саме партійці йдуть до влади, відштовхуючи інших, нав’язуючи свою думку, а ми мовчимо.

«Дрогобицька громада» працює вже вісім місяців, має певні успіхи. Скажімо, вперше в Україні провела громадську експертизу щодо надання житлово-комунальних послуг мешканцям Дрогобича. В результаті було встановлено, що люди переплачували на 30-50 відсотків більше, ніж реальні послуги були надані. Прокурор вніс протест на рішення виконкому про підвищення тарифів. Зараз «Дрогобицька громада» здійснює громадську експертизу оренди приміщень. Навіть неозброєним оком видно, що тут діють корупційні схеми.

Богдан Юзефів переконаний, що владу можна змусити працювати на себе через громадські слухання. Так сталося в Дрогобичі, коли «Дрогобицька громада» ініціювала проведення декількох подібних громадських слухань, на яких внесла конкретні пропозиції. Голова «Дрогобицької громади» запропонував стебничанам допомогу в експертизі тарифів, юридичні консультації.

Голова Асоціації підприємств і підприємців Стебника Богдан Уневич зазначив, що влада в особі Романа Калапача шукала різних зачіпок, аби форум не відбувся, і зачитав проект Договору між громадськими організаціями, а колишній міський голова Василь Пецюх – проект Звернення до громади міста.

Учасники форуму вирішили провести другий етап, на якому підписати ці документи й створити Стебницький громадський рух, до якого можуть приєднатися всі, хто забажає. Альтернатива офіційній владі створена, а Стебник зробив перший крок до того, аби стати європейським містом, адже саме в Європі громадські організації видіграють вирішальну роль у місцевому самоврядуванні.

Другий етап форуму відбувся минулої п’ятниці, 25 червня. На ньому низка громадських організацій створила Стебницький громадський рух і підтримала звернення до стебницької громади.

Анатолій Власюк, газета «Воля громади»

(Переглядів 30 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви