До виборів у Верховну Раду України готуються не лише знані політичні сили, яких підозрюють у співпраці з олігархічними кланами, але і порівняно невеликі партії, які, проте, мають перспективу розвитку в майбутньому. До таких належить Українська Національна Консервативна Партія, яку очолює знаний в Україні та за кордоном економіст, професор, вчений з міжнародним ім’ям Олег Соскін. По Дрогобицькому мажоритарному виборчому округу № 121 від УНКП балотується знаний у Трускавці громадський дія, один з ініціаторів протестів трускавчан проти незаконного підвищення владою тарифів на житлово-комунальні послуги, випускник малої духовної семінарії, чоловік з п’ятьма освітами, людина проукраїнських, а навіть дещо радикальних поглядів, п. Святослав Грабовський.
Оскільки пан Святослав є і постійним автором «Трускавецького вісника», то хочемо поспілкуватися з ним, задавши запитання, які цікавили б багатьох трускавчан.
– Пане Святославе, у 2010 році Ви балотувалися на посаду міського голови Трускавця як представник партії «Свобода», також Ви є помічником обласного депутата від цієї політичної сили. То ж чому йдете на вибори до ВРУ від Української Національної Консервативної партії (УНКП)?
– Щодо «Свободи», то ідеологічно ця партія дуже близька до моїх поглядів, а оскільки я достатньо давно спостерігаю за її діяльністю та діяльністю Олега Тягнибока і бачу, що у «Свободі» є дуже багато достойних людей, які намагаються робити добре для українців то звичайно, що я їх підтримуватиму. У 2010 році коли «Свобода» мене висунула на голову міста – для мене це було за честь мати можливість сприяти поширенню національних ідей і проукраїнських справ від такої знаної партії.
Після виборів, коли я отримав пропозицію від обласного депутата від «Свободи» Олексія Балицького, щоб стати його помічником на громадських засадах, то погодився, тому, що це додаткові можливості знати про потреби людей і допомагати вирішувати проблеми, які їх хвилюють, плюс досвід роботи з чиновниками різного рівня.
Щодо запитання про висування від УНКП, то скажу так: наскільки мені відомо, на цьому окрузі «Свобода» не має квоти на мажоритарщиків, а тому і не висуває в нашому окрузі кандидата від ВО «Свобода». На мою думку, на Західній Україні мали б іти тільки представники націоналістичних сил, оскільки за результатами виборів 2010 року вони отримали найбільшу підтримку, і вони ніколи не були у більшості в парламенті, а отже не заплямовані брудними голосуваннями і тушкуванням.
УНКП не має домовленостей з «Батьківщиною» і є членом регіонального комітету опору диктатурі. УНКП ідеологічно дуже близька до «Свободи», окрім того абсолютно не конкурує з «Свободою» на жодному окрузі, мало того – УНКП вважає, що лише незаплямовані націоналісти типу «Свободи» і УНКП можуть зараз вести Україну до справжньої самостійності. А оскільки продовження боротьби, особливо в даний час, для мене є дуже важливим, то я й погодився на пропозицію п. Олега Соскіна щодо висунення моєї кандидатури по цьому округу. Львів – це останній бастіон свободи всього українського, який ні за яких обставин не можна здавати Кремлю та його п’ятій колоні у лиці царька-узурпатора-шапкокрада. І лише з Галичини може розпочатись новий визвольний рух. Точно так само, як колись Данило Галицький зупинив монголо-татарську орду. Наш Галицький регіон має сили виступити проти кремлівсько-кагебешної орди і знищити в корені будь-які спроби нашого поневолення.
УНКП не йде у парламент списком і тому я однозначно голосуватиму за «Свободу», оскільки на сьогодні – це реальна сила, яка має бути у парламенті і відстоювати інтереси українського народу.
– Є думки, що виборець повинен обирати між кандидатом від Партії регіонів і від Об’єднаної опозиції «Батьківщина» як сили, яка протистоїть діючій владі, а всі решта кандидатів, мовляв – технічні, які тільки відриватимуть голоси від опозиції і діють на руку Партії регіонів. Що Ви скажете з цього приводу?
– Я вважаю, що ні в якому разі не можна підтримувати бандократію в лиці провладних кандидатів і представників від ПР та комуністів, і досить вибирати між більшим злом і меншим злом – це все одно буде зло. Якщо ми останніх 20 років робили вибір, а результат такий, як є сьогодні, то зробивши такий самий вибір завтра, ми і результат будемо мати вчорашній. А тому ті люди, які не задоволені теперішньою ситуацією і хочуть змін, будуть робитимуть вибір зовсім по-іншому, за абсолютно нових людей.
– Наскільки мені відомо, УНКП не виставляє партійний список. За яку політичну силу радите голосувати?
– Як уже говорилось вище, то я особисто та моя команда будемо голосувати тільки за ВО «Свобода»
– Чому у вас визріло бажання балотуватися у найвищий законодавчий орган держави і як Ви оцінюєте свої шанси на перемогу?
– Насправді бажання балотуватись у найвищий законодавчий орган держави у мене не визрівало та, навпаки, дуже неприхильно відношусь до теперішніх депутатів і до того, що відбувається у парламенті. А тому для себе я обрав шлях громадської діяльності, де є можливості пропагувати справжні суспільні цінності і будувати громадянське суспільство. Проте останні події в Україні показали, що часу на поступові зміни в Україні є обмаль. Існує реальна загроза втрати незалежності України, а будувати громадянське суспільство в іншій країні я не горю бажанням. І саме від недавнього часу використовую будь-які можливості для максимальної активізації населення і пропагування своїх ідей та розбудови громадянського суспільства.
І ось, коли розпочалась виборча кампанія, у мене відбувається зустріч з головою партії УНКП, професором, економістом і політологом п. Олегом Соскіним. Як виявилося, він надзвичайно добре розбирається в питаннях економіки, податків та місцевого самоврядування, таких освічених людей у своєму житті зустрічав лише декілька. Пан Олег розповів мені про модель народного капіталізму, про націонал-консерватизм і про те, що зміни в країні навряд чи так просто настануть, що потрібна ініціатива знизу, після тривалої розмови ми дійшли висновку, що балотуватись до ВР є по суті обов’язком людини, відповідальної за свій народ. І я прийняв рішення стати кандидатом від УНКП.
Будучи кандидатом до ВР, я маю можливості для донесення до людей правди, щодо функцій народного депутата і його обов’язків стосовно своїх виборців, а також участі людей у співпраці з депутатом. А коли люди чітко знатимуть ці речі, то звичайно, вони зрозуміють, що більшість кандидатів у депутати до Верховної ради насправді не є і не будуть представниками від народу у парламенті. А тому якщо не буде нахабних фальсифікацій на дільницях, то мої шанси будуть досить високими.
– Виборча кампанія – недешеве задоволення. Хто ж фінансує Вашу участь у виборах? Адже тільки застави у ЦВК для реєстрації кандидатом потрібно 14 тисяч гривень, не кажучи вже про кошти на агітаційні матеріали, на апаратуру для організації зустрічей, оренду залів…
– Фінансування кампанії я буду здійснювати разом з тими, хто сповідує дорогі мені цінності і ідеї. Якщо люди справді хочуть мати свого представника у парламенті, то вони і допоможуть поширити інформацію про такого представника. Звертатимусь до виборців, а також до підприємців та бізнесменів, думаю, що їм не байдуже, хто буде представляти інтереси регіону у парламенті. Буду радий будь-якому сприянню від ідейних прихильників.
– Якщо не таємниця, хто є членами Вашої команди на цих виборах?
– Це в основному родичі, друзі і, звичайно, місцеве населення, яке мене підтримує.
– Якщо після 28 жовтня Ви довідаєтеся, що не потрапили у ВРУ, що програли ці вибори, якою буде Ваша реакція?
– Якщо таке трапиться, то, звичайно, потрібно буде зробити аналіз та висновки на майбутнє. А далі буду допомагати депутату ВР гарно виконувати свої виборчі обіцянки, гуртувати населення і разом вирішувати свої проблеми на місцях і готуватись до революції.
– Перейдемо до наших місцевих трускавецьких справ. Ви воювали за відміну тарифів на обслуговування житла і прибудинкових територій, але чи виграли (якщо так, то повністю чи частково)? Отже, біда не лише в тому, яка у нас центральна влада, але і в тому, що ми собі обираємо непрозору та відірвану від територіальної громади владу місцеву?
– Зроблю уточнення, ми не воювали за відміну тарифів, а добивались впорядкування відносин між ЖКГ та людьми. Основним завданням було прийняття положення про замовлення послуг на обслуговування житла і прибудинкових територій, тобто, коли будинки самі замовляють собі перелік необхідних їм послуг, а не платять за те, що не робиться, або робиться неякісно. І, як наслідок, сума платежів стає значно нижчою. В цивілізованих територіальних громадах при нормальному депутатському корпусі і керівнику міста такі речі вже зроблено. І грабіж населення через сплату необґрунтованих комунальних платежів неможливий. Львівський правозахисник п. Теодор Дяків розробив таке положення і ми передали його на прийняття нашому депутатському корпусу. Його поки не включили у порядок денний, хоч і на попередній сесії було прийнято рішення щоб на наступній сесії його проголосувати. Як результат – тишина… перед бурею.
Чому так є, так це тому, що люди ще не так активно добиваються того, що є у їхньому віданні, а це через те, що законодавство України є складним і заплутаним, часто суперечливим і людині важко розібратись, що є правильним. Та впевнений, що тепер ситуація докорінно змінилась і акції протесту трускавчан цьому яскравий приклад, якщо депутатський корпус не співпрацюватиме з людьми, то вже точно не буде мовчазної згоди, і не дай Бог справжніх заворушень, бо люди вже на грані зриву і я це точно знаю. Тоді вже не обійдеться простим зниженням тарифів, а може постраждати весь бізнес, який є на курорті, тому що відпочивальники не будуть їздити в місця, де неспокійно. Тому загравати з населенням я б не рекомендував жодній владі, особливо, коли більшість людей животіють від зарплати до зарплати!
– І останнє запитання. Ваші прогнози – яким буде розклад сил в нашому парламенті та як розвиватимуться події в Україні після цих парламентських виборів? Адже навіть у випадку перемоги опозиційних сил чинним Главою Держави залишається Віктор Янукович…
– Можливо, оберуть іншого спікера та прем’єра, зміниться Кабінет міністрів, але навряд чи в корені зміниться політичний вектор в Україні, а протистояння у парламенті призведуть до його швидкого розпуску або громадських заворушень і силового скинення бандократії.
– Дякую за розмову.
Спілкувався Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень