Так що ж нав’язує трускавчанам Руслан Козир?

19.08.2010 | Filed under: Некатегоризовано

В останніх числах липня до поштових скриньок трускавчан було «вкинуто» газетку «Рада міста», котру фінансує та випускає однойменна організація. На першому розвороті велика стаття про плани відомого «мецената» Руслана Козира встановити у нашому місті пам’ятник Провіднику Організації Українських Націоналістів Степану Бандері.

Говорячи направду, у Трускавці, як в у місті з славетним минулим, у якому провадило свою діяльність так багато безсмертних борців за волю України, у місті з такими традиціями необхідність такого пам’ятника визріла давно. Вже багато років тому було закладено камінь під майбутній пам’ятник і місцеві мешканці дійсно його чекають.

Трохи підозрілим є той поспіх з яким той пам’ятник збираються встановити саме зараз – якраз напередодні виборів, але я повернусь до цього пізніше.

Найперше спробую піддати короткому аналізу проект пам’ятника, який запропонований архітектором  Василем Каменщиком та скульптором Іваном Самотосом.

По-перше, дивує поза, в якій перебуває Степан Бандера – з певного кута зору здається, що Провідник стоїть на колінах. Дуже дивна концепція, як на мою думку. Людина, яка за все життя ні разу не зігнулась в поклоні перед ворогами, яка могла стояти на колінах лише перед Господом Богом, представлена нам в такій позиції. Навіть, якщо це просто здається з певного кута зору – це не має право на існування. Не можна в будь-якій мірі ототожнювати одного з найвизначніших в історії нашої держави борців за свободу, людину величезної сили волі і незламного духу з позою покірного раба. На мою думку – поспіх, з яким саме до виборів за дуже коротких термінів готувався проект, може зіграти злий жарт з авторами пам’ятника та самим паном «меценатом», не можна нехтувати чи недооцінювати тих речей, які, я переконаний, для більшості громадян нашого міста є святими (мається на увазі не особа Провідника, а те, що з його іменем є абсолютно тотожним – боротьба за волю України).

Ще одна річ, яка надзвичайно здивувала в проекті пам’ятника – незрозуміла стела, яка знаходиться за спиною Провідника, до якої як якийсь окремий елемент прикріплений тризуб. Тризуб взагалі випадає з композиції і має вигляд чогось зайвого. Він буде прекрасною ціллю для всіляких україножерів збити, або просто поламати його. Концепція самої стели взагалі не піддається поясненню з огляду на символізм самого пам’ятника. Якщо ж автор хотів зобразити червоно-чорний «бандерівський» прапор – одразу виникають запитання: чому чорне і червоне полотна прапора складаються з різної кількості каменів 2 та 3 штуки відповідно, адже всім відомо, що сторони червоно-чорного прапора є однакової ширини? Крім того де, хто бачив прапор, який звужується до верху в формі трапеції? Тому це явно не прапор. На що ж вона (ця стела) найбільше схоже? Можливо я помиляюсь (і не претендую на звання істини в останній інстанції), але на мою думку це не що інше як піраміда! Так-так – звичайна піраміда з усіченим верхом, більш схожа на ті, які будували ацтеки.

Піраміда як символ має дуже характерне значення – це символ влади господаря над рабом, символ богоподібності пана і возвеличення його над іншими, саме це піраміда означала всі віки, у всіх народів які коли-небудь їх будували. Піраміда по своїй суті є глибоко антихристиянським символом! Крім того піраміда, це ще й символ побудови вертикалі влади.

Хочеться згадати, що піраміда з усіченим верхом – це один з головних символів масонів. Масонство було створено як певний механізм управління суспільством за допомогою деяких (переважно таємних) організацій. При всій різноманітності масонських організацій, всі вони об’єднані в єдине ціле, в єдину піраміду управління. Безперечно  я не берусь тут стверджувати, що пам’ятник спроектований масонами чи на замовлення масонів, я не можу, не маю жодного права стверджувати про будь-яку людину те, є він масоном чи ні (крім того це глибоко законспірована, таємна організація), можливо проект стели це лише помилка авторів. Особисто я просто висловлюю свою думку з приводу того, що бачу в запропонованому проекті і на що це подібне. Крім того, я переконаний, що нічого в цьому світі не робиться просто так, «по приколу». «Знаки і символи правлять світом, а не слово і закон» (Конфуцій).

Отже, піраміда з усіченим верхом. Подібний символ був внесений до великої державної печатки США у 1782 році та є зображений на сучасній банкноті в 1 долар. Така піраміда дослідниками називається «пірамідою ілюмінатів» (ілюмінати – одна з найбільших у світі і найпотужніших масонських лож). До речі, перший президент США Джордж Вашингтон (за час правління якого власне і були прийняті ці символи) був членом масонської ложі шотландського обряду з 4 листопада 1752 року. Історики вважають, що більшість людей, які приймали участь в розробці державної печатки США та голосували за її прийняття були масонами. Таким чином (увічнивши свою символіку) вони мали намір показати всім свою могутність та те, хто є в цьому світі господарем!

Неозброєним оком помітно подібність масонських символів, що прийняті керівництвом США  як державні, та стели пам’ятника, який нам пропонує Руслан Козир. Навіть якщо це лише подібність, помилка, чи має вона право на існування? Однозначно – НІ!!! Пам’ятник полум’яному борцю за волю України Степану Бандері не може містити навіть натяку на масонські символи!

Хочу зазначити, що навіть, якщо абстрагуватись від масонів і символічному значенню піраміди як символу рабства і сконцентруватись як на архітектурному елементі, то виникає запитання: де автори в історії України бачили піраміди? Скіфські кургани, які віддалено нагадують їх, несли зовсім іншу ідею – це були могили великих воїнів і відзначали їхню звитягу, а не возвеличення пана над рабами. Крім того іраномовні скіфи не є нашими предками (вини лише як асимільований елемент влились в слов’янську кров). Взагалі жодному слов’янському народові не є притаманно побудова пірамід як гробниць (чи пам’ятників). За всю історію слов’янських держав з більш-менш відомих пірамідоподібних споруд, присвячених чиїйсь пам’яті можна відзначити лише мавзолей Леніна. Але Володимира Ілліча Ульянова-Леніна можна назвати слов’янином з великою натяжкою, оскільки єврейської та чуваської крові в його походженні – 90%.

Ще одне в пам’ятнику, що надзвичайно ображає пам’ять Степана Бандери – це відсутність будь-яких християнських символів, за присутності антихристиянської піраміди. Всім відомо що Провідник був глибоко віруючою людиною, його батько, Андрій Бандера, греко-католицький священик, був парохом в Старому Угринові. Я особисто толерантно відношусь до людей різних вірувань, релігій і конфесій, тому що ми в Трускавці виховані на повазі до інших. Але пам’ятник вируючому християнину, до якого будуть приходити, щоб відзначити пам’ять Провідника люди, які, я напевне не помилюсь, на 100 відсотків будуть християнами, заслуговує на християнську символіку, а не на чужорідну нам масонську!

Враження з усього таке, що пам’ятник розробляли «на скору руку», зробили аби як! Для чого ж такий поспіх? Відповідь напрошується одразу – вибори 31 жовтня 2010 року!  Так як пан «меценат» є одним з кандидатів на посаду міського голови, він обрав собі спосіб розрекламувати свою персону: нашвидкуруч, так-сяк, як-небудь побудувати пам’ятник Степану Бандері. Безперечно кожен кандидат має право піаритись як собі хоче, це дозволяє Закон України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Стаття 47 цього Закону зазначає: «Передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за  або  не  голосувати  за кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови». Отже пан Р. Козир має цілковите право таким способом (побудовою пам’ятника Бандері) рекламувати себе. Але частина шоста цієї ж самої статті каже: «Передвиборна  агітація  здійснюється  за рахунок і в межах коштів  відповідного  місцевого  бюджету,  отриманих  як   цільова субвенція з Державного бюджету України, та коштів власних виборчих фондів  кандидатів». Тобто ніхто ні за яких обставин не має право витратити на власну рекламу більше коштів ніж це є передбачено Законодавством України про вибори. Це стосується будь-якої реклами: публікацій в газетах, випуск плакатів, біг-бордів, рекламу на радіо і телебаченні, проведення мітингів, зібрань, побудову пам’ятників. Я маю надію, що шановний «кандидат» не збирається порушувати Закон в частині витрачання виборчого фонду (яким же він збирається бути мером, якщо починає з порушення Закону). В такому разі, якщо спорудження пам’ятника Степану Бандері не виходить за замки виборчих коштів є зрозумілим, чому нам підсовують такий сирий «недороблений», дешевий пам’ятник!

Закликаю тебе шановний читачу не допустити спорудження запропонованого Русланом Козиром пам’ятника у нашому місті! Закликаю як переконаний націоналіст! Для мене особисто постать Степана Бандери є уособленням ідеалу борця за свободу моєї Батьківщини і хотів би бачити в Трускавці йому пам’ятник! Але не такий! Але не з масонською символікою! Але не на колінах!

Слава Україні!

Леонід Федевич

(Переглядів 25 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви