Татку, не залишай!
Відсутність батька – це прокляття нашого часу. Подивіться на сім‘ї. Багато хто говорять: “Головне, що мати поруч, а без батька можна прожити”. Але дитині необхідно мати обох батьків. І навіть якщо мати любить дитину, відсутність батьківської любові в багатьох викликає відчуття порожнечі.
Є два види безбатьківщини: явна і прихована. У явної безбатьківщини можуть бути різні причини, наприклад, смерть батька. Але найчастіше це розлучення.
Прихована безбатьківщина – це коли в сім‘ї є батько, але зранку він іде на роботу, а повертаючись додому, сідає біля телевізора і просить не заважати. Буває ще гірше, коли батько – алкоголік чи наркоман. Його присутність у сім‘ї приносить тільки проблеми.
Життя дитини починається усередині матері. Але звичайно, батько – це перша істота чоловічої статі, яка залишає в дитині відбитки своїх думок і почуттів.
Батько відіграє найважливішу роль у тому, які відповіді одержить дитина на свої питання. Ті, хто не одержали від батька належної підтримки в процесі усвідомлення себе як особистості, відчувають комплекс неповноцінності, почуття провини, вони легко ранимі. Ті, хто одержали у свій час увагу і підтримку батьків, здатні більш успішно протистояти життєвим негодам.
Якщо батько не спілкується з дитиною, не надає їй уваги і належної підтримки, він породжує в дитині почуття незахищеності і непотрібності. Навіть якщо поруч є мати, усе одно дитина почуває себе самотньою і неспокійною, що буде виявлятися й у подальшому житті.
Чоловік є лідером. Вести свою сім‘ю до призначеної мети – це обов’язок чоловіка. Зневажити нею заради алкоголю, особистих задоволень, футбольного матчу по телебаченню, втратити сім‘ю через свою безвідповідальність – це гріх. Ціль сьогоднішнього чоловіка-батька – це віддати себе Богу і своїм дітям. “І приверне він серце батьків до синів, і серце синівське до їхніх батьків…” (Мал. 4:6). Ісус Христос може навчити вас любити свою сім‘ю.
Ольга Шевелєва,
редактор Харківської студії
ТрансСвітового Радіо
ТОП коментованих за тиждень