Ще з давніх часів існують сотні різних поглядів на благодійність. Звичайно, кожен з них прив’язаний до конкретних історичних умов та рівня розвитку суспільної думки. Але основна суть терміну «благодійність» все ж таки подібна, – це певний прояв співчуття чи жалості до ближнього, певна пожертва маючого немаючому. На нижчих рівнях зародження благодійності її ототожнювали з «даванням милості будь-кому, хто простягне руку». Пізніше ж вона розглядалася як певна пожертва приватної особи на будівництво певних структур, стипендію, оздоровчі поїздки для нужденних та хворих тощо.
На сьогоднішній день тема благодійності є досить актуальною і несе не тільки матеріальне, а й моральне забарвлення. Благодійність у широкому сенсі – це прояв уваги до людей, що потребують певних мінімальних умов для існування з метою задоволення не лише їх матеріальних потреб, але й духовних.
Днями ми отримали нагоду поспілкуватися з головою Трускавецької міської асоціації інвалідів Надією Заблоцькою. Мила та приємна жіночка – вона справжній оберіг тих, хто неспроможний самостійно йти по життю.
– У міській асоціації інвалідів на обліку перебуває 600 людей, – каже вона. Багато з них потребують щоденної опіки. Щоб мати таку можливість при асоціації створено волонтерський рух членів ТМАУ. Десять волонтерів, закріплені за певними районами міста-курорту, відвідують інвалідів, цікавляться їх потребами тощо.
Реалізація Конвенції ООН «Про права інвалідів» в Україні відбувається доволі повільно. В очікуванні запровадження необхідних законів та їх виконання міська асоціація сама шукає шляхи вирішення проблем інвалідів. Одним з таких напрямків є співпраця з різними організаціями та фондами. Зокрема, досить тісною є дружба з благодійним фондом «За розвиток м. Трускавця – курорту європейського рівня», який очолює Антон Левицький.
За словами пані Заблоцької, ще в 2010 році вона звернулася з листом до генерального директора ЗАТ «Трускавецькурорт» Віктора Жданова, який посприяв співпраці з БФ, яка тепер набирає обертів. За цей час асоціація інвалідів отримала від благодійного фонду «За розвиток м. Трускавця – курорту європейського рівня» ролатор, комплекти рушників (240 шт.), махрові халати (24 шт.), рушники (100 шт.), тридцять комплектів постільної білизни та кілька днів тому медичні окуляри (450 шт.).
Окрім того, десять неповносправних людей отримали можливість відвідати ПК ім. Т.Шевченка та милуватися голосами артистів української та зарубіжної естради, що тут виступали. І на цьому співпраця не завершується. Як каже Антон Левицький, директор фонду, ми крок за кроком прямуємо до поставленої мети – допомогти якомога більшій кількості людей, що потребують цього. Серед них і ті, хто перебуває на обліку в асоціації інвалідів Трускавця. Переконаний, що кожен наступний наш крок буде ще більш вдалим і правильним з точки зору його ефекту і користі для людей.
Віктор Стецько, газета “Трускавецькурорт”
ТОП коментованих за тиждень