Трускавець прийматиме Літературний фестиваль

08.10.2018 | Filed under: Публікації

Не встиг відшуміти БлогерФест «TRUTHкавець», як курортна столиця Україна вже готується приймати літературний фестиваль – «Трускавецький ЛітФест».

З четверга по суботу 25-27 жовтня Трускавець стане місцем зустрічі відомих тепер і відомих в майбутньому літераторів. Але заходи не обмежаться одним лише Трускавцем, бо серед локацій ЛітФесту – школи та бібліотеки Борислава, Уличного, Модрич, Доброгостова, а також Дрогобицький педуніверситет. А в самому Трускавці окрім центральної локації – готелю «Трускавець 365» – зустрічі та майстер-класи, виставки та дискусії проходитимуть також у  ресторації «Клюберг», двох музеях міста, релігійно-просвітницькому центрі ім. о. І. Валюха і також в школах та бібліотеках міста.

Детально про наміри, цілі, учасників та заходи «Трускавецького Літфесту» розповіли 8 жовтня на прес-конференції начальник управління розвитку міста ТМР Наталія Скибак та автор ідеї фестивалю, керівник проекту «Перехресні стежки» Анна Литвин. Фестиваль відбувається завдяки перемозі трускавецького проекту в конкурсі від Українського Культурного Фонду. Його вартість 87 тис. 774 грн. – це мізер в порівнянні з тими наслідками, які може мати цей культурний літературно-митецький захід. Зрештою, Анна Литвин зізнається, що можливо потрібно буде залучати спонсорські кошти, адже заплановано зробити так багато, а кошти потрібні на все – і на дорогу, і на організацію тих чи інших заходів, і на сувеніри чи інші потреби. Але шкіра вартує виправи, адже Трускавець буде асоціюватися як місто здоров`я не лише фізичного, а й духовного, душевного, інтелектуального.

Метою «Трускавецького ЛітФесту» є  популяризація читання як цікавої форми дозвілля та презентація читання як однієї із головних складових духовного розвитку людини. Організатор заходу – Трускавецька міська рада, координатор та автор ідеї – громадська діячка Анна Литвин. Проект реалізується за підтримки Українського Культурного Фонду.

Участь у першому  книжково-літературному фестивалі «Трускавецький ЛітФест» візьмуть 37 видатних літераторів та митців та 15 видавництв. На учасників фестивалю чекає живе спілкування з популярними письменниками та поетами сучасності, зустрічі з авторами, автограф-сесії, презентації книг, поетичні читання, літературні дискусії та екскурси, семінари та круглі столи, майстер-класи з розповідання історій, театрального декламування, літературні, ілюстраційні та читацькі майстерні, фотовиставка, виступи музичних гуртів, театральні інсталяції. На кожен з заходів вхід буде вільним, тож тепер слово за трускавчанами – чи вони є культурними, освіченими, інтелектуальними людьми і прийдуть на цей фестиваль, чи, може, вони є занадто обмеженими та тупими, щоб звертати увагу на такі заходи.

Учасниками «Трускавецького ЛітФесту» є чимало знаних постатей, проте є й маловідомі прізвища, котрі мають всі шанси стати іменами в сучасній українській літературі. І приємно, що серед них – наші краяни Єва Райська та Андрій Юркевич.

Одним з маститих письменників та поетів, котрий теж має стосунок до нашого міста-курорту, адже зараз проживає в ньому, є Василь Кузан, родовитий закарпатець. Ще одним трускавчанином, котрий візьме участь в фестивалі як учасник, є поет В`ячеслав Умнов. Ну і Лев Скоп, наш знаменитий митець-дрогобичанин, як же без нього?

А ось ті почесні гості, котрих прийматиме курортна столиця Україна наприкінці жовтня: лауреати Національної премії України ім. Т. Шевченка Мирослав Дочинець та Галина Пагутяк (можливо буде і Василь Шкляр),  перекладач та письменник Андрій Содомора, Ганна Осадко, Марія Чумарна, Наталія Дзюбенко-Мейс, Василь Габор, Надія Гуменюк, Дара Корній, Дмитро Білий, Тетяна П`янкова, Іван Гентош та ще зо два десятки осіб, котрі значною мірою прислужилися та й далі прислужуються українській культурі, літературі, мистецтву, науці чи журналістиці.

Оскільки всі заходи є відкритими, то кожен бажаючий може прийти, подискутувати, висловити власну думку. Буде можливість побачити театральні постановки та обговорити надзвичайно серйозні теми, купити дитячу книгу чи цікавий твір художньої літератури для дорослих або ж взяти участь в майстер-класах.

Детальна програма «Трускавецького ЛітФесту» буде опублікована і на офіційному веб-сайті Трускавецької міської ради, і на «Трускавецькому віснику». В соціальній мережі Фейсбук вже створено сторінку фестивалю. Організатори запрошують до співпраці волонтерів, і надіються, що мета фестивалю, а саме популяризація книги, читання та Трускавця, буде досягнута.

Володимир Ключак

(Переглядів 300 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви