:-) Життя як позитив

09.10.2018 | Filed under: Публікації

Можна фізично не перебувати в Трускавці, але в той же час відслідковувати всі події БлогерФесту «TRUTHкавець». А все – завдяки блогу skrypin.ua Романа Скрипіна, котрий дав можливість «заочного» входу на всі панельні дискусії від початку до кінця.

Враження від першого дня БлогерФесту можна почитати в статті «Хто медіа годує, той його й танцює» (посилання http://protruskavets.org.ua/hto-media-hoduje-toj-joho-j-tantsyuje/). Але ця стаття – тільки краплина в морі відгуків про фестиваль, його описів та вражень від цього заходу. Звичайно ж, найцікавіше читати думки самих блогерів. Для прикладу, Зої Казанжи з Одеси.

– Я думала: ну хто там прийде на ті дискусії? – пише Зоя Казанжи. – У місті тисяч 20 жителів. Разом з немовлятами. Ну так, ще є відпочиваючі. Але ж у них режим, Нафтуся і масажі. Але зала у найкращому 5-тизірковому готелі Міротель була заповнена вщерть всі три дні. І місцевими, і приїжджими. Мікс публіки із представників всієї країни 🙂 Мене особисто вразив Сергій, який приїхав з Вінницької області не воду пити, а спеціально поспілкуватися з блогерами. І спілкувався! Був на всіх дискусіях і презентаціях. Нам всім не вистачає оцього спілкування в реалі. Це правда. І ми абсолютно політизовані, заточені вже на майбутні вибори, глибоко переймаємося і власним майбутнім, і майбутнім країни. Принаймні, зала на темах “Вибори Президента” і “Україна завтра” була заповнена повністю. У нас багато всього непроговореного. Не виговореного. На багато питань ми не маємо відповідей. Ми лише зараз вчимося культури дискусій, тональності дискусій, вчимося слухати і чути одне одного. Особисто мене тішать такі формати. Вони задають вищу планку, тому що живе спілкування точно відрізняється від фейсбучного.

Ну і приємно читати хороші слова про сам Трускавець, а не лише про БлогерФест.

– Я ніколи раніше не була в Трускавці. І дарма. Стільки часу витратила, не знаючи про те, яке прекрасне це місто, чарівне, затишне, гарне, – ділиться враженнями блогерка Олена Добровольська. – Головне, що я для себе відзначила – не відчувається токсичності у повітрі так, як відчувається в моїй рідній Одесі. Новобудови гармонійно вписуються у загальний ландшафт. Тут весь час хочеться ходити пішки, тут зовсім інакший ритм, привітні усміхнені люди… Є таке єврейське висловлювання – осім хаім – насолоджуватись життям. Так ось, місто Трускавець – це осім хаім.

– Треба би любити Трускавець в собі, а не себе в Трускавці, – пише згадувана вище Зоя Казанжи. – Але що поробиш, коли я раптом полюбила свій спокій і свій настрій в цьому не банальному місті. Куди, я думала, їздять виключно лікуватися. Лікуватися само собою. Он слоган міста «Трускавець – місто здоров’я» написали навіть на милі в сувенірній крамничці 🙂 Тому сюди і їздять пити Нафтусю, Юзю, Софію і ще десяток вод з виключно жіночими іменами в назвах. Я, до речі, так і не спробувала. Залишила на потім. Бо не хотілося забирати із Трускавця все разом. А ще сюди можна їхати за спокоєм. За розміреним життям. І за спілкуванням, як виявилося. А раптом надумаєте їхати до Трускавця, майте на увазі, що хороші готелі саме зараз активно бронюються на осінні та зимові канікули. З Києва до Трускавця є прямий потяг. В самому Трускавці є більше десятка мінеральних джерел, купа прекрасних дерев’яних вілл XIX – початку XX сторіччя, 6 храмів, церков, костьолів, три музеї, в тому числі унікальні гобелени визнаного майстра Михайла Біласа (але про це я напишу окремо), Курортний парк. І ще одне, важливе. Трускавець – це місто, яке не засрали.

Чому ми так багато цитуємо саме Зою Казанжи? Можливо тому, що модерування нею дискусійної панелі «Життя-біль», котра проходила в суботу ввечері (6 жовтня), було настільки вдалим, що не будучи особисто присутнім саме на цій панелі, переглянув її аж двічі у записі. Розмова була присвячена не журналістиці, від «якості» якої інколи аж нудить, не політиці, від якої нудить ще більше, і не виборам Президента, тема яких на БлогерФесті замість дискусії перетворилася в хвалебну оду Порошенкові. Говорили про життя, про те, що нас болить, про проблеми особисті і проблеми загальноукраїнські.

Учасники цієї панелі – Татуся Бо, Мох Перкалаба, Зоя Казанжи, Олена Добровольська, Андрій Полтава та о. Олександр Дедюхін. Звісно, не варто переповідати почуте, бо є можливість ознайомитися з повною версією панельної дискусії.

Але все ж хочеться зупинитися на декількох нюансах, завдяки яким ця панель (як і інші) на БлогерФесті була динамічною, цікавою, веселою та потрібною. Адже саме в нюансах, в деталях криється суть.

1. Татуся Бо. Її «Балада про небриті ноги» на завершення дискусії – один з незабутніх моментів. А її влучні зауваги та ілюстрації з життя додавали цього життя в розмову. Без Татусі Бо ця панель була б пріснуватою.

2. Отець Олександр Дедюхін. Чіткий меседж: говорити треба не про зраду, а про перемогу. Його присутність не дозволяла «занадто» матюкатися. Духовність людини – це табу, над таким не сміються: це відчувалося протягом всього фестивалю, а не лише на цій панелі. Ясна річ, його анекдоти та історії з життя (для прикладу, як 80-річні бабусі побилися на дні народження) були родзинками в смачному панельному кексі.

3. Андрій Полтава та Мох Перкалаба. Врівноваженість, якої треба повчитися. Пофігізм. Небагатослівність і водночас глибина думки (попри «забудькуватість» Моха Перкалаби). Спрямованість на позитив. Бо життя – це не те, що було (спогади) і не майбутнє (чи буде воно і яке?), життя – це, за висловом Перкалаби, тепер, та секунда, в якій ти перебуваєш.

Про БлогерФест «TRUTHкавець» говоритимуть ще довго. Розбиратимуть по цитатах, по «кісточках», згадуватимуть, порівнюватимуть, може й критикуватимуть, але, напевно, все ж частіше хвалитимуть. Якщо вже навіть вороги згадують (прямий ефір «Вечір з Владіміром Соловйовим» на каналі «Росія-1» від 08.10.2018), значить фестиваль – це не просто тусовка кільканадцяти цікавих людей, а щось значно більше та важливіше, якщо не сказати величніше.

Перший млинець не став у горлі, і, як написала журналістка Ніна Федько, «реальність перевершила очікування». На адресу головного організатора дійства, нашого трускавчанина Богдана Процишина, вже написано багато подячних слів від блогерів. Тож хочеться подякувати йому і від імені Трускавця та трускавчан, адже він зробив велику, просто колосальну роботу, потрібну і вагому справу, «затягнувши» БлогерФест до Трускавця.

Богдан Богданович прекрасно розуміє, що життя – це позитив. Тож тепер і Трускавець в уяві багатьох асоціюватиметься саме з позитивом.

На фото: 1) Олена Добровольська, 2) о. Олександр Дедюхін, 3) Мох Перкалаба та Татуся Бо, 4) Зоя Казанжи та Андрій Полтава.

Володимир Ключак, фото Ростислава Шпука

(Переглядів 172 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви