Напевно мало хто знає, що в нашому місті є свій ляльковий театр. Звичайно, можна його назвати аматорським, можна назвати учнівським, але ним можна гордитися і сміливо представляти його на більших сценах, ніж десь у школі, садочку чи бібліотеці.
А про бібліотеку згадка не випадкова, адже ідея театру народилася саме в центральній бібліотеці Трускавця, коли минулого року треба було провести якийсь цікавий захід до Міжнародного дня захисту дітей. Співають і виконують ролі діти, а художній керівник цього театру, бібліотекар читальної зали Леся Цісінська є і автором сценарію, драматургом, режисером-постановником, автором слів пісень, композитором, виконавцем музики та ще й майстром реманенту.
Пісні і музика важливі складові цього театру, адже його вистави – це казки-оперети, щедро насичені піснями і музикою.
Прем’єра казки-оперети «Колобок на новий лад» зібрала в Народному домі чимало юних глядачів. Але не тільки юних – оцінити рівень постановки зібралися й дорослі, навіть зайшов глянути міський голова Трускавця Руслан Козир. І всі залишилися задоволеними і щиро вітали пані Лесю Ці-сінську та її юних вихованців.
А «Колобок» справді був на новий лад, дуже актуальний на сьогоднішній час. Персонажі ті самі, що і в народній казці, але з сучасними проблемами. Дід і Баба пекли Колобка, бо не мали що їсти – пенсії отримують мізерні, та й ті затримують, а ще внучці треба щось у школу дати. Заєць вирішив, що рятуватися потрібно самому і зайнявся сільським господарством, Вовк якимось чином влаштувався на м’ясокомбінат і має м’яса вдосталь, Ведмедю не пощастило з роботою, то він, бідолаха, щоб прогодувати сім’ю, на базарі снікерсами торгує, а лисиця проголосила себе екстрасенсом, обдурює пацієнтів і так заробляє. Вистава насичена не лише піснями але й злободенним гумором, але кінець має кращий від класичної казки – Колобок не лише свою шкуру рятує, але й допомагає Діду і Бабі роздобути харчі.
У своєму виступі завідувач відділу культури Тетяна Татомир зазначила:
– Мені вистава дуже припала до душі, і думаю, що всі глядачі зі мною погодяться, що проект стартував дуже вдало. Ми з нетерпінням чекатимемо на нові роботи цього творчого колективу!
А після вистави ми звернулися до вчителя СШ №3 Світлани Наум та автора Лесі Цісінської. За словами пані Світлани основними акторами і виконавцями пісень є учні 7-А класу третьої школи, їм допомагають учні 6-А класу, залучені також восьмикласники. А пані Леся розповіла, що поставлено ще кілька казок-оперет, зокрема «Червона Шапочка на новий лад», «Рукавичка на новий лад», «Жорна», «Лисичка, Котик і Півник» та ін. Вони ще “не відшліфовані” належно, але маємо надію їх незабаром побачити.
Орест Лещишин, газета «Трускавецькурорт»
ТОП коментованих за тиждень