Не перший раз «Трускавецький вісник» піднімає тему міської лікарні. Справа в тому, що триває процес реформування медицини, з 1 червня розпочнеться творення єдиних госпітальних округів. Ще в кінці 2011 року під час прес-конференцій троє антагоністичних між собою дрогобичан (мер Дрогобича Олексій Радзієвський, голова Дрогобицької РДА та депутат облради від Партії регіонів Михайло Сендак, депутат облради від «Свободи» Михайло Задорожний) не бачать іншого шляху реформування медицини, ніж творення єдиного дрогобицького госпітального округу, із збереженням районних лікарень та закриттям лікарні трускавецької. Вірніше, у Трускавці планується залишити поліклініку та єдине урологічне відділення, закривши хірургію, терапію та інші відділення, чого аж ніяк не можна допустити.
Наше видання примусило відреагувати на такі заяви і теперішнього головного лікаря трускавецької лікарні Андрія Кульчинського. В інтерв`ю одній із трускавецьких газет пан Кульчинський заявив, що лікарню у Трускавці не закриють, бо … санаторій «Карпати» ремонтує палати та коридор хірургічного відділення, тож ніби і самі ЗМІ не вірять у те, що пишуть. Дай Боже, щоб так воно і було, щоб лікарня у Трускавці функціонувала так, як і дотепер, без жодних знижень її статусу до філії дрогобицької лікарні чи навіть до різкого скорочення відділень, які функціонуватимуть у Трускавці. Адже в першу чергу може постраждати наш престиж.
Дивує інше. Пан Кульчинський цю тему піднімає дуже знехотя, розкидаючись нездоровим оптимізмом. Нехай не ображається цей депутат, та своїми висловлюваннями (в тому числі і під час зборів мешканців на вулиці Івасюка 17.03.2012) він дуже нагадує Арсенія Яценюка – ті ж інфантильність, комсомольський ентузіазм, «єдино правильне бачення» ситуації, хто винен та що робити, а в результаті – тотальна некомпетентність та дії зовсім не в інтересах людей. В ситуації з трускавецькою лікарнею пан Кульчинський мав би розповісти громаді – що ж ним особисто було зроблено, щоб місто не втратило цей заклад. Не менш дивним є і те, що з цього приводу жодного разу не виступив та не роз’яснив ситуацію чинний мер міста.
А щоб нас не звинуватили у перебільшенні чи роздмухуванні проблеми, наведемо для прикладу коментар чинного міського голови Борислава Володимира Фірмана стосовно можливого закриття бориславської лікарні (окремих її відділень) у зв’язку із реформуванням медичного простору України. Цей коментар було опубліковано в газеті «Нафтовик Борислава» за 16 березня 2012 року.
«Є розпорядження голови Львівської облдержадміністрації Михайла Костюка від 5 березня цього року, в якому один із пунктів гласить: у термін до 1 червня 2012 року на базі міст Дрогобича, Трускавця, Борислава і Дрогобицького району створити єдиний медичний простір. Перед появою цього документу, 21-22 лютого, Борислав відвідала комісія обласної санепідемстанції. У приписі після цієї перевірки – 139 пунктів. Отже, комісія обласної СЕС до нашого міста приїжджала не випадково: вивчала ситуацію на місці. У приписі найбільше претензій до хірургічного, травматологічного, другого корпусу інфекційного та терапевтичного відділень. Услід за перевіркою я разом із заступником міського голови з гуманітарних питань побували в цих відділеннях. Якщо відверто – ситуація невтішна. До кожного з цих підрозділів медицини серйозні претензії. Якщо ми інтенсивно не попрацюємо на поліпшення умов лікування в цих відділеннях, то їх подальша доля під великим знаком запитання. Зрештою, мешканці Борислава й самі можуть підтвердити, що в нашій медицині далеко не все гаразд. Тут варто зазначити ще один момент: у всій державі тепер проходить реорганізація системи охорони здоров’я. Зрозуміло, не обмине вона й нас. Наскільки нам, бориславцям, вдасться відстояти наші позиції в реґіоні, покаже час. Але це залежить і від нас також».
Як бачимо, є розпорядження голови ЛОДА, комісії зі Львова вивчають ситуацію на місці і закриття ряду відділень трускавецької лікарні – не чиясь видумка, а реальна можливість. Позицію Трускавця в регіоні потрібно відстоювати, та хто це буде робити? Є реальна загроза закриття трускавецької лікарні як окремої одиниці. Щоб не допустити цього, потрібно мобілізувати зусилля. І не приховувати від громадськості можливість такого факту, а навпаки – доводити до відома трускавецької громади всю інформацію щодо дій навколо трускавецької лікарні. Бо можна приховувати факти примушування робити ремонти в лікарні за кошти працівників, можна декларувати, що відремонтовано ліфт (на ремонт минулого року виділено колосальні суми, їх освоєно, а ліфт і далі не працює), але не можна у таких стратегічних планах пускати громаді пилюку в очі, що ніби нічого не відбувається, що все нормально. Хотілося б, щоб все було нормально, але для цього потрібно не мовчати, а діяти. А в нас багато тих, хто вміє гарно говорити, а от результатів від цих слів – жодного.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень