Драйвово жити не заборониш

20.04.2010 | Filed under: Публікації

День перший. Хмарно.

Байкери в ТрускавціМинулими вихідними у Трускавці пройшов Всеукраїнський фестиваль екстремальних видів спорту «Трускавецький Драйв-2010». Слово «драйв» англійського походження і при його звучанні виникає цілий асоціативний ряд – «рух», «ризик», «адреналін», «мужність». Жити драйвово означає жити в русі, ризикувати, адже хто не ризикує, той не живе, а просто існує, та й врешті-решт, той не п’є шампанського.td7

Фестиваль був приурочений одразу кільком датам – Дню авіації, Дню працівників ракетно-космічної галузі та 10-річчю десантування українських парашутистів на Північний полюс. Саме останній події був присвячений перший день фестивалю – на відкритті його в центрі, в міському парку, було 4 з тих, хто тоді брав участь у висадці – і Лев Грицак, і Константин Оборін, і Ігор Тьорло, і Володимир Кузнєцов, ще більше взяло участь в зустрічі в санаторії «Карпати» о 17.30. Ведучими в перший день свята були Зоряна Петрас та Альона Хомич, ввечері естафету підхопила заввідділом культури Світлана Ковальчин. Практично вся субота, незважаючи на вітер та хмарну погоду, була заповнена цікавими та видовищними змаганнями, показами, розвагами. Це і показові виступи екстремалі, і велопробіг по місту, і демонстрації вмінь від байкарів, було теж продемонстровано фільм про полярну експедицію, а ввечері для молоді влаштовано рок-концерт. Практично 11-годинне дійство (з 11.00 до 22.00) зібрало велику кількість народу, адже подібні масові екстремальні заходи привертають до себе увагу, хоча в Трускавці проводяться не вперше.td1

День другий. Сонячно.

Надзвичайно хороша погода та недільний день сприяли тому, що другий день фестивалю пройшов на такому рівні, що організатори могли лише мріяти. Центром життя міста 18 квітня стала територія поблизу санаторію «Карпати» та питного озера, адже саме тут відбулося десантування парашутистів, саме звідси найкраще можна було поспостерігати за парним льотним пілотажем, вищим пілотажем на різних літаках та гелікоптерах. Надзвичайно інформований ведучий авіаційної частини програми зацікавив своїми розповідями не лише осіб, для яких драйв та авіація – основа життя, але і дітей та кращу частину людства. Варто було побачити, з яким захопленням хлопчаки бігали, щоб зловити авіамоделі, які з даху санаторію «Карпати» запускали вихованці Будинку учнівської творчості. А як спостерігали, тамуючи подих, за діями рятівників Трускавецького МВ МНС під час показових виступів з пожежно-прикладного спорту.

А біля обіду розпочалися стрибки з велосипедами по трамплінах, так званий Дьорт-Джампінг – неподалік від питного озера, біля дамби. Хлопці-роверисти підготували три трампліни, інколи навіть пропускаючи заняття в школі, змагання в природніх умовах приносило справжню насолоду спостерігачам цього дійства. На жаль, не обійшлося без травм – 14-річного хлопця «швидка допомога» забрала з переломом ноги, проте, на щастя, це був єдиний такий прикрий випадок під час цих змагань. Справжнє людське море розпливалося поблизу питного озера – одні йшли дивитися на змагання, інші поверталися додому, щоб пообідати. І це не тільки мужчини-екстремали, було дуже багато дітей, навіть тих найменших, в колясках, що свідчить про потребу організації таких масових відпочинкових акцій для трускавчани та гостей міста.

Завершився фестиваль нагородженням переможців – в неділю ввечері. Проте ще довго відлунюватиме відгомін цього свята спорту, сили, мужності, спритності, адже по-перше, фестиваль планують зробити традиційним, а по-друге, надто потужними були враження від побаченого, щоб вони могли стертися за день-два. Зусилля, вкладені в підготовку фестивалю багатьма людьми, вартують того, щоб їх оцінити найвищою оцінкою. Драйв не просто входить у словниковий лексикон трускавчани, але і в життя багатьох із них. Адже таке життя приваблює, воно показує переваги здорового способу життя над шкідливими звичками, перевагу руху над бездіяльністю, радості та молодечого запалу над сумними нидіннями та песимізмом. Драйвово жити не заборониш, красиво теж.

Наостанок назвемо тих, без кого фестиваль  не відбувся б на такому високому рівні. Генеральним спонсором «Трускавецького Драйву-2010» виступила компанія «ТКС», спонсорами – санаторій «Карпати» та СПА-готель «П’ятий океан».

День третій. Офіційно-інформаційно.

В понеділок після фестивалю його організатори зробили півторагодинну прес-конференцію для журналістів. Виступили Ігор Гургула, президент «Змагу» та заступник директора ДЮСК «Спортовець», Олег Нагірняк та Леонід Федевич як представники ГО «Інстинкт» (по велоспорту) та відомий рок-музикант Андрій Когут, який займається і мотопарапланерним спортом. Вони привідкрили очі на будні організаторів та розповіли про те, що не всі змогли побачити. Так, фестиваль дійсно був всеукраїнським, оскільки були гості не лише зі Львова, Моршина, Дрогобича, Самбора, Борислава, Стебника та Стрия, але і Івано-Франківська, Косова, Калуша, Коломиї, Ужгорода, Мукачевого, Чернівців, Хмельницького, Тернополя, Києва, а міг бути й міжнародним, адже планувався і приїзд поляків, лише нещодавня трагедія з літаком під Смоленськом завадила їхньому прибуттю.

Десятьох хвилин розмови з Левом Грицаком і стільки ж з Іваном Торським (керівник ТКС) вистачило організаторам, щоб переконати цих людей у потрібності цього заходу. Полетів камінь в город одного з представників опозиції, який буквально вигнав хлопців-велосипедистів із орендованого у нього підприємцем та наданого для спортсменів приміщення на вулиці Мазепи. Було названо прізвище, проте не хочемо в такому святковому репортажі псувати комусь нерви та їхати на негативі. Слова щирої вдячності звучали на адресу Івана Дем’яновича Цегенька, директора СПА-готелю «П’ятий океан», де були поселені окремі гості фестивалю. Іван Дем’янович фактично сам організував дуже цікаві та потрібні змагання на квадро циклах, а також був відповідальним та ведучим авіаційної частини програми, здійснював безпосередній зв’язок з пілотами. Розмістили та нагодували гостей і в санаторії «Карпати» (генеральний директор – Володимир Маринкевич). 20 тисяч на фестиваль  перерахувала ГО «Змаг», з них 10 тисяч на її рахунок надійшло від санаторію «Женева». Працювали в поті чола і члени ГО «Опора», якою керує наш друг Євген Бродзінський, причому часто до пізньої ночі. Велику роботу виконали і представники ГО «Інстинкт», адже траса для «Брудних стрибків» (так перекладається англійське Дьорт-Джампінг) була визнана однією з кращих в Західній Україні (як, до речі, і організація фестивалю) такими відомими людьми у велоспорті як Едуард Татуревіч (Закарпаття) та Юрій Літвішко (Івано-Франківськ). Отже фестиваль 2010 року був проведений на набагато вищому рівні, ніж аналогічний в 2007.

draiv

aviashov

bikers

Про польоти на пара планері та підготовку концерту говорив Андрій Когут. Нагадаємо, що серед гуртів, які виступили в суботу та неділю, були «82172 Туди-сюди» (82172 – це код Стебника), «Омерта», «Механічний апельсин», «Дежа вю» та ряд інших. Згадали і про те, що переможці фестивалю, а також і всі бажаючі (за невелику плату 6 доларів за 1 хвилину) могли здійснити ознайомчі польоти над містом.

І наостанок – фестиваль приніс масу задоволення не лише мешканцям Трускавця та відпочиваючим, але і жителям Стебника, Дрогобича – з захопленням розповідали вони в приватних розмовах про свої враження. Свято відбулося, незважаючи навіть на те, що хтось зразу ж зривав афіші, які клеїли організатори.

Володимир Ключак


(Переглядів 130 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви