У Стебнику – п’ять кандидатів на посаду міського голови. Небагато як на двадцятитисячне місто. Тож інформація про те, що 18 жовтня між ними відбудуться дебати, стебничан зацікавила та заінтригувала. Адже сподівалися почути програму кожного з них, подивитися їм у вічі, запитати про наболіле.
Та не так сталося як гадалося. З п’яти кандидатів на посаду мера Стебника на дебати з`явився лише один – самовисуванець Руслан Крамар. Решта четверо – не прийшло. Хоча кожен отримав запрошення від територіальної виборчої комісії. Якщо навіть у когось з них була поважна причина пропустити цю зустріч з громадою, то решта трьох можна запросто назвати боягузами. Можна навіть не називати їхніх прізвищ – не вартують вони й такої честі.
А люду зібралося багато – практично весь зал стебницького Народного дому на 560 місць був заповнений. Спочатку стебничани переглянули фільм Тараса Вариводи про Стебник, знятий більше 20 років тому, в якому йдеться про проблеми, актуальні і сьогодні – калійний завод, безробіття, забруднення річки Солониця, невизначений статус міста. Згодом кілька слів сказав і автор фільму. І вже після цього, так і не дочекавшись кандидатів-боягузів, організатори розпочали дебати, які пройшли у форматі зустрічі громади Стебника із Русланом Крамаром.
Більшість постулатів, які виголосив цей кандидат, зал сприймав оплесками, а інколи бурхливими оваціями. Атмосфера в залі була досить дружелюбною, жителі міста оцінили щирість та чесність пана Руслана, його тверезі погляди на розвиток Стебника, його плани щодо вирішення тих чи інших проблем.
Ведуча ток-шоу, красуня та теле-зірка Роксолана Буяк вміло провела двогодинну зустріч, замінивши лише одну із запланованих частин (замість запитань кандидатів один до другого лунали запитання з залу). Перед останньою найгарячішою частиною зустрічі Руслан Крамар розповів коротко про себе, про те, що зробив у житті, про програму, з якою йде на вибори і про команду, котра його підтримує.
Народився в мікрорайоні Солець, де закінчив початкову школу, потім були середня школа в Стебнику, технікум та педінститут у Дрогобичі, робота на заводі, а далі на теплопостачальному підприємстві. Одружений, виховує двох синів.
Програма Руслана Крамара щодо розвитку Стебника була ним публічно представлена ще в серпні ц.р., а підтримують кандидата на міського голову дві політичні сили – ГР «Народний контроль» та БПП «Солідарність».
Питання, які задавалися з залу, були різноманітними – від того, де взяти кошти до міського бюджету і до елементарних тем вивезення сміття, освітлення вулиць, підтримки місцевої футбольної команди. Чіткі та зрозумілі відповіді щораз більше схиляли стебничан до підтримки Руслана Крамара. Його декларація про те, що готовий піти з посади, якщо не виконає за 100 днів хоча б п’ять пунктів, викликала бурхливі овації. В цих 5 пунктах – подолання проблеми з вивезенням сміття, інвентаризація землі та комунального майна, виведення з тіні підакцизних товарів, підписання угоди про партнерство з одним із польських міст задля залучення європейських коштів у розвиток Стебника, початок процесу реформування комунальних підприємств та структури міськвиконкому.
Чіткий месидж, котрий дав стебницькій громаді Руслан Крамар – Стебник може бути успішним. Бо можна зробити те, що спочатку здається нереальним. Хіба ж українське прислів’я не гласить: «Очам страшно – руки зроблять»? Так і тут.
Проблему вивезення сміття можна вирішити надзвичайно просто, запросивши в місто приватні компанії з Борислава чи Стрия, які працюють і мають доходи навіть при тарифах за цю послугу, менших ніж у Стебнику. Але Руслан Крамар хоче спочатку дати шанс показати себе стебницьким комунальникам.
Проблему відсутності у Стебнику абонентських відділів різноманітних служб (газова, електромережа, водоканал тощо) і черг в Ощадбанку при оплаті за комунальні послуги теж можна вирішити – шляхом переговорів. Якщо приватні компанії хочуть працювати в місті без проблем і заробляти на надаваних послугах, то вони повинні йти назустріч людям, назустріч владі цього міста.
Проблема відсутності коштів у бюджеті міста теж вирішується. Інвентаризація землі та майна дасть чітку картину того, звідки взяти гроші, хто «притримує» землю і діє за принципом собаки на сіні «І сам не гам, і другому не дам». Місцевий ринок має працювати не на шістьох осіб (бо в бюджет міста від нього поступає мізер), а на самих підприємців та громаду. За найскромнішими підрахунками, стебницький ринок може давати 200-250 тисяч в бюджет Стебника.
Вирішується і проблема безробіття – потрібно знайти інвестора і працювати з ним на прозорих та взаємовигідних умовах. Вже ведуться перемовини з громадою Болехівців щодо повернення споконвічних стебницьких земель. Не залишаться поза увагою теми медицини, освіти, дозвілля, культури та спорту у Стебнику.
– На мене з двох сторін ллється потік бруду, але я хочу перемагати добром та правдою, – каже Руслан Крамар. І він говорить правду. В жодному слові його виступу не пролунало якогось звинувачення конкурентів, жодного наклепу чи якоїсь дрібної «шпильки».
І ще одне – Руслан Крамар не обіцяє все й одразу, не обіцяє, що буде легко. Потрібна важка праця, щоб добитися результату. Але якщо людина бачить ціль, тоді їй легше йти вперед. Руслан Крамар ціль окреслив чітко у своїй програмі. До речі, це єдина програма, яку має можливість прочитати та проаналізувати кожен стебничанин. Бо інші кандидати якщо й мають якусь програму, то досі її ніде не оприлюднили.
На закінчення зустрічі перед стебничанами виступив ще доктор Кім, який проводить реабілітацію воїнів АТО (і всіх потребуючих) у Трускавці.
Розходячись після зустрічі в Народному домі, стебничани ділилися враженнями. По їхніх світлих обличчях було зрозуміло, що кандидат на посаду міського голови Стебника Руслан Крамар зумів запалити в них іскру надії на те, що Стебник може бути успішним містом. Хочеться вірити, що так воно і буде, що Стебник отримає мера-менеджера, який зупинить еру застою у цьому прекрасному, хоча і занедбаному з вини влади місті. І ще тішить, що цей мер не буде боягузом, котрий боїться людей…
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень