Хто підставив Олега Веклюка?
Минулої п’ятниці був затриманий заступник міського голови Стебника Олег Веклюк. Його звинуватили в отриманні хабаря на суму в тисячу американських доларів. У понеділок відбулося засідання Дрогобицького міськрайонного суду, на якому прийняли рішення відпустити затриманого на підписку про невиїзд.
Того ж дня відбулася позачергова сесія Стебницької міської ради, на якій депутати не підтримали пропозицію свого колеги Ігоря Говірка про взяття Олега Веклюка на поруки.
Історія з буцімто отриманням хабаря Олегом Веклюком виглядає дивною. Кажуть, що це елементарна підставка, яку нерідко практикують правоохоронні органи, яким теж треба звітувати про кількість затриманих і притягнутих до суду хабарників. Злі язики плещуть, буцімто до цієї сумнівної оборудки причетні один із депутатів Стебницької міської ради і колишній міський голова Стебника.
Олег Веклюк є фактично представником Олексія Радзієвського в Стебнику. Василь Пецюх упирався всіма силами, аби Олег Веклюк не став його заступником. Для цього навіть довелося ліквідувати посаду керуючого справами міськвиконкому, яку тоді обіймав Ігор Говірко, що нині заступився за Олега Веклюка. Чим би не закінчилася справа, це серйозний удар по авторитету Олексія Радзієвського.
Бажаємо Олегові Йосиповичу гідно вийти з цієї скрутної ситуації.
Лілія Шологон повертається?
Минулого тижня Дрогобицький міськрайонний суд прийняв рішення поновити на роботі колишнього заступника стебницького міського голови Лілію Шологон й зобов’язав владу виплатити їй 40 тисяч гривень невиплаченої свого часу зарплати.
Пікантність ситуації полягає в тому, що звільнила Лілію Шологон попередня влада, а “розхльобуватися” має нинішня. В травні минулого року в Стебницькій міській раді відбулася так звана реорганізація, коли посада заступника міського голови з гуманітарних питань була ліквідована. Але справжня причина полягала в тому, що тодішньому меру Романові Калапачу просто набридла Лілія Шологон, яка почала забагато “гавкати” на нього. Аналогічно тоді ж Роман Калапач учинив із Богданом Асафатом, ліквідувавши посаду першого заступника міського голови. Цікаво, що в питанні поновлення на роботі Лілії Шологон та виплати їй 40 тисяч гривень заборгованої зарплати зійшлися погляди нинішнього міського голови Стебника Василя Пецюха та дрогобицького мера Олексія Радзієвського, хоча в іншому вони дуже рідко знаходять спільну мову.
Так, Василь Пецюх, аби не допустити до роботи Лілію Шологон, має намір оскаржити це рішення в Львівському обласному суді, але, за повідомленням засобів масової інформації, каже, що “виконавча служба інтенсивно працює, щоб якнайшвидше забрати гроші, щоб важче було виграти апеляцію, якщо потрібно, в касаційному порядку”.
Не хоче повернення на роботу Лілії Шологон і Олексій Радзієвський. її кандидатуру на посаду директора краєзнавчого музею “Дрогобиччина” він не підтримав, хоча вона пропрацювала там двадцять років і колектив схилявся до неї. За повідомленнями тих же засобів масової інформації, дрогобицький міський голова заявив буквально наступне: “Ось такі наслідки недосконалого законодавства України, коли будь-хто, при бажанні, може відмінити навіть Указ Президента або якийсь закон”. Мер Дрогобича зобов’язав юридичну службу міськвиконкому терміново надати необхідну допомогу Стебнику, “щоб справедливість восторжествувала”. Мабуть, Олексій Васильович краще розбирається в чинному законодавстві, ніж дрогобицькі судді, або хоче підмінити владними важелями це чинне законодавство.
Мабуть, Лілія Шологон і не хоче повертатися до влади, але справедливість таки має восторжествувати.
Ювілей Братства Апостольства Молитви
Парафіяни церкви Різдва Пресвятої Богородиці у Стебнику відзначили двадцятиліття Братства Апостольства молитви. У 1922 році його заснував парох о. Петро Микелита, іменем якого названа в Стебнику одна з вулиць.
У часи підпілля УГКЦ в Стебнику діяли дві групи Братства, які організовували й проводили Богослужіння, молилися, допомагали священикам. До діяльності Братства долучився й о. Петро Герилюк-Купчинський – як у підпіллі, так і згодом. Відбулася панахида на місці поховання о. Петра Герилюка-Купчинського, а також нічна хода вулицями Стебника. Отець-василіанин Пантелеймон із Крехівського монастиря відслужив Хресну дорогу. В церкві були виставлені мощі святого Івана Хрестителя. Дійства тривали три дні.
Анатолій Власюк, часопис “Тустань”
ТОП коментованих за тиждень