Центральна влада планувала відірвати Орів від Трускавця і передати його Грабовецькій ОТГ на Стрийщині

19.07.2019 | Filed under: Публікації

В міністерстві регіонального розвитку України потайки склали карту майбутнього адміністративно-територіального устрою України. Про це інформує Zaxid.Net.

Мапу на своїй сторінці в Фейсбуці у дописі від 12 липня презентував віце-прем`єр-міністр і міністр регіонального розвитку і будівництва Геннадій Зубко. В планах передбачено, що Україна складатиметься зі 102 районів замість теперішніх 465.

Карта показує, що з цих 105 на Львівщині буде утворено 5 районів: Львівський, Дрогобицький, Самбірський, Червоноградський та Золочівський. На диво в Києві не зауважили вузлового центру Львівщини міста Стрия – йому вготовано роль малого провінційного містечка районного значення, а не районного центру. Чи не абсурд?.

Та ще цікавішим є те, як розчерком пера далеких від Львівщини чиновників сформовані окремі ОТГ. Так, на Дрогобиччині центральна влада передбачала створення Дрогобицької, Бориславської, Трускавецької, Меденицької та Підбузької ОТГ. Як бачимо, в Східницькій ОТГ чинуші з міністерства потреби не бачать.

І взагалі обурливим є той факт, що село Орів, яке зараз знаходиться в адміністративному підпорядкуванні Сколівського району, клерки з Мінрегіонбуду приліпили до … Грабовецької ОТГ. Нагадаємо, що Грабівці – це село під самим Стриєм, і Орів до Грабівців ні пришити, ні прилатати.

Хоча в Орові серед мешканців села немає одностайної думки щодо майбутньої ОТГ, та все ж більшість виступає за від`єднання від Сколівського району і за співпрацю з Трускавцем в рамках єдиної Трускавецької ОТГ. Прихильників приєднання села до Стрия обмаль, але мова йде про місто Стрий, а не про село Грабівці. Як бачимо, думка простих людей, а навіть і представників місцевих еліт, в тому числі з органів місцевого самоврядування, чиновників з міністерства мало хвилює.

У своїх передвиборчих промовах та під час численних зустрічей з журналістами, колективами та громадами кандидати в депутати Верховної ради України по 121 Дрогобицькому виборчому округу практично одностайно підтримали потребу розширення меж Трускавця та схвально поставилися до ідеї чинної влади міста-курорту об`єднати навколо Трускавця сім сіл. Про це зокрема заявили два фаворити передвиборчих перегонів: Іван Піляк та Михайло Задорожний. Окрім сіл Уличне, Доброгостів, Бистрий, Станиля та Модричі Дрогобицького району передбачалося, що до складу Великого Трускавця ввійдуть два села з теперішньої Сколівщини: Орів та Зимівки (Орівська сільська рада).

На щастя, після виборів 21 липня буде сформовано новий уряд. Є великі надії, що там нарешті будуть враховані принципи здорового глузду і реформа децентралізації буде завершена на благо людей, а не згідно захцянок чиновників. А згідно здорового глузду Орів аж ніяк не може бути складовою частиною Грабовецької ОТГ. Історично це село завжди було частиною Дрогобицької землі. Географічно та ментально до Орова та Зимівок найближчими є Трускавець та Борислав, а не Сколе, Стрий чи село Грабівці.

Володимир Ключак

(Переглядів 204 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви