Центральна влада планувала відірвати Орів від Трускавця і передати його Грабовецькій ОТГ на Стрийщині

19.07.2019 | Filed under: Публікації

В міністерстві регіонального розвитку України потайки склали карту майбутнього адміністративно-територіального устрою України. Про це інформує Zaxid.Net.

Мапу на своїй сторінці в Фейсбуці у дописі від 12 липня презентував віце-прем`єр-міністр і міністр регіонального розвитку і будівництва Геннадій Зубко. В планах передбачено, що Україна складатиметься зі 102 районів замість теперішніх 465.

Карта показує, що з цих 105 на Львівщині буде утворено 5 районів: Львівський, Дрогобицький, Самбірський, Червоноградський та Золочівський. На диво в Києві не зауважили вузлового центру Львівщини міста Стрия – йому вготовано роль малого провінційного містечка районного значення, а не районного центру. Чи не абсурд?.

Та ще цікавішим є те, як розчерком пера далеких від Львівщини чиновників сформовані окремі ОТГ. Так, на Дрогобиччині центральна влада передбачала створення Дрогобицької, Бориславської, Трускавецької, Меденицької та Підбузької ОТГ. Як бачимо, в Східницькій ОТГ чинуші з міністерства потреби не бачать.

І взагалі обурливим є той факт, що село Орів, яке зараз знаходиться в адміністративному підпорядкуванні Сколівського району, клерки з Мінрегіонбуду приліпили до … Грабовецької ОТГ. Нагадаємо, що Грабівці – це село під самим Стриєм, і Орів до Грабівців ні пришити, ні прилатати.

Хоча в Орові серед мешканців села немає одностайної думки щодо майбутньої ОТГ, та все ж більшість виступає за від`єднання від Сколівського району і за співпрацю з Трускавцем в рамках єдиної Трускавецької ОТГ. Прихильників приєднання села до Стрия обмаль, але мова йде про місто Стрий, а не про село Грабівці. Як бачимо, думка простих людей, а навіть і представників місцевих еліт, в тому числі з органів місцевого самоврядування, чиновників з міністерства мало хвилює.

У своїх передвиборчих промовах та під час численних зустрічей з журналістами, колективами та громадами кандидати в депутати Верховної ради України по 121 Дрогобицькому виборчому округу практично одностайно підтримали потребу розширення меж Трускавця та схвально поставилися до ідеї чинної влади міста-курорту об`єднати навколо Трускавця сім сіл. Про це зокрема заявили два фаворити передвиборчих перегонів: Іван Піляк та Михайло Задорожний. Окрім сіл Уличне, Доброгостів, Бистрий, Станиля та Модричі Дрогобицького району передбачалося, що до складу Великого Трускавця ввійдуть два села з теперішньої Сколівщини: Орів та Зимівки (Орівська сільська рада).

На щастя, після виборів 21 липня буде сформовано новий уряд. Є великі надії, що там нарешті будуть враховані принципи здорового глузду і реформа децентралізації буде завершена на благо людей, а не згідно захцянок чиновників. А згідно здорового глузду Орів аж ніяк не може бути складовою частиною Грабовецької ОТГ. Історично це село завжди було частиною Дрогобицької землі. Географічно та ментально до Орова та Зимівок найближчими є Трускавець та Борислав, а не Сколе, Стрий чи село Грабівці.

Володимир Ключак

(Переглядів 204 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви