Наступного тижня у Дрогобичі відбудеться тренінг «Використання антикорупційного законодавства у діяльності активістів з контролю дій влади». Про це поінформував Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції, який діє за сприяння Міжнародного фонду «Відродження», і який є організатором проведення тренінгу. Тренінг відбудеться 29 січня 2016 року (п’ятниця) о 14 год. в дрогобицькій Ратуші (м. Дрогобич, пл. Ринок, 1, каб. 49).
Проведе тренінг експерт Інституту політичної освіти, лектор International Republican Institute з питань місцевого самоврядування Тарас Случик. Він є одним із розробників базового пакету документів для нових місцевих рад «Партнерство. Ефективна рада». Це типові документи, які для органів місцевого самоврядування розробили Український незалежний центр політичних досліджень та Інститут Політичної Освіти у рамках партнерства ”Ефективна рада”.
Ці проекти документів можуть надати неоціненну допомогу міським головами, депутатському корпусу та службовцям місцевого самоврядування ефективно налагодити роботу місцевих рад. Детальніше ознайомитися з цими документами можна тут.
Перший базовий пакет документів для органів місцевого самоврядування підготовлений авторським колективом провідних експертів у сфері місцевого самоврядування, серед яких Олександр Солонтай, керівник програми практичної політики Інституту політичної освіти, та Тарас Случик, експерт Інституту політичної освіти, котрий і проведе у Дрогобичі тренінг «Використання антикорупційного законодавства у діяльності активістів з контролю дій влади».
Програма тренінгу «Використання антикорупційного законодавства у діяльності активістів з контролю дій влади»
Реєстрація учасників.
Привітальне слово, ознайомлення учасників тренінгу із проектом «Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції» (тривалість – 10 хвилин).
Частина 1.
– Ознайомити учасників проекту “Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції” із методологією антикорупційного моніторингу з використанням нормативної бази органів самоврядування (тривалість – 45 хвилин). Перерва – 10 хвилин.
Аналіз нормативної бази органів самоврядування для забезпечення антикорупційної діяльності:
– Регламент місцевої ради;
– Регламенту виконавчого комітету місцевої ради;
– Положення про постійні депутатські комісії місцевої ради;
– Положення про помічника-консультанта депутата місцевої ради;
– Положення про місцеві ініціативи;
– Типовий порядок інформування про діяльність комунальних підприємств;
– Положення про електронні петиції;
– Положення про громадські слухання;
– Статут територіальної громади;
– Порядок звітування голови громади, виконавчих органів, постійних комісій та депутатів місцевої ради;
– Положення про консультації з громадськістю;
– Положення про порядок сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування;
Тривалість — 45 хвилин. Кава-перерва 15 хвилин.
Частина 2.
– Практичне заняття: «Аналіз нормативної бази забезпечення антикорупційної діяльності Дрогобицької міської ради».
– Розгляд чинної нормативної бази Дрогобицької міської ради;
– Пропозиції з її вдосконалення з огляду на нове антикорупційне законодавство та нове законодавство з прозорості дій влади та доступу до публічної інформації.
Тривалість – 45 хвилин. Перерва – 10 хвилин.
Частина 3. Практичне заняття: «Аналіз та формування алгоритму з моніторингу та запобіганню прийняття корупційних рішень на конкретних прикладах дій моніторингового комітету».
Тривалість – 25 хвилин. Перерва – 5 хвилин.
Дискусія учасників тренінгу щодо використання нормативної бази органів влади у антикорупційній діяльності. Тривалість – 20 хвилин
Підведення підсумків тренінгу. Тривалість 10 хвилин.
ТОП коментованих за тиждень