У Львові постраждалі від міліцейського свавілля розповіли про те, як цинічно правоохоронці фабрикували проти них звинувачення

08.06.2011 | Filed under: Некатегоризовано


7 червня 2011 року у Львові відбулася прес-конференція на тему: “Політичні переслідування депутатів від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” та членів їхніх родин після подій 9 травня у Львові”.

У прес-конференції взяли участь: керівник юридичного управління Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Махніцький; депутат Львівської міської ради від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Михайло Семчій; його батько Роман Семчій, якого заарештували правоохоронці Російської Федерації та утримували за ґратами майже два тижні; брат депутата Назарій Семчій, який 7 діб перебував в ізоляторі тимчасового тримання, що на вул. Бандери,1; Олег Новоставський – помічник депутата Михайла Семчія.

Керівник юридичного управління Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Махніцький розповів журналістам про політичні переслідування свободівців, які розпочалися після подій 9 травня у Львові.

“Зараз є низка підтверджень того, що проти активістів та депутатів від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” чинять політичні репресії, переслідування та фальсифікації адміністративних і кримінальних справ. Приклад – затримання та арешт на території РФ Романа Семчія. Після того, як російська сторона зробила запит в Україну про екстрадицію п. Романа, прокурор Львівської області, який розглядав матеріали справи, встановив, що кримінальну справу стосовно Романа Семчія порушено безпідставно і незаконно. Він також не погодив подання слідчого міліції про звернення до суду про згоду на арешт і екстрадицію Романа Семчія, якого на той момент вже утримували у слідчому ізоляторі РФ. Порушення кримінальної справи спровокувало незаконний арешт. Окрім цього, на сьогодні маємо рішення Львівського Апеляційного суду та прокуратури Львівської області, за якими дії щодо затримання свободівця Олега Новоставського та батька депутата Львівської міськради Михайла Семчія визнано незаконними”, – зазначив Олег Махніцький.

Назарій Семчій та Олег Новоставський, які перебували у Львівському ізоляторі тимчасового тримання, що на вул. Бандери,1 у Львові повідомили журналістів про те, як суд розглядав їхні справи.

“Зі всіма матеріалами справи я ознайомився за 15 хвилин до суду. Перед тим мені телефонували з Личаківського райвідділу міліції і запросили в Личаківський районний суд на розмову. Пізніше в матеріалах справи я побачив, що цей телефонний дзвінок оформили як повістку, на яку я начебто не відреагував. У протоколі працівники міліції зазначили, що я нервово розмахував руками. Відповідно, за це і отримав 7 діб адміністративного арешту. Тому я твердо переконаний, що всі затримання, які відбулися після 9 травня, є політичними”, – зазначив Назарій Семчій.

“На першому судовому засіданні матеріали справи про адміністративне правопорушення, за якою я проходив, було відправлено на доопрацювання через відсутність у протоколі причин мого затримання. На наступне судове засідання протоколи вже доопрацювали та переписали так, як було вигідно міліції. В результаті мені присудили адмінарешт на 10 діб, з яких я відсидів 9, бо після розгляду справи у Львівському Апеляційному суді було ухвалено рішення негайно звільнити мене з-під варти, адже в моїх діях не було правопорушення. Вважаю, що нас затримали незаконно, а всі дії міліції є ніщо інше як переслідування патріотів”, – заявив свободівець Олег Новоставський.

Роман Семчій – батько депутата Львівської міської ради Михайла Семчія – повідомив присутнім про подробиці свого затримання в Росії:

“19 травня 2011 співробітники російських спецслужб (ФСБ – авт.) затримали мене на території РФ і повідомили, що я перебуваю в міжнародному розшуку. Одразу ж мене відвезли в КПЗ м. Сєвєроєнісєйська, де з мене почали знущатися, бити й допитувати. Погрожували, що якщо я не буду мовчати про побиття, то залишуся в тайзі назавжди. На третій день мого затримання відбулося судове засідання, за яким мене засудили на два місяці арешту, впродовж яких мала відбутися екстрадиція мене в Україну. Того ж дня мене відвезли до м. Єнісєйська у в’язницю. Окрім цього, місцеві російські журналісти зняли сюжет про те, що мене доправлено у місцеву в’язницю, після чого усі в’язні почали називати мене “врагом народа”. На одинадцятий день мого перебування у в’язниці мене з одиночної камери перевели в загальну, де перебувало 8 осіб, затриманих за кримінальні злочини. Таким чином мене “прирівняли” до кримінальних елементів”, – повідомив Роман Семчій.

“За всіма нормами міжнародного права, у разі оголошення особи в розшук, сторона, на території якої затримали особу, має провести затримання і не здійснювати допити. У ситуації із українцем Романом Семчієм, до нього застосовували фізичну силу, провадили допити на території іншої держави, що не вписується в жодні рамки міжнародного права”, – наголосив Олег Махніцький.

(Переглядів 31 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви