У житті людей, особливо старшого покоління значну негативну роль відіграє акустичне забруднення середовища. Всі знають, що надмірний шум є загрозою для здоров’я – порушується робота багатьох систем організму, виникають різні хвороби та наступає передчасне старіння. Банальним прикладом небезпечного шуму є музика на дискотеках, рівень звуку якої сягає 100 децибел. Але попри всі застороги, багато людей слухають голосну музику і цим поступово завдають собі шкоди.
Надто гучні звуки – явний ворог, якого добре помітно і знаєш, чого від нього чекати. Значно підступнішим і непомітним, є інший, менш відомий вид звукового забруднення – це слабкі побутові шуми. Виявляється, що вони хоч і слабкі, але шкоду чинять чи не більшу, ніж сильні! Що ж собою являють ці шуми? Це – тихе бубоніння телевізора в сусідів, шум автомобілів за вікном, поскрипування дверей у під’їзді. Таких прикладів можна навести безліч.
Чому ж невиразні, ледь помітні звуки такі шкідливі? Науково обґрунтована відповідь на це питання висвітлена в статті на Labprice.ua http://www.labprice.ua/naukovo-populyarni_statti/veliki_nebezpeki_malogo_shumu
Виявляється, що корені проблеми сягають часів, коли люди мешкали ще в печерах. Для них підступні занадто тихі звуки були сигналом небезпеки. А в загрозливій ситуації, як відомо, виділяється багато адреналіну, що стимулює організм. Різниця між тими часами і сьогоденням полягає в тому що раніше адреналін повністю використовувався, а зараз він дарма накопичується і продукти його розпаду отруюють організм!
Це складна нагальна проблема сучасного насиченого та динамічного життя. Проте і її можна вирішити. Одразу постає питання як це зробити? Логічним кроком для початку було б звернутися до санепідемстанції, щоб спеціалісти виміряли рівень акустичного забруднення квартири. Але не все так просто! Як правило такі послуги або дорого коштують, або взагалі не надаються. Для СЕС такі проблеми не є актуальними, тому, на жаль, вони не завжди дають відповіді на всі питання і розбираються не в усіх тонкощах вимірювання шумового забруднення. На щастя є ряд науково-дослідних установ, що беруться за такі дослідження. Прикладом є науково-сервісна компанія «Отава». Фірма використовує атестовані прилади і укомплектована кваліфікованими спеціалістами, що швидко допоможуть вирішити вашу проблему.
ТОП коментованих за тиждень