Вертеп з вогником та глінтвейном

27.01.2020 | Filed under: Публікації

Йосиф та Марія з Дитятком, Пастушки та Ангели, Три Царі та Ірод, Чортенята та Лірник – ці та інші персонажі вертепу порадували своїм феєричним виступом глядачів-трускавчан у неділю, 26 січня, на майданчику біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці.

Виступ акторів на ходулях від дрогобицького театру «Ґльорія», фаєр-шоу та вертепна композиція зібрали бурхливі оплески глядачів. За дійством спостерігали чимало мешканців та троє священиків – о. Володимир Бондарчук, о. Василь Білас та о. Андрій Бунь. Останній зокрема виголосив вступне слово, в якому розповів глядачам про концепцію цього вертепу. Оскільки використовувався вогонь, то дорослих попросили притримати дітей біля себе, щоб часом бува чогось не сталося. Але чи може статися щось прикре в такому чистому та святому місці? Тож увесь час виступу театру було гарно, вражаюче та весело.

Волонтери припрошували глядачів до частування гарячим глінтвейном. Отець Володимир Бондарчук каже, що запозичив цю ідею з Відня, де біля костелу теж частують учасників дійств цим гарячим напоєм. Глінтвейн був «дитячим», тобто майже безалкогольним, зате зігрівав прекрасно у цю холодну сирість січневого вечора.

Вже не вперше на майданчику біля церкви Покрови організовуються подібні дійства. Тут часто проводять акції волонтери, котрі допомагають українським воїнам. А торік церква Покрови приймала загальноміський фестиваль церковних хорів, тож тоді також не обійшлося без частування глінтвейном. До речі, цьогоріч фестиваль церковних хорів відбудеться у неділю, 9 лютого, в церкві святого пророка Іллі (УГКЦ).

Але глінтвейн – це лише один штрих в загальній картині феєричного вечора від «Ґльорії». Інші штрихи цього вечора – гра на старосвітській лірі, виступи з вогнем, феєрверки, вишукане вбрання персонажів, танці героїв на ходулях, колядки. Дуже зворушливим було завершення вертепного дійства, коли лунала польська колядка «Gdy śliczna Panna». Після вертепу знову ж таки лунали колядки і люди могли трошки розрухатися під веселі мелодії.

Церква – це не лише інституція, котра молиться, але в першу чергу спільнота, котра єднає людей, веде їх до Бога. Добрі священики – це благословення для всієї Церкви та окремих парафій, а під добрими отцями слід розуміти таких пастирів, котрі розуміють потреби людей, вміють їх не лише повчати, але й розрадити, розвеселити, бути з ними у горі та радості.

Отець Володимир Бондарчук – один з тих прогресивних священиків-патріотів, котрий дуже сильно відчуває потреби та біль як української нації в цілому, так і ввіреної йому громади вірних зокрема. Те, що він робить в церкві та поза церквою, те, як він працює з дітьми, молоддю та людьми середнього і старшого віку, те, як він облаштував і сам храм, і територію навколо нього, те, як він проводить євангелізацію, вартує наслідування іншими. І цей вечір з театром «Ґльорія» – лише один з прикладів як можна євангелізувати паству, щоб вона крок за кроком наближалася до свого спасіння.

Володимир Добрий

P.S. Відео прямої трансляції виступу театру «Ґльорія» можна подивитися тут.

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви