В містах нашого регіону відзначили День Незалежності України. У Трускавці окрім виставки квітів, фольклорної програми та офіційної частини, варто було побувати на дитячій розважальній програмі з Левком Дурком, подивитися показові виступи фестивалю єдиноборств та виступи естрадних виконавців. В Дрогобичі пройшло ряд спортивних заходів (шахи, пляжний волейбол, настільний теніс), богатирські забави, караоке, а концерт тривав до 22.00. В Бориславі святкові Академія та Концерт пройшли ще 23 серпня в міському палаці культури, а 24 серпня після молебню та віче пройшли конкурс дитячого малюнка, розважально-ігрова програма для дітей «Мій край чудовий – Україна!», а концерт «Україно, я для тебе на світі живу!» розпочався в парку культури та відпочинку о 18.00 після короткого привітання від влади міста. Проте чи не найкраще до Дня Незалежності готувався Стебник – не так концертними програмами, як приведенням міста до порядку. Парк поблизу церкви Різдва Пресвятої Богородиці драяли не лише у вихідні, а і в понеділок, 23 серпня. А ще в Стебнику пройшов турнір з кікбоксінгу в розділі «лайт-контакт».
А зараз трохи докладніше про святкування в Трускавці. Три дні тривали святкування, розпочалися вони з урочистої ходи з Державним прапором в неділю. В понеділок, 23 серпня, дві колони трускавецької опозиції об’єдналися в одну на перехресті вулиць Лесі Українки та Дрогобицької і пройшли до центру міста. В поході взяло участь трохи менше 100 чоловік від «Фронту змін», НУНС та БЮТ, на площі виступили кілька лідерів та сим патиків цих політичних сил. До пізнього вечора в понеділок ді-джеї крутили музику для молоді, щоправда, занадто голосно.
Головні святкування припали на 24 серпня, як і годиться. Щоправда, опозиція вирішила в цей день проігнорувати свято, але від цього нічого не змінилося. Після Служби Божої всі бажаючі змогли оглянути виставки квітів, особливо підготувалися санаторії ЗАТ «Трускавецькурорт», СГК «Дніпро-Бескид» та «Маріот Медікал Центр», які й були відзначені грамотами міського голови. Фольклорна програма була насиченою та цікавою, українська пісня бальзамом лилася на душу, особливо тих, хто мав нещастя їхати в цей день в маршрутках на Дрогобич і вислуховувати «Старая мєльніца крутіцца-вєртіцца» чи «Запіші свій ґолас на кассєту». Правду кажуть, що свідомість треба виховувати, а як нема самосвідомості, то горбатого й могила не справить.
Справжнє свято для дітей та дорослих влаштували після 14.00 вихованці цирку «Каскад» (керівник – Микола Добровольський) та Левко Дурко з дружиною Аелітою. Показові виступи жонглерів, акробатів, веселі пісні та забави в поїзд, автобус, забави з дорослими по народних піснях, які розпочинаються на «Ой» (традиційна весільна розвага) – все це сприяло хорошому настрою, незважаючи навіть на палюче сонце. Після виступу ансамблю «Верховина» розпочалася урочиста, офіційна частина свята. Присутніх поблагословив та виголосив дуже змістовну проповідь отець-декан Петро Івасівка, люди слухали, затамувавши подих, і його, і міського голову, а навіть і гостей з Китаю. Всі завершували виступи словами «Слава Україні!», торкалися в основному історичних моментів здобуття незалежності та того, як маємо жити, щоб не губити гідності та честі, щоб бути Українцем з великої літери. На завершення офіційної частини мер Трускавця Лев Грицак вручив грамоти дітям та подяки їхнім батькам.
Святкування в Трускавці завершилися о 21.45 гучними феєрверками, свої корективи в те, що свято закінчили на 15 хвилин швидше, внесли зміни в програмі та погода – розпочався дощ. На щотижневій нараді було висловлено подяку відділу культури, КП «Наше місто», трускавецьким міліціонерам, які чергували аж до ранку, та і всім решта, хто спричинився, щоб свято вдалося. Мер міста Лев Грицак висловив радість з того приводу, що відзначення в нашому місті традиційно поєднуються з високою культурою та проходять без жодних ексцесів. Паралельно до програми святкувань від міської ради проводилися і інші заходи, які організували благодійні фонди, громадські організації, політичні партії, оздоровниці міста.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень