Вільні люди

10.09.2012 | Filed under: Акценти

Останній великий мітинг путінських часів – мітинг на захист телеканалу НТВ – я запам’ятав дуже добре. Не тому, що на ньому зібралися десятки тисяч людей, а тому, що після нього вже не було ніяких мітингів – аж до недавнього спалаху протесту на Болотній площі. Виявилося, що досить законопатити всі вікна, щоб потім можна було без всяких особливих проблем покінчити з громадянським суспільством. І з опозицією. І з усіма, хто сьогодні сподівається «домовитись». У темряві завжди легше працювати тим, хто зневажає свободу.

 

Саме тому те, що в нашій країні так багато вільних людей, не може не радувати. Я не думаю, що нашу країну після задуманого владою знищення незалежних ЗМІ очікує доля Росії. Путіну просто повезло: його режим жирів на нафтодоларах і з кожною незаробленою копійкою посилювалася безвідповідальність суспільства. Януковичу не повезе: він вже довів країну до катастрофічного краху i залишилося не так вже багато часу, щоб цей факт став очевидним. Ті, хто сьогодні намагаються поставити Україну на коліна – але не роблять нічого для її розвитку – просто зникнуть, як піна на дощовій воді.

Не варто ображатися на тих, хто сьогодні впевнений у вигідності позиції «заробітчанина», а завтра раптом прозріє. Вільна людина має пам’ятати, що без неї цього прозріння не було б

І тоді вiльнi люди побачать, як у них багато союзників. Союзників серед тих, хто сидить вдома в упевненості, що все вирішиться само собою. Союзників серед тих, хто тиражує брехню влади на своїх телеканалах та інших ЗМІ в упевненості, що треба якось жити. Союзників серед тих, хто закликає до «балансу» – тобто до суміщення брехні і правди в одному флаконі – у впевненості, що в криміналізованій злиденній країні ті ж стандарти політики і чесності, що у Великобританії або Франції.

Навіть серед тих, хто сьогодні бреше і краде в чиновницьких кріслах, теж виявиться чимало союзників вільних людей. І багато хто з них – як і раніше – будуть займати керівні пости, адже вони цінні фахівці!

Не варто засмучуватися з цього приводу. Не варто ображатися на тих, хто сьогодні впевнений у вигідності позиції «заробітчанина» або колабораціоністa, а завтра раптом прозріє. Вільна людина має пам’ятати, що без неї цього прозріння не було б. Вона виходить на площу за себе – і за того, кому страшно або просто не потрібно. За того, кому не соромно. За ту мовчазну багатомільйонну більшість, якa довелa Україну до цугундеру.

І саме своєю волею вона дає цій більшості новий шанс.

(Переглядів 44 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви