У вівторок, 1 червня, нарешті завершила свою роботу 31-а сесія Трускавецької міської ради V демократичного скликання. Вона тривала ще з минулого року, постійно порядок денний доповнювали, перекроювали і ось нарешті прийшов довгожданий кінець. І на останньому пленарному засіданні не обійшлося без так званих «регламентних воєн», які вже ввійшли в традицію у Трускавці, не всі потрібні питання вдалося провести, деякі перенесли «на потім». На диво, було мало депутатських запитів – по будинках Івасюка, 9 (загроза припинення подачі газу), Мазепи, 36 (нещодавно передали в комунальну власність) та Довженка, 1 (протікає дах, а взимку замерзає), а також по стану (санітарному) громадських криниць на Курбаса і Сагайдачного. Один з опозиційних депутатів цікавився, як сплачує податки «Хижина СПА», інший – чи вчасно сплачується податок за землю підприємцями та підприємствами, в тому і за оренду.
Серед питань, які розглянули «на закуску» на 31-й сесії – про розміщення малих архітектурних форм (доповідав головний архітектор міста Олександр Грищенко), звіт про виконання бюджету Трускавця за 2009 рік (доповідав начальник фінуправління Микола Федоричак), про виконання договору безоплатного користування міським стадіоном, який з 2001 (договір перереєстровано в 2003) перебуває під опікою санаторію «Карпати». Керівник «Карпат», депутат Володимир Маринкевич таке «безоплатне користування» назвав «платним догляданням» та навів кілька прикладів того, що робиться для утримання стадіону в належному стані. Мер міста Лев Грицак розповів про часи, коли він як головний лікар «Карпат» погодився на пропозицію мера Трускавця Богдана Матолича опікуватися цим полем. Окремі депутати вважали, що стадіон може пригодитися під Євро-2012, але мер довів до їхнього відома, що у Дрогобича є значно більше шансів надати свій стадіон як тренувальну базу для спортсменів, Трускавець гарантує житло для них, тобто поселення в умовах дійсно європейського рівня, згідно з найкращими світовими стандартами.
Передостаннім депутати розглянули Положення про розмір плати за сервітутне користування, розроблене начальником відділу за поступленням платежів ТМР Вікторією Веселою за участю окремих активних депутатів, останніми – земельні питання, які «тягнулися хвостом» від минулого четверга. Їх озвучував голова земельної комісії Йосип Свіжинський.
Після півгодинної перерви депутати не змогли дійти згоди відносно порядку денного позачергової сесії і розійшлися. Міський голова навіть погодився на включення лише одного питання по видатках із бюджету розвитку, відкладаючи на невизначений час розгляд питань переліку об’єктів комунальної власності до приватизації, про заставу майна, про дозвіл на отримання кредиту для КП «Наше місто» та про призначення стипендій для дітей-сиріт. Пропозиції Лева Грицака та депутата Петра Іванишина по порядку денному голосувалися в поіменному режимі, але жодна з них не набрала необхідної кількості голосів. Компромісу по бюджету розвитку депутати досягали на комісії вже наступного дня, в середу (близько 4 годин).
ТОП коментованих за тиждень