Врятувати водоканал – врятувати місто

20.03.2015 | Filed under: Публікації

Чому така велика заборгованість КП «Бориславводоканалу» за електроенергію – аж 1,5 млн. грн., якщо мешканці справно платять за спожиту воду? Куди дівається 70% води, яку закачує водонасосна станція Рибник КП «Бориславводоканалу»?

Причини дві: підприємство несе великі втрати через погані водопроводи. Діри та тріщини в трубах спричиняють до витоків. Решта аварій пов`язані з пошкодженням розтрубних з’єднань і їх нещільністю, або розривами арматури. Всі труби знаходяться в незадовільному технічному стані, а матеріали з’єднань також є не зовсім надійними, а тому вимагають заміни.

Іншою причиною є несанкціоновані підключення до водомереж КП «Бориславводоканалу» деяких недобросовісних власників підприємств та установ. Східниця має 61 лікувально-відпочинкових закладів – санаторії, готелі, приватні садиби… Є суттєві неспівпадіння технічних умов цих закладів по відношенню до реального споживання води. Не один міський голова Борислава і керівництво КП «Бориславводоканалу» намагалося навести лад у несанкціонованому втручанні в бориславську водомережу, але натикалися на протидію власників відпочинкових закладів у смт Східниця, які є дуже «серйозними» людьми, а деякі є навіть «дуже-дуже серйозними» особами. З цього і випливає постійна «хронічна» збитковість нашого водоканалу. Тепер стає зрозуміло, яким чином створюється інвестиційний клімат у курортному селищі – за рахунок простих мешканців міста Борислава та Східниці, які виходить і мають оплачувати за спожиту воду відпочинкових комплексів, що знаходяться у Східниці.

КП «Бориславводоканал», а з ним і громада Борислава не буде сировинним придатком для всяких там «дуже серйозних засранців», що мають свої готелі у Східниці. Усі незаконні «врізки» у бориславський водопровід рано чи пізно будуть виявлені, а винні покарані, якщо не юридичним судом, то громадою. І тут важливо відкрити очі усім на те, хто довгі роки вважав себе хитрішим за всіх і паразитував на бориславській воді. Тому активна частина громади Борислава до таких файних і дуже «впливових інвесторів» Східниці, що звикли до халяви, вже збирається в гості. Ціль громади міста одна: скільки спожив – стільки заплатив і крапка.

А тепер про найважливіше! На фоні цілої купи проблем нашого водоканалу, під «шумок» з`являється «рятівник» – «данєцкій» і «чьоткій» інвестор. Мовляв, у комунальній власності підприємство знаходитись не може, борги ростуть, все потребує заміни та ремонту, тому слід обов’язково приватизовувати, а якщо ні – доведеться «шалено» піднімати тарифи на воду, а от, мовляв, коли стане водоканал приватним – буде господар, значить будуть інвестиції, а якщо будуть інвестиції, будуть вирішені усі вищезазначені проблеми і тоді буде вода, а значить порядок.

Ахметовська «Енергомережі» хоче «заграбастати» КП «Бориславводоканал»… і нема на них ніякої влади, бо «нагнуть» вони будь-яку владу – місцеву, обласну… Єдині, кого вони не «нагнуть» – це тільки громаду міста Борислава. Все, чого вони бояться – це соціального вибуху у Бориславі, бунту, який може перекинутись і на місто Дрогобич, бо ходять чутки, що у них під прицілом і КП «Дрогобичводоканал».

«Бориславводоканал» – це стратегічне для нашого міста комунальне підприємство, в даний момент – це є наше все. І воно повинно бути тільки у власності громади міста.

І ще, знайте, той, хто горлає зараз про те, що необхідно підвищувати тарифи на воду, мовляв, іншого виходу немає для погашення боргів нашого підприємства, той лобіст інтересів тих, хто хоче «приХватизувати» наш водоканал. Підвищення тарифу на воду – неприпустиме, мешканці і так платять високу ціну за спожиту воду.

А відключення електроенергії КП «Бориславводоканалу» і як наслідок відсутність води на 10 діб для такого великого міста як Борислав – це диверсія, зроблена руками тих, хто лобіює інтереси тих самих «данєцкіх», так званих інвесторів. Це була невдала спроба схилити до думки міську громаду, що в такому вигляді водоканал більше існувати не може і слід щось радикально вирішувати, і як варіант – приватизовувати.

Підприємство необхідно врятувати: замінити керівництво водоканалу на порядних і професійних людей. Водночас, відсторонити від керівництва містом маріонеток і лобістів «данєцкіх приХватизаторів», бо вони, якщо залишаться на посадах, то новому керівництву водоканалу нормально працювати не дадуть. Далі – провести аудит фінансово-господарської діяльності КП «Бориславводоканалу». Знайти всі можливі витоки води і полагодити водопроводи. Далі, нарешті, виявити усі випадки несанкціонованого втручання у водопроводи лікувально-відпочинкових закладів у смт. Східниця, а якщо ні, то встановити для них такий чіткий лімітний тариф оплати за воду, який дозволить КП «Бориславводоканалу» не бути у постійній борговій ямі. І лише за таких обставин Бориславський водоканал матиме перспективу, як успішне комунальне підприємство.

 А всяким там «приХватизаторам» ахметовським Бориславська громада повинна дати по зубах, і так сильно, щоб їм більше не захотілося Бориславського водоканалу. Зараз в Україні запахло 90-м, тому всяка нечисть «данєцкая» повилазила. Тим паче, що на Сході війна, і бізнес там у них сильний не виходить, тому і вирішили поживитись тут, на нашій з вами спільній власності.

Небайдужі мешканці Борислава

(Переглядів 257 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви