В третю неділю вересня (19.09) на горі Бренів, що між селами Орів та Ямельниця, відбулося вшанування Героїв, які загинули за волю та незалежність України. Дощова погода не стала на заваді більше сотні свідомих громадян, які прийшли віддати честь тим, хто на вівтар Вітчизни пожертвував своє життя. Молебень до Пресвятої Богородиці та панахиду відслужив настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці в Орові о. Ярослав. У своїй проповіді до присутніх священик наголосив на тому, що люди, які віддали своє життя в битвах на цих теренах, не були байдужими до долі народу, рідної держави, а байдужість – головна біда нашого сьогодення.
На заходи прибули і гості із Трускавця, вже котрий рік поспіль таку поїздку із Трускавця за сприяння Лева Грицака організовує Богдан Гуцило, трускавчанин, уродженець Орова. З увагою слухали орівчани гостей, а саме заступника голови Сколівської РДА Юрія Допілка, помічника міського голови Трускавця Олега Блажівського, генерал-хорунжого українського козацтва Олександра Богуцького, доньку Президента УГВР Кирила Осьмака Наталію, яка спеціально з Києва прибула в село, біля якого її батько був поранений. Їхня присутність на святі показує, що незалежно від змін влади чи політичних поглядів, незалежно від релігійних переконань чи амбіцій тих чи інших політиків, вшанування тих, хто віддав своє життя за наше з вами майбутнє, за українську державу, повинно відбуватися в гідний спосіб.
Орів – село, яке тяжіє одночасно і до Сколього, і до Трускавця, і до Стрия, і до Борислава, і допомога у відновленні могили була відчутною з різних сторін. За сприянням мера Трускавця Лева Грицака було споруджено капличку та поставлено 8-метровий хрест на могилі. А за допомогою директора Сколівського держлісгоспу Остапа Зеновійовича … було розчищено дорогу до могили, є надія, що і тепер Сколе допоможе підтримувати її в належному стані, хоча до ідеальної їй ще ой як далеко.
А детально ознайомитися з історією могили на горі Бренів, з подіями довкола її нищення та відновлення, а також ознайомитися зі сторінками історії села Орів та національно-визвольного руху 40 – 50 – х рр. ХХ ст. в нашому краї можна в Інтернет-версії книги уродженця Орова Богдана Гуцила «Воскресла Бренів – пам’ять у світи» за посиланням http://protruskavets.org.ua/2010/08/19/breniv/
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень