Засідання виконкому міста Трускавця в передостанній день вересня пройшло при мінімальному кворумі. Є особи, котрих вже на засіданнях виконкому не видно ще з весни. Не буде дивно, якщо трускавецькі депутати підуть слідом за своїми львівськими колегами та й розпустять цей склад виконкому. А дійсно, чого так перлися всі туди, коли нема часу чи бажання “засідати”? Якщо, для прикладу, із квотою “Батьківщини” Володимиром Корнатом, рухівцем зі Львова чи Червонограда, все ясно (людині далеко добиратися на таку неоплачувану “роботу”, а не могли ж дати когось трускавецького, бо й сам голова партії в місті зі Стебника), то чому не приходять на засідання виконкому ті, хто постійно тут живе? Та навряд чи трускавецькі депутати знайдуть в собі мужність підняти це питання на наступній сесії, котра відбуватиметься в жовтні.
А саме через мінімум виконкомівців і було провалено питання щодо підняття тарифів на водопостачання та водовідведення. Воно було другим по списку, доповідав генеральний директор водоканалу Володимир Возняк. Тарифи просто дещо планувалося підкоригувати в сторону збільшення, адже вони діють ще з лютого минулого року, а за цей час зросли витрати на паливно-мастильні матеріали, зарплата працівників, вартість електроенергії – все як не на 35, то на 50%. Ситуацію ускладнюють і дебіторська заборгованість КП “Наше місто” на суму понад 2,5 мільйони гривень, через це водоканал не завжди вчасно розраховується із КП “Дрогобичводоканал”, в якого купує воду. І хоч купує він цю воду за 1,43 грн., та це ціна із “самовивозом” в Доброгостові, тому тариф треба було підняти як мінімум в 2,4 рази для населення. Планували це робити поступово. За проектом рішення нові ціни на водопостачання та водовідведення мали б бути такими:
Категорія споживачів |
Тариф (грн. за 1 м3) в т.ч. ПДВ | |
Водопостачання
|
Водовідведення
|
|
Населення |
4,20 | 2,68 |
Бюджетні установи |
6,49 | 3,00 |
Інші |
8,18 | 3,46 |
Та для прийняття цього рішення забракло голосів. Із 11 присутніх на виконкомі один вийшов на коридор, двоє були проти чи утрималися, а вісім “за” і рішення відповідно не пройшло. Оскільки питання водопостачання актуальне в місті, то тарифи збільшать на наступному засіданні виконкому, котре позачергово пройде в першій декаді жовтня. Те, що не підняли тариф на воду 29 вересня, не означає, що хтось дуже турбується про населення. Для нього, особливо при наявності лічильника, тягар не надто збільшується. Пересічна сім’я споживає 5 – 15 кубів, а то й менше, є й такі економні, для кого 1 – 2 куби в місяць – норма. Води в нас споживають щораз менше, частка населення у споживанні води у Трускавці не перевищує 35%, повідомив Володимир Возняк. Решта – це бюджетні установи, санаторно-оздоровчі заклади тощо. До речі, каменем спотикання стало саме питання різної ціни на воду для різних санаторіїв. Так, для прикладу, за метр кубічний води та стоків санаторії “Шахтар”, “Карпати” чи “Кришталевий палац” платитимуть після прийняття цього рішення в жовтні 11 грн. 64 копійки, в той же час “Батьківщина”, “Джерело” чи “Перлина Прикарпаття” на 2 гривні менше – 9,49. “Я розумію, що такі бюджетні організації як школи чи садочки повинні платити менше, ніж ми, але ж не господарюючі суб’єкти, які займаються комерційною діяльністю”, – зазначив керівник “Шахтаря” Юрій Остапчук, член міськвиконкому.
Інше питання, яке постало – чому катастрофічно зменшується рівень води в питному озері? Які наслідки це може за собою потягнути? Це ж просто жах – за якийсь місяць часу рівень води спав на цілий метр (з 4,20 до 3,20 м)! І незрозуміло, чому міський голова це пробує обернути на жарт – мовляв, воду качки випили. Може хай його заступник-математик порахує, скільки води втрачено через цих качок, взявши за основу площу озера, глибину та кількість води, яку може випити одна качка та й вирахує кількість качок, які це зробили, а заступник-філософ зробить висновки, що ж спонукало качок пити цю воду з озера. Може, це хтось із представників колишньої влади, диверсантів та саботажників, розводить качок, щоб пили воду з озера? А щоб третій заступник не був без роботи, то йому дати доручення вписати в угоду з ДКП “Лев” окрім пунктів про бродячих собак вписати ще й пункт про відстріл (чи відлов) бродячих качок. Бо ж не буде сам мер стріляти цих качок, хоча він і мисливець?
Та жарти жартами, а озеро міліє, хоча з нього воду і не беруть, бо існує заборона санстанції. Без підняття тарифів на водопостачання не обійтися – це розуміє кожен. Підніматимуть тариф і на теплопостачання. За словами керівника КП “Трускавецьтепло” Руслана Крамара, у Трускавці одна гігакалорія тепла коштуватиме 410 гривень. Це дещо менше, ніж у Бориславі чи Дрогобичі, зате більше, ніж у Стрию (395). Проте невідомо, коли цей тариф затвердять і чи затвердять взагалі. За теперішнім законодавством у місцевих виконкомів відібрали таке повноваження, цим займатиметься НКРЄ в Києві. Там тарифи обіцяють робити однаковими для всіх населених пунктів однієї області, повідомив Руслан Крамар. Та поки це зроблять, всюди діятиме старий тариф. У Трускавці ситуація досить оригінальна, бо в нас тариф … нульовий. Тобто ніякий. Тариф на теплопостачання, який діяв у опалювальному сезоні 2010 – 2011, був затверджений для КП “Наше місто”. КП “Трускавецьтепло” є новоствореною теплопостачальною організацією, котра не є правонаступницею “Нашого міста”. Тож для “Трускавецьтепла” поки що ніякий тариф ніхто не затверджував. Адміністрація “Трускавецьтепла” просить мешканців, розклеївши оголошення по під’їздах, щоб ті заключали з нею договори на теплопостачання та гаряче водопостачання (невідомо яке, гаряча вода ж була хіба ще за часів Лева Грицака), та може виявитися, що тепла ніхто й подавати не буде. По-перше, нема для “Трускавецьтепла” лімітів на газ, а по-друге, без тарифу, затвердженого законно, мешканці можуть згідно чинного законодавства і не платити за отримане тепло, а грітися задурно. Комунізм та й годі. Аж тепер вилізають наверх результати алогічних дій щодо ліквідації КП “Наше місто”. То ли ещё будет, як співається в російській пісеньці.
Під час засідання виконкому 29 вересня слово взяв і Мирон Стечкевич із трускавецької дільниці Бориславського району електромереж. Він застеріг, що ніхто із тих, хто від’єднується від централізованого опалення, не бере технічних умов в РЕМ, а значна частина цих мешканців буде опалювати помешкання електроопаленням. Якщо від ЦО від’єдналося понад 450 квартир, а лише біля півтора сотні з них поставили автономне опалення газове, то решта, логічно припустити, грітимуться електрикою. Мирон Васильович застеріг міську владу, що їй потрібно звернути на це увагу, інакше можуть бути непередбачувані наслідки. До речі, останнім часом власне з цієї причини часто і вибиває світло у вечірній час. Надзвичайна ситуація, котра одного року мала місце на Святий Вечір, коли весь мікрорайон вулиці Бориславської та прилеглих був два дні без світла, може виглядати дрібничкою порівняно з тим, що ще може бути у Трускавці цієї зими, якщо до енергетиків влада не дослухається. Інша проблема – висячі повітряні лінії до котельні на Сагайдачного. Від весни до тепер питання 300 метрів кабелю так і не змогли вирішити трускавецькі управлінці.
Першим питанням на виконкомі розглядали готовність міста до осінньо-зимового сезону і окрім опалення було піднято і питання забезпечення пісково-соляною сумішшю, готовності спецтехніки, завершення реконструкції котельні міської лікарні та інші. Місто визнано готовим до зими, але одне діло – готовність на папері, а інше – реальний стан справ. Куди й дінеться демагогія, якщо вчасно не розпочнеться опалювальний сезон, а тут же й форум за участю Азарова.
Серед інших питань, прийнятих на виконкомі – підвищення тарифу на ритуальні послуги. Прикро жити, якщо ростуть ціни на все (заможна громад має ж бо забезпечити чесність влади), та і вмирати нелегко – поховання влітає в копієчку. Заборонено ведення комерційної діяльності в парку, включно із рекламою. Відкладено питання щодо містобудівного обґрунтування забудови на майданчику позаду “Технолюксу” навпроти будинку 80 на вулиці Стебницькій до вияснення всіх обставин. Нагадаємо, там мешканці проти будь-якого будівництва. Затверджено шкільну мережу та погоджено безкоштовне харчування пільгових категорій (доповідав начальник відділу освіти Михайло Шубак). Відкориговано тарифи на теплову енергію для “Трускавецькурорттеплоенерго”, зареєстровано ОСББ “Гарант” на Івасюка, 1А, прийнято рішення про організацію паркування в Трускавці та інші рішення, з яких доповідали представники управління комунальним майном, служби у справах дітей, управління архітектури тощо. Останнім на виконкомі заслухали інформацію про кількість розпоряджень міського голови, виданих за період від 27.08 до 28.09.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень