“Депутати-депутати, вам довірили мандати..” або Чиї інтереси відстоюють міські обранці?

25.12.2015 | Filed under: Публікації

Вчора відбулась сесія Трускавецької міської ради. Окрім запланованих бюджетних питань, депутати розглянули та проголосували декілька доленосних рішень, які стосуються відносин міської ради з ПрАТ “Трускавецькурортом” і які вже викликали хвилю обурення трускавчан в соціальних мережах.

1077569_1016275905100868_6542511737879980443_oВчора поставили на голосування питання надання 50%-вої пільги усім юридичним особам, які мають землю в постійному користуванні. Близько 17 підприємствам з оформленими документами, в числі яких є ПрАТ “Трускавецькурорт”, отримавши таку пільгу матимуть змогу платити 3%-вий податок на землю. Депутат від “Народного контролю” Святослав Грабовський намагався переконати присутніх у тому, що пільгу надавати не варто. “Міському бюджету вкрай потрібні ці кошти. Ми не зможемо профінансувати багато речей, якщо дозволимо собі зараз давати знижку. Кошти, які ми втратимо, якраз могли би перекрити багато важливих проектів” – наголошував Грабовський. Однак більшість депутатського корпусу, спільно з міським головою та доповідачем Миколою Федоричаком назвали це “поділом шкури невбитого ведмедя”. Начальних фінансового управління Микола Федоричак розставив акценти на тому, що “в іншому випадку місто може нічого не отримати, або втратити значно більше, адже багато підприємств просто розоряться, не маючи можливості сплатити 6%-вий податок”. Такої ж думки був і міський голова Андрій Кульчинський та більшість депутатського корпусу. Тому рішення про надання пільги таки прийняли. Проти проголосували троє депутатів: Грабовський, Цехмейстер та Бучкович, Матолич та Сазонова утримались, а 19 депутатів висловились за надання 50%-вої пільги.

Однак це не задовольнило ПрАТ “Трускавецькурорт”, адже згідно з законом під пільгу не можуть потрапити ті підприємства, нерухомість яких перебуває в оренді. А оскільки в ПрАТу таких закладів, які здані в оренду, є багато, то відповідно їм прийшлося б платити повних 6% податку. Тому на сесії знову підняли питання переведення ділянок “Трускавецькурорту” з постійного користування в оренду. Ці питання піднімались вже неодноразово, але попередні рази їх відкладали через відсутність одностайності серед депутатського корпусу ради.

Вчора ж, коли питання поставили на голосування, воно таки “пройшло”. Незважаючи на виступи депутатів від “Народного контролю”, “Свободи” та “КУНу”, більшість таки проголосувала за переведення ділянок в оренду. “ЗА” проголосували: Герльовський, Домбровська, Карпин, Кенц-Березюк, Кіселичник, Малащак, Мицько, Остапчук, Пономаренко, Савченко, Сазонова, Стародуб, Стасик, Степаненко, Тимчишак та Кульчинський. Проти виступили 7 депутатів: Грабовський, Цехмейстер, Бучкович, Кісак, Габшій, Наконечний та Пристай. Утримався від прийняття цього рішення Матолич. Таким чином 16-ма голосами “за” міська рада надала можливість ПрАТ “Трускавецькурорту” переоформити свої ділянки на оренду.773742_1016275838434208_3600174810737556026_o

Також депутати проголосували сумнозвісний проект договору про співпрацю між міською радою та ПрАТ Трускавецькурортом. Той самий, через який вони неодноразово збирались на робочих комісіях, через який сперечались та дискутували останній місяць. Більшість депутатів висловлювались за те, що договір “сирий та нікого ні до чого не зобов’язує”. Трускавецькі обранці переливали з пустого в порожнє пункти меморандуму, який потім перейменували в договір, але вчора таки проголосували його. Знову ж таки 16 депутатський голосів погодили той проект договору, який існує сьогодні. За це проголосували ті ж депутати, які підтримали попереднє рішення. Проти голосували лише 4 депутатів: Грабовський, Цехмейстер, Бучкович та Кісак. Не захотіли підтримати своїми голосами договір Матолич, Габшій, Наконечний та Пристай. Вони утримались.10644182_1016275841767541_8114874784812106540_o

Після такого голосування, соцмережами покотилась хвиля обурення. Люди висловилюють свій спротив тому, що такі рішення приймають без винесення на громадське обговорення та зовсім не враховують при цьому думку громади. І хоч відмова у переведенні ділянок у оренду, вважалася б виходом за межі правового поля, ставлення трускавчан до ПрАТ “Трускавецькурорту” є вкрай недовірливим. Тому людей обурює те, що більшість депутатського корпусу йде їм назустріч.

Як би там не було, однак рішення вже прийняте. Відтепер ділянки ПрАТ “Трускавецькурорту” будуть переоформлені в оренду, що дасть їм змогу платити 3%-вий податок від нормативно-грошової оцінки землі. Якщо подивитись на це через “рожеві окуляри”, то це дасть місту втричі більший прибуток, ніж він був останні чотири роки. До цього місто отримувало від підприємства 1млн 883 тисячі гривень прибутку в рік. Тепер отримає 5 млн 651 тисячу.

Дивним лишається лише те, що депутати так і не змогли довести проект договору між міською радою та ПрАТ Трускавецькурортом до належного юридичного стану. Адже той вигляд, в якому його залишили, навряд чи дасть міській владі змогу вимагати від ПрАТу виконання інвестиційних зобов’язань (їх як таких практично не існує). Буде вкрай прикро, якщо бювет так і залишиться немодернізованим, а місто не отримає ніякої долі прибутку від видобутку Нафтусі. Дай Бог, щоб все було не так, однак сьогоднішні факти, на жаль, говорять протилежне і великої надії нам поки не вселяють.

Ніна Федько, Трускавець онлайн

(Переглядів 409 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви