В самому центрі Трускавця, при вході в парк, зовсім нещодавно “виріс” кіоск фаст-фуду. Маленька “Чебуречна” знаходиться на території “Кришталевого палацу”, однак “обличчям” виходить прямо на бювет та спокушає перехожих ароматами хот-догів, чебуреків та шаурми.
Трускавець є бальнеологічним курортом. Сюди щороку приїжджають задля лікування та профілактики тисячі людей. Вони декілька разів на день приходять до бювету пити лікувальні трускавецькі води, гуляють парком, дихаючи свіжим гірським повітрям. Людям, які їдуть сюди на лікування, категорично заборонена шкідлива їжа, адже вона може звести нанівець їхнє лікування. Тому гості нашого міста відверто дивуються появі “Чебуречної” навпроти бювету.
“Я багато років приїжджаю до Трускавця, – розповідає гостя міста, – ніколи такого тут не було. Мені дивно, що влада дозволяє таким закладам працювати прямо біля бювету”.
Не надто раді появі фаст-фудівського закладу і трускавчани. Їх відверто дивує те, наскільки халатно влада відноситься до того, хто та чим торгує поблизу бювету. Багато трускавчан жаліються, що місто з курорту перетворилось в базар. А тепер до всього цього додались ще й аромати чебуреків та хот-догів, які доносяться до самого бювету.
Через скарги, які поступали нам від місцевих жителів, журналісти “Трускавець онлайн” спільно з “Народним контролем” вирішили перевірити дозвільну документацію “Чебуречної” та зрозуміти наскільки законною є її діяльність тут.
Заклад відкрився біля 10:30 ранку. Працівник “Чебуречної” активно взявся працювати над заготовками до хот-догів та чебуреків. Коли ми з камерами підійшли до нього та поцікавились наявністю документів, ліцензії, дозволу на торгівлю, працівник відповів, що в нього нічого немає. “Я не можу вам нічого показати, навіть якщо й хотів би. В мене тут нічого немає. Через годину буде керівництво – говоріть з ним” – такою була його відповідь.
Потім жінка, яка також працює в “Чебуречній”, сказала нам, що їхній заклад належить “Кришталевому палацу” і всі питання треба ставити до керівництва санаторію. Поспілкувавшись з кимось телефоном, вона відправила нас до головного лікаря санаторію Мирослава Гумеги. Однак, прийшовши до нього, ми почули від його секретаря, що керівника немає на місці і буде він через годину.
Щоб не сидіти цілу годину під кабінетом, ми спустились назад до “Чебуречної” та викликали поліцію. Адже відсутність будь-яких документів в самому закладі ставить під велику підозру законність його існування. Почувши чи зрозумівши, що ми так просто не підемо звідти, працівники почали активно комусь телефонувати та закрили “Чебуречну”. “Мене все це не цікавить, – сказав працівник закладу, – ні документи, ні те, що ви тут знімаєте. Керівництво нам сказало закритись і нічого не продавати. Розбирайтесь з ними”.
Поліція від фаст-фудівських працівників також нічого не вивідала, адже вони відмовились давати пояснення. Ми, в свою чергу, дали письмові пояснення співробітникам поліції. Вони, сподіваємось, все ж розберуться в законності існування закладу на бюветі.
Поспілкувались ми і з перехожими. Практично всі були проти існування закладу швидкого харчування в місті-курорті, прямо поблизу “Нафтусі”, якою лікуються та заради якої люди їдуть сотні кілометрів. Лише один місцевий чоловік не розумів наших претензій до закладу. Він хотів придбати чебурек, бо “ціна низька”. А на питання про те, чи не “барахлить його шлунок після такої їжі” засміявся та сказав “барахлить, але ціна приваблива. Хай би собі була та “Чебуречна”, лиш би недорого було…” Але, на жаль, чи на щастя, продавці в нашій присутності не обслужили клієнта сказавши, що вони не продають.
Через годину ми знову піднялись до адміністративного корпусу “Кришталевого палацу”, щоб поспілкуватись з паном Гумегою, однак ні нам, ні міліції це не вдалося, оскільки головний лікар, за словами секретаря, поїхав до Львова. Чи то його плани так різко змінились, чи просто він не мав що нам відповісти та що показати в якості дозволу.
“Чебуречна” закрилась… Та чи надовго, нам поки невідомо. Тепер залишається сподіватись лише на поліцію, яка буде розслідувати це питання. Однак хочеться звернутись до керівництва “Кришталевого палацу”, яке лікуючи людей від хвороб шлунково-кишкового тракту, одночасно дає їм “труїтись” фаст-фудом. Чи це, можливо, стратегія така: хай їдять – потім більше клієнтів буде з виразками, гастритами та холециститами?.. Зрозуміти це поки важко. Та й питання не лише у шкідливості їжі (насильно нею нікого не годують), а у законності існування цього закладу тут, поблизу бювету лікувальних вод. Адже, допоки ми не бачимо дозволів на існування та діяльність “Чебуречної” поблизу бювету, ми не можемо зводити проблему виключно до шкідливості розповсюджуваної тут їжі.
Ніна ФЕДЬКО, Truskavets online
ТОП коментованих за тиждень