Як потрібно господарювати

12.03.2012 | Filed under: Публікації

На засіданні трускавецького міськвиконкому 24 лютого було підбито стан економічного розвитку Трускавця за 2011 рік. У своїй доповіді під назвою «Основні показники роботи господарського комплексу міста Трускавець за 2011 рік» завідувач планово-економічного відділу ТМР Марія Заверюха назвала 5 найбільш сумлінних платників податків. Перше місце серед них займає санаторій «Карпати». На кожну зароблену гривню підприємство сплачує податків у сумі 17,87 копійок, на другому місці – ДП «Кришталевий палац» (17,50). На кожного працюючого «Карпати» сплатили в 2011 році податку в сумі 15 тисяч 860 гривень. «Карпати» разом із чотирма іншими оздоровницями міста «Кришталевий палац», «Шахтар», «Дніпро-Бескид», Міжнародна клініка відновного лікування) наповнюють 23% бюджету Трускавця. При загальній тенденції зниження кількості відпочивальників у Трускавці, в «Карпатах» план за 2011 рік значно перевиконано, а план виконання ліжкоднів становить 103%. Загальна кількість гостей, оздоровлених в санаторії «Карпати» у 2011 році, становить 10 414 осіб, що на 1065 осіб більше, ніж в 2010 році. Санаторій «Карпати» сплатив податків до бюджетів всіх рівнів (у тому числі і до місцевого, з якого отримують зарплату, премію та різноманітні надбавки посадовці міської ради, а також фінансуються об’єкти освіти, культури, охорони здоров’я, житлово-комунальне господарство) у сумі 9 мільйонів 176 тисяч 450 гривень. З них податок на прибуток склав 1 млн. 644,6 тис. грн., ПДВ 5 млн. 586,78 тис. грн., податок на доходи з фізичних осіб 1 млн. 692,9 тис. грн., плата за землю 183 тис. грн., а ще ж сплачено екологічний податок, збір за спецводокористування, інші податки та збори. В санаторії «Карпати» працює понад 400 чоловік, абсолютна більшість з них – мешканці Трускавця та регіону. Майже 13,5 мільйонів гривень заробітної плати виплачено їм минулого року, причому з березня середньомісячна зарплата на підприємстві підвищилася. Гадаємо, не потрібно порівнювати із підприємствами, де людей постійно переводять як не на 0,7 ставки, то на 0,5 або й на 0,25. Щоквартальні 20%-ві премії, відсутність заборгованості по зарплаті – вона виплачується вчасно, причому завжди, кожного місяця. Стає зрозумілим, що недаремно Лева Ярославовича називають добрим господарем. Бо й місто за його керівництва процвітало та розвивалося.
Для залучення відпочивальників генеральний директор оздоровниці Лев Грицак, його заступники Володимир Маринкевич, Олексій Балицький, Ігор Гарванко, Петро Суда та інші працюють в різних напрямках. Це і пошук нових джерел наповнення оздоровниці, нових контактів. Росія, Азербайджан, Польща, Китай, Італія – у цих країнах побували делегації «Карпат», основна мета – залучення відпочивальників. Вищенаведені цифри показують, що ці поїздки були недаремними, кількість гостей з-поза меж України в 2011 році становила в «Карпатах» 4 821 осіб, що становить 46,3% загальної кількості відпочивальників (у 2010 році закордонних відпочивальників у «Карпатах» було значно менше – 1 788 чоловік). Інший шлях залучення відпочивальників – модернізація інфраструктури, покращення матеріально-технічної бази санаторію, поновлення цієї бази. Що ж за цим всім стоїть? Придбані в магазинах Трускавця матеріали, залучення до виконання робіт фірм із Трускавця, робота для трускавчан та жителів регіону. На придбання основних засобів, оновлення матеріально-технічної бази, на ремонт та модернізацію санаторій «Карпати» в 2011 році витратив понад 11 мільйонів гривень. Ці гроші пішли на користь всьому Трускавцю – і працівникам санаторію, і тим, хто далекий від «Карпат» (магазини, будівельні та інші організації, бюджетна сфера).
Силами санаторію «Карпати» в лютому 2012 року функціонували пункти обігріву, санаторій здійснював у рамках спонсорської допомоги фінансування робіт з ремонту палат в хірургічному відділенні Трускавецької міської лікарні та лор-відділення стебницької лікарні. Окремо вартувало б розповісти про надану допомогу як окремим громадським організаціям, так і конкретним потребуючим особам. Цілком очевидно, що в тому, що санаторій «Карпати» не просто тримається на плаву в нелегкий час економічної кризи, а й розвивається, впевнено приймає виклики нової доби, є велика заслуга особисто генерального директора ТзОВ «Санаторій «Карпати» Лева Грицака. Господар завжди залишається господарем – і в себе вдома, і в санаторії, і на державній службі чи на посаді в органі місцевого самоврядування. Бо багато хто може заявити про себе словом, але мало хто – ділом.

Підготував Володимир Ключак

(Переглядів 56 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви