Як правильно знущатися з ДАІ. Складаємо інформаційний запит

07.07.2010 | Filed under: Некатегоризовано

Раніше “Дорожній контроль” неодноразово наводив приклади грамотних скарг на дії співробітників ДАІ. Як правило, такі документи складаються в порядку Закону України “Про звернення громадян”.
Цей закон дозволяє будь-якому громадянинові звернутися в органи державної влади із заявою про порушення законодавства й одержати відповідь. Але часто, прокуратура й ДАІ відправляють водіям відписки. Мол “була проведена перевірка й у діях співробітників Державтоінспекції порушень знайдено не було”.

Крім цього, буває так, що автомобілістів запрошують у відділення й проводять профілактичні бесіди з метою переконати більше не писати подібні заяви.

Щоб не дати державним органам влади використовувати накатану схему “відмазок”, “Дорожній контроль” розробив новий механізм правильного написання звернень.

Так, в Україні існує такий чудовий нормативно-правовий акт як Закон України “Про інформацію”. Згідно ст. 32 цього Закону, кожен громадянин може письмово або усно звернутися в органи влади з питанням що стосується їхньої діяльності і вам зобов’язані дати відповідь.

Як це працює на практиці. Якщо ви побачили факт порушення закону інспектором ДАІ пишіть не скаргу, а інформаційне питання.

Наприклад, ДАЇшник зупинився під знаком “зупинка заборонена”. Складається документ із питанням “чому інспектор ДАІ під час несення служби порушує ПДР?” або ” Чи  розташований патрульний автомобіль ДАІ з порушенням ПДР?” і т.д.

Такий запит поставить керівництво ДАІ в безвихідь. Адже ви не просите покарати ДАЇшника, ви просто ставите запитання, тому стандартну схему “у діях співробітників порушень не знайдене” застосувати вже не вийде.

Наведемо приклад такого інформаційного запиту.

Останні кілька місяців у місті Києві на перехресті бульвару Перова й проспекту Алішера Нової систематично чергують патрулі ДАІ, які фіксують швидкість транспортних засобів.

По перше,  дана дорога досить широка й обгороджена відбійником, тому наглої  необхідності у фіксації швидкості немає. Крім цього, ДАЇшники  стоять таким чином, що їх абсолютно не видно з дороги. Патруль з’являється в полі  зору тільки вже перед самим перехрестям.

Очевидно, що ДАЇшники просто влаштували собі годівницю для заробляння грошей.

Із цього приводу “Дорожній контроль” склав такий інформаційний запит.

Саме головне те, що питань можна задавати необмежену кількість. І чим більше тим краще. Причому грамотніше вказувати в документі наприклад не десять питань, а писати десять звернень де буде по одному питанню.

Наприклад, учора 5 липня біля бульвару Перова на в’їзді із прилягаючої території сховався патрульний автомобіль ДАІ д\н 2146.

на цьому авто їздить інспектор Серветник В.А., який знущався з жінки)

У цьому випадку інспектор порушив ПДР, розпорядження МВС №466 і Інструкцію ДАІ №111.

Тому складаєм три інформаційних запити.

(Завантажити приклад запиту у форматі WORD)

Таким чином, маючи лише одну фотографію, можна завантажити ДАІ цілим рядом питань. Запитувати можна про що завгодно, аби тільки це стосувалося безпосередньої діяльності Державтоінспекції.

Також, радимо відправляти інформаційний запити по одному випадку в різні дні, щоб їх розписали на різних людей, з метою одержати суперечливі відповіді, а потім їх використовувати в подальших розглядах.

Подаючи інформаційний запит ви автоматично знімаєте із себе статус скаржника й виступаєте просто в якості громадянина, що цікавиться роботою ДАІ.

У цій ситуації в ДАІ є три варіанти: відповісти як належить; не відповісти по суті питання; проігнорувати запит.

У кожному з варіантів Державтоінспекція перебуває в програшній позиції. Якщо відповідь буде по суті, то тим самим ДАІ визнає факт порушення законодавства. А якщо вам не відповідають на запит – те це вже порушення ст. 5 Закону України “Про боротьбу з корупцією”, відповідно до якої органом державної влади заборонено відмовляти громадянам у наданні інформації.

Будь-яка відповідь ДАІ на подібні інформаційні запити є 100% підставою для заяви в прокуратуру й позову в суд. Причому якщо ви написали 5 запитів по одному факту, то ви можете написати 5 заяв у прокуратуру й 5 судових позовів.

Якщо враховувати, що кожна фотографія патрульного автомобіля ДАІ дає можливість задати три питання, то десять автомобілів ДАІ дасть можливість написати 30 судових позовів або 30 скарг у прокуратуру.

Головне в цьому процесі – кількість. Чим більше тим краще. Нехай керівництво ДАІ 24 години на добу займається винятково складанням відповідей на ваші інформаційні запити.

Відзначимо, що цю схему можна застосовувати скрізь і у всіх сферах. Наприклад, так можна знущатися на суддями, які приймають незаконні рішення. І більш докладно про це ми розповімо в наступних статтях.

Дорожный контроль

(Переглядів 1 728 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви