Ми і надалі у рамках нашої рубрики «Правова допомога» здійснюємо співпрацю із Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Виходячи з цього, продовжуємо започатковану серію статей у межах проекту «Я МАЮ ПРАВО». Сьогодні спілкуватимемося про державні гарантії для ВПО із директором цієї установи Марією Николаїшин.
– Пані Маріє, розкажіть будь ласка, про що конкретно сьогодні йтиме мова?
– Ми поговоримо про те, яка підтримка надається державою для здобуття професійно-технічної та вищої освіти студентам з числа ВПО. Зауважу, що така підтримка їм надається відповідно до Порядку та умов надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійно-технічної та вищої освіти, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України 23 листопада 2016 року. Цим нормативно правовим актом передбачено надання дітям ВПО:
– повної оплати за навчання для здобуття професійно-технічної та вищої освіти за певним освітньо-кваліфікаційним рівнем (рівнем вищої освіти) за рахунок коштів загального фонду державного або місцевих бюджетів – у разі зарахування на місця державного (регіонального) замовлення відповідно до умов та правил прийому;
– надання в установленому законодавством порядку пільгових довгострокових кредитів для здобуття вищої освіти та професійно-технічної освіти – у разі зарахування на навчання згідно з угодами, укладеними між вищим навчальним закладом та фізичною або юридичною особою, відповідно до умов та правил прийому;
– соціальної стипендії;
– безоплатного забезпечення підручниками;
– безоплатного доступу до Інтернету, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;
– безоплатного проживання в учнівських гуртожитках – для учнів професійно-технічних навчальних закладів, проживання у студентських гуртожитках з пільговою оплатою у розмірі, визначеному вищим навчальним закладом в установленому законодавством порядку, – для студентів вищих навчальних закладів, курсантів невійськових вищих навчальних закладів за умови, що зазначені у цьому абзаці особи не отримують допомогу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505 “Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”.
– Які документи необхідно надати студентові для того, аби отримати цю допомогу?
– Для того щоб отримати чи оформити відповідну допомогу діти з числа ВПО повинні пред’явити тільки довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
– У яких випадках припиняється надання допомоги таким категоріям осіб?
– Державна цільова підтримка припиняється: у разі відрахування особи з навчального закладу; надання здобувачу освіти академічної відпустки, у тому числі за медичним показанням, або перерви у навчанні; переведення до іншого навчального закладу. У разі поновлення (переведення) здобувача освіти на навчання до того ж або до іншого навчального закладу питання надання йому державної цільової підтримки розглядається відповідним навчальним закладом згідно з цим Порядком.
У наступних публікаціях продовжимо розмову із директором Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марією Николаїшин. Анаразі нагадуємо нашим читачам, що з 2016 року на Дрогобиччині діють 3 бюро правової допомоги – відділи цього центру. Фахівці бюро приймають за адресами: м. Дрогобич, вул. Лесі Українки, 70, м. Борислав, вул. Адама Міцкевича, 64, м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а. Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00. Отримати детальну індивідуальну консультацію з цього питання Ви можете звернувшись працівників бюро правової допомоги.
Марія Бойко
ТОП коментованих за тиждень