Юрій Химин: «Авторитет треба здобувати справами»

21.12.2015 | Filed under: Публікації

За підсумками цьогорічних виборів до місцевих органів влади міська організація ВО «Свобода» набрала найбільше голосів виборців. Відповідно й депутатів у міській раді «Свобода» має найбільше, аж шість. Виходячи з цього, лідеру бориславських «свободівців» Юрію Химину запропонували посаду секретаря міської ради, яку він прийняв. За нього проголосували 19 депутатів і це орієнтовно та кількість, навколо якої буде формуватися активна і конструктивна депутатська більшість.

Незважаючи на доволі молодий вік, Юрій Химин встиг «засвітитися» і бути поміченим у громадських справах нашого міста. 2010 року він очолив міську організацію ВО «Свобода» і цього ж року відразу сім «свободівців» вперше стали депутатами Бориславської міської ради, де зайняли тверду позицію виразників і захисників інтересів громади. Треба зазначити, що «Свобода» і її лідер Олег Тягнибок у 2010 році мали неабияку підтримку всього українського суспільства. Та й зробили чимало добрих справ, які не забуваються, зокрема припинили «кнопкодавство» у Верховній Раді, добилися (хоча й частково), щоб депутати і високопосадовці виступали державною мовою. А потім відбулися надзвичайні події – Революція Гідності, окупація Криму, війна на Донбасі. І «Свобода», і Олег Тягнибок десь втратили відчуття усвідомленої необхідності, виправданої доцільності тих чи інших вчинків і висловлювань. Як результат, партія не подолала прохідного бар’єру у загальнонаціональному виборчому округу, а шість депутатів-мажоритарників у Верховній Раді – невеличка втіха для міцної та ідейно згуртованої партії. Але існує незаперечна житейська істина – ніхто нікому не може нашкодити більше, ніж кожний шкодить сам собі.

Власне з цього почалася наша розмова з новообраним секретарем Бориславської міської ради, лідером «свободівців» Юрієм Химином.

– У чому причина втрати позицій «Свободи» у національному масштабі?

– Причин багато, вони мають як об’єктивний, так і суб’єктивний характер. Партія у всьому конкретно розібралася і визначилася. Тут не час і не місце вдаватися до докладного аналізу, та й не вправі я, голова міської партійної організації, виступати від імені всієї партії.

Щодо втрати позицій, то не такі вони страшні, як декому хотілося б. Жодної трагедії не сталося, «Свобода» набрала голоси у всіх регіонах України, маємо шість депутатів у Верховній Раді, представлені в багатьох обласних, міських і районних радах. Політична кон’юнктура швидко змінюється, тому ми і надалі активно розбудовуємо низові партійні структури і впевнено дивимося у майбутнє. А в Бориславі ми не те, що втратили, а навпаки, наростили свій потенціал, випередили інші політичні сили, про що свідчить сьогоднішня наша розмова.

– А яка різниця між вами та іншими політичними силами?

– Різниця велика. Як правило, «інші політичні сили» створюють під конкретну особу за рік-два до чергових виборів. А після виборів ці «сили» зникають, як роса на сонці, про них ніхто і ніколи добрим словом не згадує. Так сталося, на жаль, з «Нашою Україною», на яку люди мали велику надію, але з великої хмари мало дощу. На відміну від всіх тих політичних проектів, за якими, як правило, стоять олігархічні групи з певними клановими інтересами, «Свобода» чи не єдина серед проукраїнських новітніх партій має власну ідеологічну платформу. Ця платформа чи ідея не нова, вона віками виношувалася в українському суспільстві, в головах і серцях найвидатніших представників нашого народу – жити заможно і щасливо на своїй Богом даній землі. Лаконічно і разом з тим глибоко філософічно про це сказав наш геній Тарас Шевченко: «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля». Всі спроби прив’язати «Свободу» до різних шовіністичних, людиноненависницьких теорій чи рухів, є просто ворожою пропагандою, маренням кремлівських апологетів «єдіной і нєдєлімой».

– Які стосунки в партії між рядовими і лідерами, чи нема загрози виникнення нового ідола – непогрішимого вождя?

– Звичайно, стосунки в нашій організації товариські, людяні, я би сказав, навіть сердечні. Свободівець завжди спішить на допомогу свободівцю, як, зрештою, й іншим людям, якщо проти них поступають несправедливо. Звертаємося один до одного лагідним словом «друже», як і повинно бути серед людей, які мають одну ідею, одну мету, які палають бажанням втілити цю мету в дійсність. У нас можна говорити все, що думаєш, але бажано думати перш, ніж говорити. Заборонених тем нема, але є партійна і людська етика, є субординація, як і в будь-якій організації. Стосовно лідерства? Тягнибок – особистість з особливою харизмою громадського лідера. Проте він настільки розумний і досвідчений у політичних справах, що навіть гадки такої не допускає: творити з когось (тим паче із себе) новітнього вождя.

«Свобода» є партією українського народу і цим все сказано.

– Чи не плануєте дружні, толерантні принципи запровадити у міській раді?

– Обов’язково. Хоча депутати представляють десять різних політичних сил, та перш за все, ми – люди, бориславці, громадяни єдиної України. Всі ми йшли на вибори з певними програмами, обіцянками і виконати все це – наш прямий обов’язок. З перших своїх кроків на посаді секретаря міської ради намагаюся вникнути у всі програми, знайти раціональне зерно, визначити пріоритетні напрямки і спільними силами знаходити способи і засоби їх вирішення. Розумію, що звучить це досить загально, але за тиждень роботи конкретики напрацювати неможливо. Єдине, що твердо гарантую бориславцям – міська рада буде працювати прозоро, не буде підкилимних рішень, все буде під пильним оком засобів інформації та громади.

– До речі, що сталося з 12 гектарами землі на Мразниці, які планувалося передати у приватні руки?

– Справді, минулої каденції виникло таке питання. Була пропозиція виділити 12 гектарів землі під будівництво житлових котеджів, так званого біфункціонального житла. Що це таке? Житло, комунікації, облаштування території споруджує і проводить власник за свої кошти, сам там проживає і частину комплексу здає піднаймачам. Але така пропозиція не набрала необхідних голосів.

– Чому не звітували про роботу під час минулої каденції?

– У перші роки, тобто 2011-2012, ми практикували звіти за нашу роботу перед громадою. А потім у 2013 – стався Майдан і всі наступні події. Не треба особливо пояснювати, що «свободівці» з Борислава були активними учасниками всіх цих подій. Нам було не до формальних звітів, ми робили і робимо конкретну справу і бориславський «свободівець» Юрій Черкашин найяскравіше свідчить про нашу роботу на всю Україну.

– Як сталося, що у прохідному списку «Свободи» появилися вихідці з інших партій?

– Ігор Михаць і Роман Яворський, які минулої каденції належали до «Фронту змін», зарекомендували себе активними і порядними депутатами, багато зробили і роблять для громади. Тому, порадившись, ми включили їх до нашого списку. Інших причин не було і не могло бути. Зрештою, список формую не я, все вирішувалося колегіально, згідно Статуту ВО «Свобода».

– І все-таки, конкретно стосовно перших дій на посаді.

– Скажу відверто, я обіцянок не роздаю. Не виголошую, що завтра у нас все буде гаразд. Ми ще не маємо бюджету, не знаємо, на чому стоїмо. Щоб рухатися вперед, треба спершу визначитися, де ми є тепер. Дайте нам трішки часу і конкретні справи будуть робитися. Не шукаю собі дешевого, популістського авторитету. Якщо виконаю щось із того, що запланував на перший період, то люди самі побачать і скажуть, добре воно, чи ні. Тоді зустрінемося і поговоримо…

Що ж, пан Юрій Химин справляє враження скромної, ввічливої людини. А це багато значить, якщо зважити на те, що він де-юре друга за статусом особа у місті. Від його роботи залежить дуже багато, то будемо надіятися, що робота ця буде плідною і корисною. Час покаже, а надія вмирає останньою.

Богдан Британ, газета «Нафтовик Борислава»

(Переглядів 271 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви