Олексій Балицький: «Людина повинна змінювати владу, а не влада людину»

10.11.2015 | Filed under: Публікації

На виборах мера Стрия вшосте переміг Роман Шрамов’ят. Оце довіра і результат роботи. Трускавчанин Олексій Балицький – ще зовсім молодий політик та держслужбовець, тож навіть за віком не може мати таких показників, та й на мера він не балотувався. Цей молодий чоловік, голова Трускавецької міської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» просто вдруге став депутатом Львівської обласної ради від Трускавця. І якщо перший раз, на виборах 2010 року, за нього проголосувало 1200 трускавчан, то у 2015 році за діючого депутата Львівської обласної ради і директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Олексія Балицького віддали свої голоси 1750 трускавчан. Тож як вдалося не набрати негативу за п’ять років у законодавчій та виконавчій владі, а навпаки заслужити збільшення довіри досить вибагливих та критичних трускавчан розпитуємо у самого пана Олексія.

– Пане Олексію, то розкажіть, будь ласка, у чому секрет Вашого успіху.

– Секрет простий – залишатися людиною за будь-яких умов. Я ніколи не йшов до влади фанатично, не ставив її за самоціль. У свій час я розвивав клубну культуру у Трускавці, потім працював у комунальному господарстві, будівництві, туризмі. Але, напевно, зверху краще видно, де ти можеш більше щось зробити для людей, і у 2010 році я перший раз став депутатом Львівської обласної ради. Чесно кажучи, це було як перший раз стати батьком – спершу не усвідомлюєш до кінця всієї відповідальності. Та з часом втягуєшся в роботу, починаєш працювати і розумієш, що багато в чому можна йти на діалог, компроміс, але в принципових речах треба бути твердим і йти за людьми, щоб після закінчення терміну на тебе не показували пальцем. Не влада повинна змінювати людину, а людина владу, тоді все буде нормально. Я дякую Богу, що я залишився просто Олексієм, що в мене не виросла «корона» на голові. І коли півтора роки тому мені кинули виклик очолити найбільш корумпований департамент з питань екології та природних ресурсів і змінити там ситуацію, я можу сьогодні чітко сказати, що на своєму місці я корупцію поборов. За півтора роки моєї роботи директором екологічного департаменту у нас немає жодних судових позовів, конфліктів з громадськими активістами чи журналістами.

1750 голосів за мене на виборах до Львівської обласної ради – це справді високий рівень довіри, і я усвідомлюю всю ступінь відповідальності та не підведу трускавчан.

– Ви говорите як вільна віруюча людина у вільній державі. Але партійна приналежність попри командні плюси це своєрідне обмеження особистої свободи. Чи не заважала Вам особисто партійність в «Свободі», ставлення до якої на державному та регіональному рівні далеко неоднозначне?

– Справді, проти «Свободи» вже певний час розгорнута і ведеться справжня кампанія дискредитації та політичних репресій. Але те, що нас не вбиває, робить нас сильнішими. Я не думаю, що ВО «Свобода» – це старий чемодан без ручки, який тяжко нести та шкода викинути. Багато яскравіших «чумаданів» з сильнішими ручками вже давно розлетілися та потерпіли крах на цих виборах. А «Свобода» твердо зберігає свої позиції як на загальнодержавному рівні, так і на місцях. 1500 колишніх однопартійців за останній час вийшли зі «Свободи», пішли іншою дорогою, ну і з Богом. Ми ніколи не гналися за великою кількістю. Краще кілька десятків, але твердих людей. Мені особисто також було багато пропозицій змінити партійну приналежність на більш популярну, модну політичну силу. Але я не зробив цього. Мене стримувало усвідомлення, як я це поясню своїм батькам. Не завжди воно правильно людині шукати, де краще. По-справжньому винагороджується порядність і вірність. І це діє навіть в політиці.

– Пане Олексію, на рахунок пропозицій. Зараз всі, хто хоч трохи цікавиться виборами в місті, обговорюють очікувані кадрові зміни. І Ваше прізвище звучить серед кандидатів на посаду заступника міського голови Трускавця…

– Така пропозиція справді була. Я мав розмову з Андрієм Богдановичем Кульчинським, і він запропонував мені спільно робити Трускавець кращим та комфортнішим. Але такі рішення не приймаються з ходу, «на льоту». Чесно, я ще зважую, я не сказав ні «ні», ні «так». Тут треба все добре зважити, що буде краще для міста – щоб я залишився в обласному департаменті екології чи став заступником міського голови Трускавця. Я думаю, що зовсім скоро все стане ясно (сміється).

– Хто може найбільше вплинути на Ваше рішення?

– Я стараюся всіх слухати. За ці роки я навчився слухати і чути. Для мене особисто на рівні міста є принциповими питання запровадження поіменного голосування на сесіях міської ради, прозорість та громадське обговорення при продажу землі. Необхідно працювати над залученням додаткових коштів в міський бюджет з інших джерел, співфінансування найбільш потрібних місту проектів. За роки роботи в обласній раді та облдержадміністрації я бачив, як інші міста та регіони залучають додаткові ресурси Євросоюзу, а Трускавець за ці роки не зробив жодного кроку в цьому напрямку. А нам потрібно проводити реконструкцію курортного парку, серця нашого міста, де знаходяться обидва бювети мінеральних вод. Необхідно також виробити і чітко дотримуватися єдиних і прозорих правил гри з усіма господарюючими структурами, будь то ТзОВ «Трускавецький водоканал» чи ПрАТ «Трускавецькурорт». Потрібно завжди йти за людьми і з проблемних спірних питань спілкуватися з керівниками. Немає такого, щоб дорослі свідомі люди в діалозі не виробили стратегічне бачення виходу зі, здавалось би, глухого кута.

– Дуже дякую Вам за чесну і життєствердну розмову.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір`я»

(Переглядів 509 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви