З «мертвої точки» питання зрушити вдалося, курортом державного значення Східниця таки стане, – Роман Ілик

05.07.2013 | Filed under: Публікації

Курортом державного значення Східниця таки стане. Про це повідомив народний депутат України Роман Ілик.

Так, ще 14 травня ц.р. Романом Іликом на ім’я прем’єр-міністра України М.Азарова було направлено депутатський запит щодо відновлення Програми розвитку Всеукраїнської дитячої оздоровниці «Східниця» та надання курорту Східниця статусу державного. У Запиті народного депутата Романа Ілика, зокрема, йшлося, що ще у жовтні 2011 року Президент України для забезпечення державної підтримки курорту Східниця доручив Кабінету Міністрів України підготувати законопроект (до 01.02.2012 року) про надання курорту Східниця статусу державного. Це доручення кореспондується з постановою Кабміну від 4 лютого 1999 р. №141 «Про затвердження Програми розвитку курорту Східниця», якою передбачено створення умов для розвитку курорту Східниця як Всеукраїнської дитячої оздоровниці. «Хочу констатувати, що до цього часу доручення Президента України не виконано, – зазначає у своєму запиті нардеп. – Виходячи з вище викладеного, прошу забезпечити виконання Кабінетом Міністрів України доручення Президента України щодо надання курорту Східниця статусу державного, відновлення Програми розвитку Всеукраїнської дитячої оздоровниці «Східниця», затвердженої Кабміном (№141 від 04.02.1999 р.) та закласти в Державний бюджет України на 2014 рік фінансування цієї Програми»

Відтак, 13 червня ц.р. народний депутат України Роман Ілик отримав відповідь за підписом прем’єр-міністра України М.Азарова, у якій йдеться, що Кабінету Міністрів України Львівською облдержадміністрацією надано орієнтовний план-графік заходів з підготовки проекту Закону України «Про оголошення природних територій курорту Східниця курортом державного значення» . Зокрема, згідно з планом-графіком у 2013 році Львівською ОДА здійснюватимуться заходи щодо винесення пансіонату «Гуцулка» за межі І санітарної зони, проводитиметься аналіз свердловини №4-С на глибині 73 метри та підготовка матеріалів для проведення державної санітарно-гігієнічної та державної екологічної експертизи в державній установі «Інститут гігієни та медичної екології імені О.М. Марзєєва Національної академії медичних наук України» (зазначимо, відсутність цих матеріалів і заходів на нинішній день чи не найбільше «гальмує» процес надання Східниці статусу курорту державного значення).

«Також Львівською облдержадміністрацією заплановано проведення наради із залучення усіх причетних структур, на якій розглядатимуться питання, пов’язані із завершення підготовки матеріалів, а також здійснення інших необхідних заходів щодо підготовки проекту Закону України «Про оголошення природних територій курорту Східниця курортом державного значення» – йдеться у відповіді Кабінету Міністрів України.

А вже 3 липня в Львівській  обласній державній адміністрації відбулась розширена нарада з підготовки матеріалів для оголошення Східниці курортом державного значення. Участь у нараді взяли заступник голови ЛОДА Б.Матолич, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, Бориславської міської ради, Східницької селищної ради, Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, головного управління Держземагенства у Львівській області, головного управління Держсанепідслужби України у Львівській області, Львівського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України. На нараді обговорювалися питання проведення санітарно-епідеміологічної експертизи матеріалів для оголошення природних територій курорту Східниця курортом державного значення, винесення за межі І-ої зони санітарної охорони округу пансіонату «Гуцулка», проведення хімічних аналізів води свердловини №4-С на глибині 73,0 м та можливі наслідки включення територій НПП «Сколівські Бескиди» до складу курорту.

За результатами наради перший заступник голови Львівської ОДА Б.Матолич дав доручення із забезпечення організації належної співпраці з відповідними інституціями та установами, які причетні до підготовки матеріалів для оголошення курорту Східниця курортом державного значення, а також щодо належного контролю за ходом виконання вище перелічениих заходів.

– Питання оголошення природних територій курорту Східниця курортом державного значення, яке мало бути вирішеним ще у минулому році, цьогоріч вдалося зрушити «з мертвої точки». Тож якщо Львівська облдержадміністрація працюватиме згідно з поданим планом-графіком,  вже незабаром наша Східниця нарешті отримає омріяний статус, – зазначає народний депутат України Роман Ілик.

Марія Кульчицька

(Переглядів 182 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви