З приводу пам’ятника Бандері

28.08.2010 | Filed under: Некатегоризовано

Голові Містобудівної Ради, головному архітектору м. Трускавця п. Грищенку О. П.

Шановний Олександре Павловичу і поважна Містобудівна Радо м. Трускавця!

Кілька разів до мене, міського голови Трускавця, зверталися представники громадської організації “Рада міста” з проханням посприяти в питанні встановлення в Трускавці пам’ятника Героєві України, Провідникові Організації Українських Націоналістів Степану Бандері. 4 серпня це питання обговорювалося на Містобудівній Раді, по ньому прийнято позитивне рішення. Проте є ряд моментів, які можуть суттєво гальмувати встановлення даного пам’ятника та ряд зауважень, які потрібно врахувати. Саме тому я і звертаюся до Вас цим листом, щоб повідомити про наступне:

– У зв’язку з тим, що земельна ділянка перед кінотеатром “Злата” є предметом судового розгляду, я звернувся з листом до генерального директора ЗАТ “Трускавецькурорт” Віктора Миколайовича Жданова з проханням передати земельну ділянку на розі вулиць Бандери та Шевченка (навпроти приміщення міської ради). У випадку проблем з ділянкою біля “Злати” ініціатори встановлення пам’ятника можуть розраховувати на мою особисту підтримку щодо клопотання перед ЗАТ “Трускавецькурорт” по ділянці на розі вулиць Бандери – Шевченка, в самому серці міста-курорту.

– Питання встановлення пам’ятника славному сину українського народу та відомому політичному діячеві XX століття не повинно вирішуватися поза спиною громади, для цього прошу Вас організувати в якомога швидший час (наскільки це дозволяє чинне законодавство України) громадське обговорення проекту пам’ятника, щоб своє слово сказали мешканці Трускавця, вся трускавецька громада.

– Порадившись із фахівцями, вважаю за необхідне звернути увагу авторів проекту пам’ятника на неприпустимість з метою здешевлення встановлювати пам’ятник борцеві за волю України у вигляді неповної постаті, адже вигляд, коли Бандера немов стоїть на колінах, можна трактувати як насмішку над національною ідеєю, а втілення такої скульптури в життя може принести зовсім зворотній ефект, ніж той, на який очікують організатори. Окрім того, варто, на нашу думку, переглянути форму піраміди, яка, за задумом, символізує червоно-чорний прапор, на більш симетричну конструкцію, знайти більш вдале місце для Герба Української Держави, ніж просто почепити його на маківку верхньої стели в куточку. Гадаю, що громада міста висловить своє бачення стосовно тих змін, які варто буде внести в цей проект, щоб пам’ятник дійсно став об’єктом пошани та поваги до наших героїв, а не насмішки чи неоднозначних трактувань.

Вважаємо, що ідею вищеназваної громадської організації стосовно спорудження пам’ятника Бандері варто підтримати не на словах, а на ділі, тому просимо Вас все вищевикладене в цьому листі взяти до уваги та розпочати дії, які допоможуть громаді Трускавця висловитись із даного приводу, а ГО “Раді міста” реалізувати свій задум.

З повагою, міський голова Трускавця Лев Грицак

(Переглядів 10 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви