Загроза поширення африканської чуми!

22.07.2013 | Filed under: Акценти

У зв’язку із загрозою розповсюдження африканської чуми свиней державна ветеринарна служба в м. Дрогобичі інформує: Африканська чума свиней – гостре вірусне захворювання, що характеризується гарячкою та геморагічним запаленням різних органів, високою контагіозністю і летальністю.

Збудником хвороби є вірус. Хворіють свійські та дикі свині незалежно від віку. Захворювання спостерігається в будь-яку пору року. Джерелом інфекції є хворі свійські та дикі свині, передається з продуктами забою хворих тварин (м’ясо, м’ясні вироби, кров, кістки, шкіра, інфікованими кормами, водою, забрудненою підстилкою, гноєм).

Факторами передачі можуть бути інфіковані приміщення та транспортні засоби, обслуговуючий персонал, предмети догляду, птиця, собаки, коти, кліщі.

Вірус дуже стійкий до температури, при t-5 залишається живим до 7-ми років, при t-37 до 30-ти днів.

У трупах свиней вірус зберігається до 10-ти тижнів, у м’ясі від хворих тварин-155 днів.

Проявляється як епізоотія й характеризується високою захворюваністю, смертністю 98-100%. Ознаки захворювання такі: інкубаційний період 2-7 діб, інколи до 15-ти діб. Температура 40,5 – 42°С, свині лежать, важко дихають, відказ від корму, хитка хода, запори, проноси калові маси з кров’ю.

При загибелі шкіра вушних раковин, живота й внутрішньої поверхонь стегон темно-червоні із синюшним відтінком кольору.

Лікування не розроблено й заборонене. У вогнищах Африканської чуми свиней знищують усе поголів’я свиней безкровним методом. Засобів специфічної профілактики хвороби не розроблено.

В зв’язку із загрозою АФЧС власникам тварин необхідно знати:

1. Недопущення контакту власних тварин із дикими тваринами та сторонніми особами.

2. Недопущення купівлі продуктів тваринного походження в місцях стихійної торгівлі.

3. Недопущення згодовувати тваринам харчових відходів тваринного походження в не провареному вигляді.

4. Терміново повідомляти державну службу ветеринарної медицини про випадки загибелі та підозри їх захворювання.

Начальник управління – Головний державний інспектор ветеринарної медицини в м. Дрогобичі Загорський О.В.

(Переглядів 77 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви