Ебола – це реальність. Захистіть себе та свою сім’ю!

29.10.2014 | Filed under: Акценти

Вперше вірус Ебола був ідентифікований в екваторіальній провінції Судану і прилеглих районах Заїру (зараз Демократична Республіка Конго) в 1976 році. В Судані захворіло 284 людини, із них померло 151 особа. В Заїрі 318 (померло 280). Вірус був виділений в районі ріки Ебола в Заїрі, звідси й пішла назва. Вірус Ебола – загальна назва для вірусів одного роду Ebolavirus.

Хвороба Ебола (раніше називалася «геморагічна лихоманка Ебола») – гостра вірусна висококонтагіозна хвороба, що викликається вірусом Ебола та характеризується високою летальністю (50 – 90%). У природі резервуаром вірусу є головним чином кажани та мавпи. Вірус Ебола був вперше виявлений у 1976 р. в районі річки Ебола на території теперішньої Демократичної Республіки Конго. Відтоді спалахи цієї хвороби періодично з’являються в ряді африканських країн.

Про спалах гарячки Ебола у країни Західної Африки у 2014 р. вперше повідомлено у березні поточного року. Під час спалаху переважна більшість випадків реєструвалась у трьох країнах: Гвінеї, Ліберії та Сьєрра-Леоне. На даний момент велика епідемія цієї хвороби спостерігається в Західній Африці (Гвінея, Сьєрра-Леоне, Ліберія, Нігерія, Сенегал) із числом захворілих понад 3 тис. осіб (померло понад 1,5 тис. хворих). Перший хворий заразився від інфікованої тварини. Надалі має місце передача вірусу від людини до людини.

Зараз у світі продовжує збільшуватись кількість випадків хвороби, викликаної вірусом Ебола. Станом на 15.10.2014 року захворіло 8973 особи, з них 4484 померло. Захворюваність реєструється в Ліберії, Гвінеї, Сьєрра-Леоне, Нігерії, Сенегалі, США та ряді держав Європи. Існує небезпека завезення даного захворювання і в Україну.

Гарячка Ебола входить до переліку хвороб, які здатні серйозно впливати на здоров’я населення і можуть швидко поширюватися в міжнародних масштабах.

Вірус Ебола передається при прямому контакті з кров’ю, виділеннями, або іншими рідинами організму інфікованої людини. Мисливці часто заражаються при білуванні кажанів, мавп, інших заражених тварин, а потім передають інфекцію іншим людям. Працівники охорони здоров’я часто інфікуються вірусом Ебола під час догляду за пацієнтами внаслідок тісних контактів за відсутності відповідних заходів інфекційного контролю і належних бар’єрних методів захисту. Вірус Ебола виявляється в багатьох рідинах, що обумовлює інтенсивний штучний контактно-побутовий шлях зараження (через випадкове порушення цілісності шкіри, слизових оболонок). Існує можливість випадкового потрапляння виділень від хворих людей до слизових носа, ротоглотки, очей у здорових людей, які не були закриті масками чи захисними окулярами. Гарячка Ебола також не поширюється через їжу, воду, трансмісивно (тобто через укус комах).

Хворіють переважно дорослі. Хворі, які інфікувались у природних осередках, самі стають джерелом зараження у своїх сім’ях і лікарнях, де при тісному контакті відбуваються повторні зараження. Вхідними воротами інфекції є слизові оболонки і мікротравми на шкірі.

Інкубаційний період становить від 4 до 21 днів (частіше 7—8 днів). Різна тяжкість хвороби і частота летальних наслідків пов’язана з біологічними відмінностями виділених штамів вірусів.

Для гарячки Ебола характерний гострий початок із симптомів вираженої інтоксикації, швидке підвищення температури до 38-39 °C тривалістю 5-7 днів, сильний головний біль, біль у суглобах та м’язах. Дещо пізніше з’являється сухий кашель, сухість і першіння в горлі, колючий біль у грудній клітці. На 2-3-й день хвороби з’являється біль у животі, нудота, пронос, в результаті чого можливий розвиток дегідратації (зневоднення).

Хоча при відвідуванні тих країн, де зараз спостерігається епідемія хвороби Ебола, ймовірність зараження є низькою, при відсутності особливої необхідності краще відмовитися від їх відвідування. У разі перебування на їх території слід дотримуватися наступних дій:

– уникати контакту з хворою або підозрілою на хворобу людиною;

– часто мити руки з використанням дезрозчинів;

– уникати контакту з кров’ю та біологічними рідинами будь-якої людини, особливо тих, хто хворий;

– не працювати з об’єктами, які можуть бути контаміновані кров’ю або біологічними рідинами інфікованої людини;

– не торкатися до тіла людини, яка померла від хвороби Ебола;

– не торкатися кажанів і приматів або їх крові і біологічних рідин, не торкатися та не їсти сирого м’яса цих тварин;

– уникати потрапляння до лікарні, де проходять лікування пацієнти з хворобою Ебола, за іншою медичною допомогою;

– у той же час, у разі появи лихоманки (температура тіла 38,6°С та вище) та будь-яких з інших наступних симптомів: головний біль, м’язові болі, діарея, блювання, біль у горлі, біль у животі або нез’ясовні синці чи кровотечі – необхідно відразу звернутися за медичною допомогою;

– обмежити контакти з іншими людьми по дорозі до лікаря, не відвідувати більш ніяких об’єктів, крім лікувального закладу.

Після повернення з тих країн, де зараз спостерігається епідемія хвороби Ебола, слід звернути увагу на своє здоров’я та слідкувати за ним протягом 21 дня (щонайменш щоденно проводити термометрію).

У разі появи в цей період симптомів описаних вище, необхідно застосувати марлеву пов’язку (з 4 – 5 прошарків марлі) та відразу звернутися за телефоном за медичною допомогою.

Необхідно обов’язково попередити лікаря про перебуванні протягом попередніх 21 діб у країнах Західної Африки.

Соломія Круц, лікар-епідеміолог відділення організації епідеміологічних досліджень Дрогобицького міжміського відділу лабораторних досліджень ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»

(Переглядів 66 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви